Идейно-дискусионен клуб 23 СЕПТЕМВРИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Синдикати и профсъюзи

+5
Working Class
Stargate
Georgi91
asd
remsist
9 posters

Страница 2 от 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Синдикати и профсъюзи - Page 2 Empty Re: Синдикати и профсъюзи

Писане  remsist Вто Мар 16, 2010 11:50 pm

Georgi91 написа:
remsist написа:Нашите идеи - идеите на комунизма - са нещо много повече от развяването на едно знаме. Нашите идеи могат да стигнат до хората, особено на масови прояви, чрез листовки, чрез лични разговори и тн. Развяването на партийни /политически знамена на масови прояви е сектантство и може само да навреди. Нека запазим романтизма за проявите на Бузлуджа, на 9 май, 9 септември, 7 ноември и т.н.

Заради този романтизъм ми се струва, че нямаме никакъв прогрес. Не е време за романтика, а време за борба, защото днес са налице идеални предпоставки за разпространяване на комунистическата идея, но вместо това масово се разпространява нацинализма и шовинизма. Това да се самоопределяш като комунист на работнически протест и да развяваш знаме в подкрепа на работниците, за мен не е сектантство.

На протест, на който не си организатор и на който мнозинството от присъстващите не са комунисти, да развяваш червено знаме Е сектантство.
remsist
remsist

Брой мнения : 1136
Registration date : 06.08.2008

http://www.septemvri23.com

Върнете се в началото Go down

Синдикати и профсъюзи - Page 2 Empty Re: Синдикати и профсъюзи

Писане  Georgi91 Сря Мар 17, 2010 12:04 am

Мнозинството няма и да станат комунисти, ако не разберат за нас. Чрез символиката можеш да се идентифицираш кой си, какъв си и, че като такъв, ти изразяваш подкрепата си към този протест.
Georgi91
Georgi91

Брой мнения : 102
Registration date : 14.08.2008

Върнете се в началото Go down

Синдикати и профсъюзи - Page 2 Empty Re: Синдикати и профсъюзи

Писане  remsist Сря Мар 17, 2010 10:31 am

Georgi91 написа:Мнозинството няма и да станат комунисти, ако не разберат за нас. Чрез символиката можеш да се идентифицираш кой си, какъв си и, че като такъв, ти изразяваш подкрепата си към този протест.

Хората ще ни повярват заради конкретните идеи и заради конкретните дела, с които ще се явим и трябва да се явяваме пред тях не само на 1 май, но въобще всеки ден. Там, където няма конкретни идеи и конкретни дела, има само една гола символика. А тя, символиката в такъв случай се превръща в символика не на революционна организация, а в символика на секта. Куха, карикатурна символика, израз на идейна безпомощност, на носталгия и на романтизъм - неща, които имат малко общо с марксизма.
remsist
remsist

Брой мнения : 1136
Registration date : 06.08.2008

http://www.septemvri23.com

Върнете се в началото Go down

Синдикати и профсъюзи - Page 2 Empty Re: Синдикати и профсъюзи

Писане  asd Сря Мар 17, 2010 12:28 pm

1 Maй е ден на труда. Ние сме за трудовия народ. Следователно ако на 1ви май не се покажем кои сме, кога да е? Стига с тези глупости, с червените знамена сме щели само да покажем безпомощност хаха. Даже напротив ако се съберем стотина човека с гордо развяти знамена, скандирайки лозунги в защита и солидарност на работническата класа, ние ще покажем че ни има. ЧЕ СМЕ С ТЯХ!
Не ми отговори на въпроса, колко работника успяхте да превлечете като раздавахте листовки. Явно с обягването на въпроса сте превлякли 0.
Също каза че не може да се появим на протест не организиран от нас с червени знамена и тн. Еми ок кой каза че ние трябва да участваме в самият протест. Може да проведем паралелен с него. Ето примерно както в Гърция на общите стачки, ККЕ проведе масова демонстрация паралено с тази на синдикатите.
Както каза Георги ако отидем да се слеем само с тях и да даваме листовки, освен да увеличим броят на протестиращите нищо друго няма да направим.

asd

Брой мнения : 214
Registration date : 07.08.2008

Върнете се в началото Go down

Синдикати и профсъюзи - Page 2 Empty Re: Синдикати и профсъюзи

Писане  Надя Сря Мар 17, 2010 2:18 pm

remsist написа:
Georgi91 написа:
remsist написа:Нашите идеи - идеите на комунизма - са нещо много повече от развяването на едно знаме. Нашите идеи могат да стигнат до хората, особено на масови прояви, чрез листовки, чрез лични разговори и тн. Развяването на партийни /политически знамена на масови прояви е сектантство и може само да навреди. Нека запазим романтизма за проявите на Бузлуджа, на 9 май, 9 септември, 7 ноември и т.н.

Заради този романтизъм ми се струва, че нямаме никакъв прогрес. Не е време за романтика, а време за борба, защото днес са налице идеални предпоставки за разпространяване на комунистическата идея, но вместо това масово се разпространява нацинализма и шовинизма. Това да се самоопределяш като комунист на работнически протест и да развяваш знаме в подкрепа на работниците, за мен не е сектантство.

На протест, на който не си организатор и на който мнозинството от присъстващите не са комунисти, да развяваш червено знаме Е сектантство.
Не, то не е сектантство, но да се вреш там където не те щат, някак си не върви. Наши хора са правели опити да се присъединят към протести на работници, но те не желаят да имат нищо общо с партии, най-малко с комунистически. Да подкрепяш хора, които си искат капитализъм, не става другари. Нали виждате, какви управници си избират вече 20 години? Да сте видяли един комунист в Парламента?! Няма и да видите. Neutral
Надя
Надя

Брой мнения : 112
Registration date : 06.03.2010
Age : 58

Върнете се в началото Go down

Синдикати и профсъюзи - Page 2 Empty Re: Синдикати и профсъюзи

Писане  Надя Сря Мар 17, 2010 2:20 pm

А иначе прав е Лордико, ако не излезем на улицата с червените знамена, кой ще знае, че ни има?! Neutral
Надя
Надя

Брой мнения : 112
Registration date : 06.03.2010
Age : 58

Върнете се в началото Go down

Синдикати и профсъюзи - Page 2 Empty Re: Синдикати и профсъюзи

Писане  Stargate Сря Мар 17, 2010 3:25 pm

Надя написа:А иначе прав е Лордико, ако не излезем на улицата с червените знамена, кой ще знае, че ни има?! Neutral

Аз също подкрепям това твърдение .
Stargate
Stargate

Брой мнения : 199
Registration date : 06.08.2008
Age : 106
Местожителство : Умирай трудно

http://www.septemvri23.com/

Върнете се в началото Go down

Синдикати и профсъюзи - Page 2 Empty Re: Синдикати и профсъюзи

Писане  Working Class Сря Мар 17, 2010 5:49 pm

Твърдо съм на мнение че трябва да излезенем със знамена.А и за тези опити знам,група пенсиорени се опитали да се вмъкнат в протеста на Кремиковци през 2007 като развявали червени знамена.Но едно са пенсионерите,друго е младежта!!!
Working Class
Working Class

Брой мнения : 96
Registration date : 13.09.2009
Age : 31
Местожителство : Народна Република България

http://www.septemvri23.com

Върнете се в началото Go down

Синдикати и профсъюзи - Page 2 Empty Re: Синдикати и профсъюзи

Писане  asd Сря Мар 17, 2010 6:12 pm

Пак казвам че нашето шествие може да е паралено с това на синдикатите.

asd

Брой мнения : 214
Registration date : 07.08.2008

Върнете се в началото Go down

Синдикати и профсъюзи - Page 2 Empty Re: Синдикати и профсъюзи

Писане  remsist Сря Мар 17, 2010 6:32 pm

Следователно ако на 1ви май не се покажем кои сме, кога да е?
- нужно ли е да сме със знамена, за да "покажем кои сме"? нужно ли е да носиш тениска с лика на Че или на Сталин, за да "покажеш кой си"?

Даже напротив ако се съберем стотина човека с гордо развяти знамена
- опитай се да си дадеш по-реална представа за нашето състояние. За 132416536126 път призовавам: стига романтизъм. Той с нищо не ни помага, а може да ни навреди.

Не ми отговори на въпроса, колко работника успяхте да превлечете като раздавахте листовки. Явно с обягването на въпроса сте превлякли 0.
- а някъде казвал ли съм, че целта на участието ни в работническите протести е била непосредственото привличане на нови хора? Като сме ходили на такива прояви, не сме си поставяли такава цел.

Може да проведем паралелен с него. Ето примерно както в Гърция на общите стачки, ККЕ проведе масова демонстрация паралено с тази на синдикатите.
ККЕ не ми ги давай за пример - те са класически сектанти. За тях може да прочетеш повече тук: http://septemvri23.com/KOE_za_KKE_i_bunta.htm

И последно - ако смяташ, че говоря глупости, че съм глупак и т.н., ми го кажи директно и да прекратяваме дискусията.
remsist
remsist

Брой мнения : 1136
Registration date : 06.08.2008

http://www.septemvri23.com

Върнете се в началото Go down

Синдикати и профсъюзи - Page 2 Empty Re: Синдикати и профсъюзи

Писане  asd Сря Мар 17, 2010 8:46 pm

Remsist? Какво ти става? Защо реши че твърдя че говориш глупости или пък че си глупак. Моля ти се не ми преписвай думи които не съм казал, или пък "намекнал". Аз те уважавам както всички останали другари и никога не бих ги нарекал "глупаци". Нека дискусията да си запази добрият тон и ако обичаш да не ме обвиняваш в неща които не съм казал или пък намекнал, защото по този начин ме обиждаш.
А колкото до въпроса с ККЕ и КОЕ, не мисля че е тук мястото за обсъждане.
Червените флагове и лозунгите не са никъв романтизъм и да осъзнавам ситуацията в която се намираме. Именно за това съм за самостоятелна комунистическа демонстрация под знака на солидарността с работниците в тяхната борба против икономическите репресии наложени от ГЕРБ. Ще се опитам да си аргументирам максимално изчерпателно позицията си в точки.
1. Ситуацията с лявото радикално. -ползите от отделното шествие
1.1.Както ни е известно другари в България комунистическото движение е една трагико-комедия. Много малки партийки и организации определящи се като марксиски действат поотделно и не корденирано. Една обща акция на 1ви май би спомогнала за подобряване на комуникацията между тях и кой знае полагането на основите на бъдещо обединено БКП.
1.2. Демонстрацията на сила. Показвайки че ни има и сме силни ще накараме обществото да погледне на нас отново. Пък едно подобно шествие си е и чиста реклама няма какво да се лъжем другари. Митингова демокрация както казваше бай Тошо, ние още живеем в ерата на митинговата демокрация. Да не говорим и че медиите ще ни отразят и като видят хората на шествието, че има млади хора, ще се разбие мита, че комунисти са само нашите баби и дядовци. Пък и така ще успеем и да превлечем и млади хора с ляво мислене.
2. Солидарността между хората е нашето оръжие срещу властта.
Не случайно така озъглавявам тази точка с този лозунг. Показвайки солидарността ни с работниците ние свеобразно се борим против кликата на десните буржоазни партии измукващи ресурсите на българския народ през последните 20 години. Много е важно ясно и точно да се разберат нашите позиции - НИЕ НЕ СЕ СРАМУВАМЕ ЧЕ СМЕ КОМУНИСТИ и НИЕ ВИНАГИ ЩЕ БЪДЕМ ЗАД РАБОТНИЧЕСКАТА КЛАСА.
Показвайки нашата подкрепа към работниците с митинг солидарност ще има в ПЪТИ по-голям ефект от това да им раздадем листовки, които даже може и да не прочетат. Нека да видят, че има хора, които не са свързани с буржоазните олигарси, които са зад тях и няма да експлоатират тяхната борба за политическа изгода. Пък и щастието да видят млади хора с идеали и подкрепящи ги безкориснно и водени от чисти мисли, ще ги накара да се почустват добре, ще им вдъхне сили, защото ще знаят, че българската младеж е с тях.

asd

Брой мнения : 214
Registration date : 07.08.2008

Върнете се в началото Go down

Синдикати и профсъюзи - Page 2 Empty Re: Синдикати и профсъюзи

Писане  Georgi91 Сря Мар 17, 2010 9:55 pm

Само ще вметна нещо по въпроса за романтизма и носталгията. Носталгия е да развяваш знаме например на СССР, на НРБ, тоест по отминали неща. Да, СССР и НРБ са минало вече, но, както знаем, комунизмът е бъдещето и следователно означава ли, че да развяваш комунистически знамена, означава непременно да го правиш от носталгия и романтизъм? Означава ли това, че всеки, който се кичи с червения цвят, е романтик?
Georgi91
Georgi91

Брой мнения : 102
Registration date : 14.08.2008

Върнете се в началото Go down

Синдикати и профсъюзи - Page 2 Empty Re: Синдикати и профсъюзи

Писане  partizanin Сря Мар 17, 2010 10:52 pm

Имам два въпроса.
1. Към Ремсист. Когато раздавате листовки, на тях не пише ли кои сте, от кое движение и за какво се борите?
2. Към всички. Едното пречи ли на другото?
partizanin
partizanin

Брой мнения : 154
Registration date : 06.10.2009

Върнете се в началото Go down

Синдикати и профсъюзи - Page 2 Empty Re: Синдикати и профсъюзи

Писане  Georgi91 Сря Мар 17, 2010 10:57 pm

partizanin написа:Имам два въпроса.
1. Към Ремсист. Когато раздавате листовки, на тях не пише ли кои сте, от кое движение и за какво се борите?
2. Към всички. Едното пречи ли на другото?

Ще си пзоволя да отговоря и на двата въпроса, пък другите нека ме допълнят.

1. Разбира се, че пише, но въпросът е, че самият метод на ограничаване до едни листовки, не води почти до нищо;
2. Разбира се, че не пречи, даже трябва да се съчетаят различните методи. Ако си чел внимателно дискусията, щеше да отправиш и този въпрос към ремсист.
Georgi91
Georgi91

Брой мнения : 102
Registration date : 14.08.2008

Върнете се в началото Go down

Синдикати и профсъюзи - Page 2 Empty Re: Синдикати и профсъюзи

Писане  Надя Чет Мар 18, 2010 7:58 am

Лордико, ти си много интересен човек. Как може да подкрепяш хора, които не желаят и да чуят за комунизъм?! Те само искат да им бъдат решени проблемите(техните лични проблеми), след което ще си заживеят мирно и спокойно и дори ще забравят, че някога са протестирали срещу властта. Neutral
Надя
Надя

Брой мнения : 112
Registration date : 06.03.2010
Age : 58

Върнете се в началото Go down

Синдикати и профсъюзи - Page 2 Empty Re: Синдикати и профсъюзи

Писане  asd Чет Мар 18, 2010 11:15 am

Надя аз подкрепям работниците. Всеки комунист би трябвало да ги подкрепя. . . Иначе кой да подкрепяме частниниците ли?
Сега ако гледаме в миналото и сме злопаметни ок, да подкрепим МОНСАТО и ГМО, да подкрепим ЕVN, Vivacom, Globul, шефовете на кремиковци.... Вие Надя мислите ли преди да пишете?

asd

Брой мнения : 214
Registration date : 07.08.2008

Върнете се в началото Go down

Синдикати и профсъюзи - Page 2 Empty Re: Синдикати и профсъюзи

Писане  Надя Чет Мар 18, 2010 11:53 am

lordico написа:Надя аз подкрепям работниците. Всеки комунист би трябвало да ги подкрепя. . . Иначе кой да подкрепяме частниниците ли?
Сега ако гледаме в миналото и сме злопаметни ок, да подкрепим МОНСАТО и ГМО, да подкрепим ЕVN, Vivacom, Globul, шефовете на кремиковци.... Вие Надя мислите ли преди да пишете?

Аз не подкрепям работници, които гласуват за буржоазни партии, каквото са си дробили, такова ще сърбат. Ама няма такива работи като:"Те ни излъгаха", лъжат се малки деца, а не пълнолетни граждани. Да подкрепяш хора, които те псуват на всяка крачка е безумие. Съвсем по друг начин стои въпросът, когато става дума за класово осъзнат пролетариат. Тогава вече ще бъде престъпление от наша страна, ако наблюдаваме отстрени и не го поведем и подкрепим. Neutral
Надя
Надя

Брой мнения : 112
Registration date : 06.03.2010
Age : 58

Върнете се в началото Go down

Синдикати и профсъюзи - Page 2 Empty Re: Синдикати и профсъюзи

Писане  remsist Чет Мар 18, 2010 12:12 pm

Да подкрепяш хора, които те псуват на всяка крачка е безумие. Съвсем по друг начин стои въпросът, когато става дума за класово осъзнат пролетариат.
- пролетариатът не се ражда класово осъзнат Idea
Нито пък се осъзнава сам. Като сте маркисти-ленинисти, няма да е зле отвреме-навреме да четете Ленин Arrow
remsist
remsist

Брой мнения : 1136
Registration date : 06.08.2008

http://www.septemvri23.com

Върнете се в началото Go down

Синдикати и профсъюзи - Page 2 Empty Re: Синдикати и профсъюзи

Писане  Надя Чет Мар 18, 2010 5:14 pm

remsist написа:
Да подкрепяш хора, които те псуват на всяка крачка е безумие. Съвсем по друг начин стои въпросът, когато става дума за класово осъзнат пролетариат.
- пролетариатът не се ражда класово осъзнат Idea
Нито пък се осъзнава сам. Като сте маркисти-ленинисти, няма да е зле отвреме-навреме да четете Ленин Arrow
Ленин си го четем постоянно, др. ремсист. Но при толкова много информация в днешно време, за тръгнеш да обясняваш на работника, че експлоаторът не е чак толкова добър човек, ми се вижда излишно и че този който няма собственост е ленив и тъп(според буржоазните теоретици) и няма право да живее един нормален човешки живот, също.
А С.Есенин, великият руски поет, го е казал с няколко думички само по повод кончината на Ленин:
"Того кто спас нас, больше нет"
Сега е дошло време ние сами да се спасяваме. Без Ленина, но по Ленински. Neutral
Надя
Надя

Брой мнения : 112
Registration date : 06.03.2010
Age : 58

Върнете се в началото Go down

Синдикати и профсъюзи - Page 2 Empty Re: Синдикати и профсъюзи

Писане  remsist Чет Мар 18, 2010 8:16 pm

Ленин си го четем постоянно, др. ремсист. Но при толкова много информация в днешно време, за тръгнеш да обясняваш на работника, че експлоаторът не е чак толкова добър човек, ми се вижда излишно
- ако това, другарко Надя, Ви се струва излишно, значи излишно е и самото съществуване на комунистите Idea Четейки "постоянно" Ленин, обърнете поне веднъж внимание какво той казва по този въпрос в "Какво да се прави".
remsist
remsist

Брой мнения : 1136
Registration date : 06.08.2008

http://www.septemvri23.com

Върнете се в началото Go down

Синдикати и профсъюзи - Page 2 Empty Re: Синдикати и профсъюзи

Писане  пешо Чет Мар 18, 2010 8:52 pm

Именно вследствие на разсъждения от рода на тези на лордико и надя, в България днес няма комунистическо движение. Има много объркани хора които си мислят, че е достатъчно да излезеш с червено знаме, да събереш 50, 100 млади човека, да издигнеш лозунги и работниците кото те видят ще се ударят по челото и ще кажат: "Къде спахме досега. Това са нашите хора, отиваме при тях". Такива неща вече години наред са правени десетки пъти и практиката е доказала, че ходенето на избори, демонстрациите и голите лозунги зад които не стои никаква организация, а фантомни групи от хора, провъзгласили се за партии, коминтерни и т.н, не вършат никаква работа, а иматг дори отрицателен ефект. Това практиката го е доказала, макар, че много хора не иската да го видят защото ако го направят, ще се обезмисли съществуването им. Ура-джийския подход не върши никаква работа, само вреди.

пешо

Брой мнения : 82
Registration date : 10.08.2008

Върнете се в началото Go down

Синдикати и профсъюзи - Page 2 Empty Re: Синдикати и профсъюзи

Писане  asd Чет Мар 18, 2010 9:19 pm

владо написа:Именно вследствие на разсъждения от рода на тези на лордико и надя, в България днес няма комунистическо движение. Има много объркани хора които си мислят, че е достатъчно да излезеш с червено знаме, да събереш 50, 100 млади човека, да издигнеш лозунги и работниците кото те видят ще се ударят по челото и ще кажат: "Къде спахме досега. Това са нашите хора, отиваме при тях". Такива неща вече години наред са правени десетки пъти и практиката е доказала, че ходенето на избори, демонстрациите и голите лозунги зад които не стои никаква организация, а фантомни групи от хора, провъзгласили се за партии, коминтерни и т.н, не вършат никаква работа, а иматг дори отрицателен ефект. Това практиката го е доказала, макар, че много хора не иската да го видят защото ако го направят, ще се обезмисли съществуването им. Ура-джийския подход не върши никаква работа, само вреди.
Добре, че има хора като Владо да ни покзват чист пример за ляво сектанство. "Аз съм прав, моето мнение е единственото правилно, другите които мисля инак са сектанти и те са виновни за колапса на комунистическото движение у нас." Сега другари какво става тук, първо опитахте да ме атакувате с клевата, сега ме обвинявате, че зареди мен комунистическото движение е в това положение. Сега какво следва да ме наречете троцкист. Добре че не сте на власт че сигурно даже и в Белене щяхте да ме пратите.
Владо прочети внимателно какво съм написал НИКЪДЕ НЕ КАЗВАМ ТОВА работниците кото те видят ще се ударят по челото и ще кажат: "Къде спахме досега. Това са нашите хора, отиваме при тях". Казвам че ще има психологически ефект и наивно ще бъде да ни повярват веднага, този процес е продължителен и подобни шествия са част от този процес.
И пак си чакам отговора какво постигнаха раздадените листовки на протеста на кремиковци.

asd

Брой мнения : 214
Registration date : 07.08.2008

Върнете се в началото Go down

Синдикати и профсъюзи - Page 2 Empty Re: Синдикати и профсъюзи

Писане  remsist Чет Мар 18, 2010 9:57 pm

Между Лордико и Надя има разлика. Надя все пак е от дълги години в комунистическото движение и ако четеше "постоянно" Ленин, щеше отдавна да се е досетила за какво става въпрос. Що се отнася до Лордико, до Единния ляв фронт, до Пролетар и до Георги91, тях никой за нищо не ги обвинява и не бива да ги обвинява - напротив, трябва да се сподели нашия печален опит от 20 години развяване знамето на митинговата демокрация, за да не допускат грешки, които сме допускали ние в началото и да хранят напразни надежди за бърз успех и лесна победа.

Лордико, аз вече ти отговорих веднъж на въпроса за листовките. Отговорът се съдържа и в твоето последно мнение, затова ще го цитирам:
Казвам че ще има психологически ефект и наивно ще бъде да ни повярват веднага, този процес е продължителен
remsist
remsist

Брой мнения : 1136
Registration date : 06.08.2008

http://www.septemvri23.com

Върнете се в началото Go down

Синдикати и профсъюзи - Page 2 Empty Re: Синдикати и профсъюзи

Писане  пешо Пет Мар 19, 2010 8:06 pm

Лордико, не съм те обвинявал за положението на ком.движение. Аз говоря за тенденция, а не за отделни хора. Ти въобще не знаеш какво е ляво сектантство. Това, че някой твърди, че е прав и отрича противоположните твърдения не значи, че е ляв сектатнт. Тука във форума явно има определени хора, които обичат да се изживяват в ролята на жертви на опонентите си.

пешо

Брой мнения : 82
Registration date : 10.08.2008

Върнете се в началото Go down

Синдикати и профсъюзи - Page 2 Empty Re: Синдикати и профсъюзи

Писане  asd Пет Мар 19, 2010 8:16 pm

a тука явно в този форум има такива приемащи се за всезнаещи. Wink Вие започнахте с атаките не аз. Явно или аргументите ви се свършиха или се нервите, че мнозинството (от дискутиращите говоря) не са на вашето мнение. Ремсист благодаря за житейския опит който ще ни дадеш и че не се сърдиш на "наивните леви актевисти" Smile

asd

Брой мнения : 214
Registration date : 07.08.2008

Върнете се в началото Go down

Синдикати и профсъюзи - Page 2 Empty Re: Синдикати и профсъюзи

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 2 от 3 Previous  1, 2, 3  Next

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите