Идейно-дискусионен клуб 23 СЕПТЕМВРИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Друг свят е възможен... без data.bg

3 posters

Go down

Друг свят е възможен... без data.bg Empty Друг свят е възможен... без data.bg

Писане  partizanin Чет Фев 04, 2010 6:26 pm

На мен лично ми писна от печалбарски сайтове като data.bg, които те карат да чакаш сума ти време за нищо. И си зададох въпроса "Мога ли да живея без data.bg" Не се поколебах да отговоря с "Да." Нека да обясня защо.
Какво ни дава data.bg и можем ли да минем без него? data.bg ни дава форуми. Не е необходимо да обяснявам обаче, че има и други форуми, освен този в data.bg и човек може да излее своите душевни терзания и на друго място. Освен това повечето посетители са буржоазно настроени, модераторите също. Аз лично мога да мина и без тези форуми. Какво друго ни дава data.bg? data.bg ни дава възможност да сваляме файлове от интернет. Но затова има безплатни торент-тракери като замунда, арена, р2р, задруга.ру и т.н. Предимството на data.bg е в тегленето на единични песни (mp3-ки) и липсата на "рейтинг", т.е. можеш да дърпаш до припадък. Но доколко това е предимство? Рейтинга няма какво да го обсъждам, той си е предимство, макар и несъществено (колко ще ви падне рейтинга от 10 песни?) Да разгледаме тегленето на mp3-ки. На всяка mp3-ка се губят по 45 сек безсмислено чакане и това при положение, че уцелиш подходящата версия от първия път. (щото доста mp3-ки имат демоверсии). Така че нека условно да кажем, че се губят по две минути на mp3-ка. (щото понякога докато чакаш се зазяпваш нещо друго и изпускаш момента.)Ако обаче се си издърпаш песента като mp4-ка от youtube и после я конвертираш с най-обикновен конвертор това ще ти отнеме около 2 минути и малко. (ще дърпаш песента малко повече време, щото в mp4 е малко по-голяма и после ще губиш време в конвертиране, но не чакаш безсмислено 45 сек.) Получава се средна разлика от около 10-20 сек. на mp3-ка, което е приблизително 10-15%. Еми аз лично мисля, че процентът не е голям и не пречи човек да си сваля mp3-ите от youtube или vbox
Какво печеля, като не използвам data.bg? В общи линии нищо. Но това е един малък протест с/у безочливото печалбарство ан самозабравили се капиталисти. Разбира се на data.bg не и пука за Вашият протест. Защо тогава да го правим? Ами data.bg освен от sms-и печели и от реклами. А рекламодателите се интересуват от посещаемостта. Ако успеем да убедим много хора да не ползват data.bg, може би гадните и админи ще се позамислят над свойта политика. Именно за това пиша тази тема. Как мислите-можем ли да убедим повече хора на пасивен протест с/у data.bg?
partizanin
partizanin

Брой мнения : 154
Registration date : 06.10.2009

Върнете се в началото Go down

Друг свят е възможен... без data.bg Empty Re: Друг свят е възможен... без data.bg

Писане  communist Чет Фев 04, 2010 10:11 pm

По въпроса: едва ли.

Иначе имам една забележка: качеството на звука от клиповете във youtube и vbox в 99% е ужасно. Така че определено не е по-добре да сваляш клипове и да ги преконвертираш, губиш не само време...

communist

Брой мнения : 58
Registration date : 20.04.2009

Върнете се в началото Go down

Друг свят е възможен... без data.bg Empty Re: Друг свят е възможен... без data.bg

Писане  partizanin Пет Фев 05, 2010 5:03 am

alexandar888 написа:По въпроса: едва ли.

То и аз не съм голям оптимист, но това беше най-доброто нещо, дето можах да измисля. Ако някой се сеща за някакъв друг протест с/у data.bg, нека да пише Smile
partizanin
partizanin

Брой мнения : 154
Registration date : 06.10.2009

Върнете се в началото Go down

Друг свят е възможен... без data.bg Empty Re: Друг свят е възможен... без data.bg

Писане  Христо Радевски Пет Фев 05, 2010 7:27 am

Ще ти дам един прост пример защо това което предлагаш няма да стане:

Не трябва ли да се откажем и от Тока, защото го притежават безмилостните експлоататори от ЧЕЗ, които грабят народа? На Бас че можем Wink

Така че бате когато са завардени жизнено важни функции от капиталисти - няма как да ги заобиколиш без сам ти да се затормозиш. И това включва не само интернет, а живота.

Христо Радевски

Брой мнения : 124
Registration date : 14.10.2009
Местожителство : НРБ

Върнете се в началото Go down

Друг свят е възможен... без data.bg Empty Re: Друг свят е възможен... без data.bg

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите