Идейно-дискусионен клуб 23 СЕПТЕМВРИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Космополитизъм, национален нихилизъм, безродничество...

4 posters

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Go down

Космополитизъм, национален нихилизъм, безродничество... - Page 2 Empty Re: Космополитизъм, национален нихилизъм, безродничество...

Писане  remsist Съб Фев 27, 2010 9:25 pm

Христо Радевски написа:Това което исках да кажа е, че взема насериозно мисията си да ме изобличи като слуга на капиталистите. Иначе ние тука само си чешем езиците, понеже нищо не произвеждаме като продукт, и като становище, а само обсъждаме какво става по света. Или греша?

Грешиш. Дискусиите във форума имат за цел не просто "чесане на езици", а изясняване на най-важните въпроси, касаещи миналото, настоящето и бъдещето на комунистическото движение и на човечеството като цяло. Дискусиите могат да спомогнат за постигане на единомислие между комунистите в България, а оттук - и до единодействие.
remsist
remsist

Брой мнения : 1136
Registration date : 06.08.2008

http://www.septemvri23.com

Върнете се в началото Go down

Космополитизъм, национален нихилизъм, безродничество... - Page 2 Empty Re: Космополитизъм, национален нихилизъм, безродничество...

Писане  Христо Радевски Съб Фев 27, 2010 9:29 pm

Ами тогава - да говорим по темата, и достатъчно за моята личност, която още не е дори личност. Smile

Христо Радевски

Брой мнения : 124
Registration date : 14.10.2009
Местожителство : НРБ

Върнете се в началото Go down

Космополитизъм, национален нихилизъм, безродничество... - Page 2 Empty Re: Космополитизъм, национален нихилизъм, безродничество...

Писане  пешо Съб Фев 27, 2010 9:30 pm

Аз разбрах от думите ти това което си написал. Ти полагаш усилия да пишеш, че нациите умират, че доказателство за това е "свежата кръв" в Тайланд ит.н, а аз само цитирам твойте думи. Нито съм ги извадил от контекста, нито съм ги фалшифицирал. Ние говорим по същество. Докато твърдиш, че си безродник, безотечественик, погребваш народи и съпротивителни движения, даваш смехотворни примери, че нац.-освоб. движения се символизират от АОК, твърдиш, че съпротивата срещу империализма в Афганистан, Ирак и Палестина заглъхва или е обречена на провал, имаш абсолютно погрешна представа за миналото на Македония,даваш линкове към Уикипедия с които целиш да злепоставиш М. Шаторов, отричаш националното самоопределение на народите/защото за какво нац. самоопределение можем да говорим в период на изчезване на нациите, както ти твърдиш/ ти служиш на интересите на империализма и не си комунист.

пешо

Брой мнения : 82
Registration date : 10.08.2008

Върнете се в началото Go down

Космополитизъм, национален нихилизъм, безродничество... - Page 2 Empty Re: Космополитизъм, национален нихилизъм, безродничество...

Писане  Христо Радевски Съб Фев 27, 2010 9:49 pm

Така е, аз съм виновен за глобалното затопляне, за господството на капиталистите, и най-вече за неуспехите на освободителните национални движения и двоиния стандарт под които ги подлагаш, отказвайки да приемеш че част от тях(като АОК) служат на империалистите. Виновен съм че хората в Македония от българи са станали македонци, и това ще доведе до невъзможност за осъществяването на розовия сън на всички фашисти - Велика България, "от Охрид до Черно море и от Дунав до Бяло море", ако помня добре цитата. Виновен съм че съпротивата в Ирак, Авганистан и Палестина затихва и загива, като съм особено виновен че го казвам. Виновен съм за смъртта на Шаторов, които по никакъв начин не е обвинен във антипартиина деиност от другарите си. Виновен съм че съм агент на всичкото световно зло, дошъл тука да върши свръхсекретна и много важна мисия.

И не на последно място - Виновен съм че не ти харесвам.

Така по-добре ли е другарю истински комунист? Аз фалшивия самозван комунист поднасям своите извинения.

Христо Радевски

Брой мнения : 124
Registration date : 14.10.2009
Местожителство : НРБ

Върнете се в началото Go down

Космополитизъм, национален нихилизъм, безродничество... - Page 2 Empty Re: Космополитизъм, национален нихилизъм, безродничество...

Писане  remsist Съб Фев 27, 2010 9:59 pm

Христо Радевски написа:Така е, аз съм виновен за глобалното затопляне, за господството на капиталистите, и най-вече за неуспехите на освободителните национални движения и двоиния стандарт под които ги подлагаш, отказвайки да приемеш че част от тях(като АОК) служат на империалистите. Виновен съм че хората в Македония от българи са станали македонци, и това ще доведе до невъзможност за осъществяването на розовия сън на всички фашисти - Велика България, "от Охрид до Черно море и от Дунав до Бяло море", ако помня добре цитата. Виновен съм че съпротивата в Ирак, Авганистан и Палестина затихва и загива, като съм особено виновен че го казвам. Виновен съм за смъртта на Шаторов, които по никакъв начин не е обвинен във антипартиина деиност от другарите си. Виновен съм че съм агент на всичкото световно зло, дошъл тука да върши свръхсекретна и много важна мисия.

И не на последно място - Виновен съм че не ти харесвам.

Така по-добре ли е другарю истински комунист? Аз фалшивия самозван комунист поднасям своите извинения.

ВЪобще не е по-добре. Напротив - по-зле е: ние ти говорим сериозно и преживяваме нещата сериозно, а ти иронизираш и омаловажаваш смисъла от тази дискусия. Владо ти даде конкретни аргументи защо смята, че ти не си комунист. Това не означава да ги приемеш, дано поне ти даде повод за размисъл Idea За СЕРИОЗЕН размисъл.

Надявам се още другари да изразят отношение по темата. Ние тримата сме ясни. Нека чуем и останалите - това предлагам аз. Arrow
remsist
remsist

Брой мнения : 1136
Registration date : 06.08.2008

http://www.septemvri23.com

Върнете се в началото Go down

Космополитизъм, национален нихилизъм, безродничество... - Page 2 Empty Re: Космополитизъм, национален нихилизъм, безродничество...

Писане  пешо Съб Фев 27, 2010 10:06 pm

Наистина не ми харесва това което пишеш. Затова споря с теб. Смятам, че когато не съм съгласен с нещо трябва да го кажа. Никъде не съм казал, че си виновен за изброените от теб неща, а само, че служиш на интересите на империалистите като твърдиш подобни неща.Разликата е голяма.Погледни си само доводите. И после искаш да говорим по същество! АОК е част от национално-освободителните движения. Но кой ти каза, че АОК е националноосвободително движение? Това твърдят империалистите. Ние твърдим, че АОК е оръдие на американския империализъм. И сега ти ще почнеш да ми пишеш, че си се разсмивал от това как съм ти изтълкувал думите! За какъв разговор по същество става въпрос тогава. Съществото при теб постоянно се променя. Как да го водим този разговор?

пешо

Брой мнения : 82
Registration date : 10.08.2008

Върнете се в началото Go down

Космополитизъм, национален нихилизъм, безродничество... - Page 2 Empty Re: Космополитизъм, национален нихилизъм, безродничество...

Писане  Христо Радевски Нед Фев 28, 2010 8:09 am

Естествено че АОК е част от национал-освободителните движения. Съвсем друг е въпроса че империалистите от САЩ стоят зад него. Това не променя неговата функция. А това което казвам отразява това което става - това че то не ти харесва е вече съвсем друг въпрос. Не можем да пренебрегнем случващото се.

Христо Радевски

Брой мнения : 124
Registration date : 14.10.2009
Местожителство : НРБ

Върнете се в началото Go down

Космополитизъм, национален нихилизъм, безродничество... - Page 2 Empty Re: Космополитизъм, национален нихилизъм, безродничество...

Писане  пешо Нед Фев 28, 2010 4:14 pm

Ами щом АОК е част от националноосвободителните движения, просто няма за какво повече да разговаряме с теб. Това е все едно да кажеш, че еди си кое движение е било антифашистко, въпреки, че Хитлер е стоял зад негО.

пешо

Брой мнения : 82
Registration date : 10.08.2008

Върнете се в началото Go down

Космополитизъм, национален нихилизъм, безродничество... - Page 2 Empty Re: Космополитизъм, национален нихилизъм, безродничество...

Писане  Христо Радевски Нед Фев 28, 2010 7:01 pm

Нима отричаш логиката в това, че империалистите имат изгода в дадени моменти да подкрепят националните движения, а в други моменти да им пречат? В случая политиката на АОК и на САЩ съвпадаше, и резултата бе успех за АОК, и "свобода" за Косоварите.

Христо Радевски

Брой мнения : 124
Registration date : 14.10.2009
Местожителство : НРБ

Върнете се в началото Go down

Космополитизъм, национален нихилизъм, безродничество... - Page 2 Empty Re: Космополитизъм, национален нихилизъм, безродничество...

Писане  пешо Нед Фев 28, 2010 9:57 pm

Радевски, АОК НАЦИОНАЛНООСВОБОДИТЕЛНО движение ли е или не е?

пешо

Брой мнения : 82
Registration date : 10.08.2008

Върнете се в началото Go down

Космополитизъм, национален нихилизъм, безродничество... - Page 2 Empty Re: Космополитизъм, национален нихилизъм, безродничество...

Писане  partizanin Нед Фев 28, 2010 10:38 pm

Какво е това родина? Ето едно хубаво стихотворение от филма "БРАТ"

Я узнал, что у меня
Есть огромная семя.
И тропинка, и лесок,
В поле каждой колосок.

Речка, небо голубое,
Это все мое, родное!
Это родина моя,
Всех люблю на свете я!
partizanin
partizanin

Брой мнения : 154
Registration date : 06.10.2009

Върнете се в началото Go down

Космополитизъм, национален нихилизъм, безродничество... - Page 2 Empty Re: Космополитизъм, национален нихилизъм, безродничество...

Писане  remsist Нед Фев 28, 2010 11:39 pm

Какво е това родина?

remsist
remsist

Брой мнения : 1136
Registration date : 06.08.2008

http://www.septemvri23.com

Върнете се в началото Go down

Космополитизъм, национален нихилизъм, безродничество... - Page 2 Empty Re: Космополитизъм, национален нихилизъм, безродничество...

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите