Идейно-дискусионен клуб 23 СЕПТЕМВРИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Обединение между комунисти и анархисти? Мит или реалност?

3 posters

Go down

Обединение между комунисти и анархисти? Мит или реалност? Empty Обединение между комунисти и анархисти? Мит или реалност?

Писане  asd Съб Дек 19, 2009 2:25 pm

Здравейте другари, пускам една тема доста провокативна и за двата лагера- на нас комунистите и на анархистите. Някои привестват идеята, някоя презират, не вярват в нея, а други просто я наричат лудост, глупост, ляво сектанство. . .
Но въпроса стои дали това е желателно или е чиста необходимост. Подобно обединение реално даже в България стана факт. Другари в Пловдив създадоха с анархисти антифашиска и антикапиталистическа организация -United Front (или както повечето я знаят "Обединен фронт"). Затова въпроса дали такъв съюз е реален вече има отговор- да.
Много анархисти наричат преравняват нас с фашистите, но много наши другари преравняват анархистите с безделници и ги обвиняват в обърнат буржоазен индивидуализъм. Но на кого му отърва това да се цепим и да се очуждаваме? Естествено на властта и на фашоидните подчовеци и убийци. Но нека да погледнем на въпроса диаликтически. Такъв съюз с анархистите е чиста необходимост. Защо ще попитате другари. Ще се постарая да се аргоментирам. Първо сме много малко, количествено. А Маркс казва следното "Количествените изменения водят до качествени". Ако всички комунистически организации и анархически се договорим за съюз било то само за акции или пък идеен, то това ще доведе до качествени измениния до по-голям ресурс от хора, който ще ни позволи да извършваме по-качествена пропаганда, което ще доведе до създаването на силен авангард. Което само по себе си ще осигури по-добри връзки ако щете с пролетарията. Второ реално ние и анархистите се борим против експлоатацията, фашизма, капитализма, робството борим се за свобода, равенство и братство на всички народи по света. Просто единствено анархистите не разбират добре термина "диктат на пролетарията" и се плашат от самата дума диктат. Начените на борба са ни различни, но не толкова фрапиращи за да не можем да съгласуваме бъдещи действия и то в бъдеще революционни. Трето необходим такъв съюз е също защото много фашиски групи набраха мощ и всекидневно сме подложени на терор от тяхна страна. В София може да не е така но в градове като Пловдив, Варна, Велико Търново, това си е ад за нашите другари. Те нямат възможноста да развият каквато е да е дейност поради страха да не бъдат нападнати от фаши-наци боунхедове. И ако се обеденят както направиха нашите другари в Пловдив с анархистите, те успяха да наберат ресурс за действия.
Това е на кратко моята позиция. Но мисля, че всички леви радикали, марксисти, анархисти трябва да саздадем един обединен фронт. В името на народа, свободата и справедливостта. Трябва да загърбим различията си, защото ние не се борим за наша изгода- ние се борим за бъдещето на нашите деца!

asd

Брой мнения : 214
Registration date : 07.08.2008

Върнете се в началото Go down

Обединение между комунисти и анархисти? Мит или реалност? Empty Re: Обединение между комунисти и анархисти? Мит или реалност?

Писане  asd Съб Дек 19, 2009 2:29 pm

o то сега видях то е имало такава тема. Съжелявам

asd

Брой мнения : 214
Registration date : 07.08.2008

Върнете се в началото Go down

Обединение между комунисти и анархисти? Мит или реалност? Empty Re: Обединение между комунисти и анархисти? Мит или реалност?

Писане  remsist Съб Дек 19, 2009 2:43 pm

Аз моето мнение съм си го написал тук: https://septemvri23.bulgarianforum.net/forum-f15/topic-t219.htm

Към написаното от Лордико трябва да обърна единствено внимание, че има нужда както от комунистическа организация, така и от единофронтовска организация - едното не трябва да се противопоставя на другото, напротив - едното обуславя другото. Ако се работи само в едно от двете направления, най-вероятно е да претърпим неуспех. Проблемът е кое е приоритетно в момента. Според мен приоритетното е създаването на комунистическа организация. Защото наличието на комунистическа организация обезателно ще спомогне за създаването на силен единен фронт, докато единният фронт не е обезателно, че ще спомогне за създаването на силна комунистическа организация, даже напротив може да забави процеса на създаването й.

Във всеки случай практиката ще ни покаже кой е правилният път. Другарите от Пловдив постигнаха според мен голям успех със създаването на ОФ. Надявам се този успех да получи по-нататъшно разширение.

Иначе, по въпроса на Лордико ще е интересно да се чуе и мнението на някой анархист Idea
remsist
remsist

Брой мнения : 1136
Registration date : 06.08.2008

http://www.septemvri23.com

Върнете се в началото Go down

Обединение между комунисти и анархисти? Мит или реалност? Empty Re: Обединение между комунисти и анархисти? Мит или реалност?

Писане  Radioactive Нед Дек 20, 2009 8:17 am

аз имам резерви спрямо комунизмът . Примерите в историята не са един или два в които анархисти е изправят именно рещу комунисти .

Ето и мението на хората във форума на ФАБ -- http://anarchy.bg/forum/viewtopic.php?f=4&t=3971

Radioactive

Брой мнения : 7
Registration date : 29.09.2009

Върнете се в началото Go down

Обединение между комунисти и анархисти? Мит или реалност? Empty Re: Обединение между комунисти и анархисти? Мит или реалност?

Писане  asd Нед Дек 20, 2009 10:19 am

Radioactive написа:аз имам резерви спрямо комунизмът . Примерите в историята не са един или два в които анархисти е изправят именно рещу комунисти .

Ето и мението на хората във форума на ФАБ -- http://anarchy.bg/forum/viewtopic.php?f=4&t=3971

Миналото си е минало, време е да гледаме в настоящето и в бъдещето. От нас зависи дали ще повтаряме грешките в миналото. Сега сме съвсем различна генерация анархисти и комунисти.

asd

Брой мнения : 214
Registration date : 07.08.2008

Върнете се в началото Go down

Обединение между комунисти и анархисти? Мит или реалност? Empty Re: Обединение между комунисти и анархисти? Мит или реалност?

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите