Идейно-дискусионен клуб 23 СЕПТЕМВРИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Здравейте, другари ...

+21
sproletarski
dimi
Rip
pueblo_unido
L23
Лечо
SovietScience
triple_h_95
partizanin
Стефан:Сталин
Stalin
Admin
3dfx
iltempo1
Stargate
Elizaveta
Reiko
remsist
Georgi91
asd
-
25 posters

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Go down

Здравейте, другари ... - Page 2 Empty Re: Здравейте, другари ...

Писане  Лечо Вто Дек 29, 2009 8:39 pm

Привет от Велико Търново!

Попаднах на интернет страницата след като забелязах преди време разлепените листовки в града и от скоро я посещавам.

Поздрави и Победа!

Лечо

Брой мнения : 1
Registration date : 29.12.2009

Върнете се в началото Go down

Здравейте, другари ... - Page 2 Empty Re: Здравейте, другари ...

Писане  L23 Нед Яну 03, 2010 10:48 am

Поздрави и нека новата 2010 бъде още по-успешна за всички комунисти в света.

L23

Брой мнения : 43
Registration date : 15.03.2009

Върнете се в началото Go down

Здравейте, другари ... - Page 2 Empty Re: Здравейте, другари ...

Писане  pueblo_unido Чет Яну 14, 2010 5:41 pm

Здравейте другари! Лепенките в СФ си вършат работата Very Happy Venceremos!
Аз от два дни знам за вас и от два дни размишлявам как можем да направим нещата така, че да стигнем до победа. Знаете ли какво ни липсва, нещо като устав или по-скоро като организация, в която да са описани методите ни на работа. На мен ми хрумнаха доста идеи НО първата от тях е, че трябва да сме анонимни и конспиративни, когато става въпрос за важни за органицията, тоест партията неща. Вързката трябва да се криптира и да се ползват проксита. Моля някой другар по-вещ от мен в компютрите да предложи вариант. Също така трябва да изработим модел, за това как ще се взимат решения в партията, тоталитарния метод, въпреки че се прекланям на хора като Сталин и Кастро, засега не работи, защото ако фашистката полиция пинве ръководството организацията увисва. Засега не е ли по-добре да гласуваме и с преброяване? Всеки има право да предлага и да гласува. Всички сме равни и се борим според възможностите си, нека не допуснем кариеризъм между редиците си! Имам и други идеи, но нека да ги споделя като заглушим и зашифроваме канала. Полицията не трябва да знае кои сме! Иначе за ТЯХ, ще бъде детска играчка за ни спипат по отделно и я с бой, я с фалшиви обвинения да ни изкарат от играта задълго или завинаги. По никакъв начин не трябва да ползваме мобилните си телефони - всичко се подслушва, записва, определят откъде се обаждаш и всякакви такива номерца.
Ще победим ако се организираме, затова помислете над идеите, които представих. Инека гласуваме Very Happy Защото за да се борим трябва да взимаме и да изпълняваме решения. No pasaran! Не пройдут!

pueblo_unido

Брой мнения : 22
Registration date : 14.01.2010

Върнете се в началото Go down

Здравейте, другари ... - Page 2 Empty Re: Здравейте, другари ...

Писане  Rip Чет Мар 11, 2010 12:46 pm

здравейте другари и от мен надявам се да ме приемете като съратник в това свято дело cheers
Rip
Rip

Брой мнения : 3
Registration date : 11.03.2010

Върнете се в началото Go down

Здравейте, другари ... - Page 2 Empty Re: Здравейте, другари ...

Писане  remsist Чет Мар 11, 2010 1:21 pm

Rip написа:здравейте другари и от мен надявам се да ме приемете като съратник в това свято дело cheers

Здравей, ти откъде разбра за нас?
remsist
remsist

Брой мнения : 1136
Registration date : 06.08.2008

http://www.septemvri23.com

Върнете се в началото Go down

Здравейте, другари ... - Page 2 Empty Re: Здравейте, другари ...

Писане  Rip Чет Мар 11, 2010 1:32 pm

remsist написа:
Rip написа:здравейте другари и от мен надявам се да ме приемете като съратник в това свято дело cheers

Здравей, ти откъде разбра за нас?
Един колега ми прати сайта ви по skype
Rip
Rip

Брой мнения : 3
Registration date : 11.03.2010

Върнете се в началото Go down

Здравейте, другари ... - Page 2 Empty Re: Здравейте, другари ...

Писане  dimi Сря Дек 08, 2010 8:41 pm

[justify]здравеите,немога да се нарека другар,нито приятел,но съм един от хилядите, угнетени, и зверсо експлоатираните от капиталистите- ТРУЖЕНИЦИ
Тия, ,ако може да се нарекат хора_или по скоро МАТЕРИАЛИСТИЧЕСКИ ЧОВЕКОПОДОБНИ УТРЕПКИ унищожават, човека и цивилизациата,превръщат го в едно страхливо и безпомощно същество-РОБ НА СТРАХА И ГЛАДА И МАТЕРИАЛНИТЕ УДОВОЛСТВИЯ!ЧОВЕКА Е ЗАЧЕРКНАТ,ВАЖЕН Е ПРОДУКТА.ВАЖНИ СА ПАРИТЕ И МАТЕРИАЛНИТЕ ПРИДОБИВКИ!А,какво съм АЗ_СРЕДСТВО ЗА ПРОИЗВОДСТВО И НЕНУЖЕН ОТПАДЪК _КОГАТО НЕ МОГА ДА ПРОИЗВЕЖДАМ.
Докога ще сме роби ,докога ще сме пас!Кога, ще се чуе човека и неговия глас?На борба приятели,съратници в неволята с нас е СВОБОДАТА,СИЛАТА ИВОЛЯТА!!!

dimi

Брой мнения : 1
Registration date : 08.12.2010

Върнете се в началото Go down

Здравейте, другари ... - Page 2 Empty Re: Здравейте, другари ...

Писане  sproletarski Съб Дек 11, 2010 6:52 am

dimi написа:[justify]здравеите,немога да се нарека другар,нито приятел...
А какво е необходимо днес за да бъдат хората другари или приятели? И изобщо кого наричаш така?!
sproletarski
sproletarski

Брой мнения : 210
Registration date : 26.11.2008

Върнете се в началото Go down

Здравейте, другари ... - Page 2 Empty Re: Здравейте, другари ...

Писане  Mech8 Съб Фев 12, 2011 8:09 pm

Здравейте,
Симпатизирам на комунистическата идея и мисля че е време всички, които имаме сходни възгледи да се обединим, защото в предстоящия хаос ще оцелеят само тези които са сплотени и организирани.
Това е моят сайт: http://nifelheim.homeip.net/
Където общо взето качвам това което ми направи впечатление, без някаква идейна наосченост, но има достатъчно анти-системна информация. Казвам анти-системна, а не анти-капиталистическа, защото за мен капитализмът умря малко след разпадането на СССР. Колелото на историята се завъртя в обратна посока Smile Това в което живяхме през последните 20 години някои го наричат пост-либерализъм, корпоративен феодализъм... и именно той се руши в момента. По същата логика ни очаква... робовладелски строй, но на друг по-висок етап (както е казал Маркс) Rolling Eyes

Mech8

Брой мнения : 4
Registration date : 12.02.2011

Върнете се в началото Go down

Здравейте, другари ... - Page 2 Empty ТРЯБВАТ НИ ЗНАЕЩИ ХОРА

Писане  sproletarski Пон Фев 14, 2011 3:57 pm

Прощавай, но ако си мислиш, че днешният обществен строй е нещо друго - различно от капитализма - тогава нямаме нищо общо! Да обяснявам що е това капитализъм не ми се иска. Вече ни трябват преди всичко знаещи хора иначе ще си останем само пасивни просветители!
sproletarski
sproletarski

Брой мнения : 210
Registration date : 26.11.2008

Върнете се в началото Go down

Здравейте, другари ... - Page 2 Empty Re: Здравейте, другари ...

Писане  Mech8 Съб Фев 19, 2011 7:10 pm

За съжаление сегашният строй е много по-коварна мутация на капиталзма, на която не може да се противопостави никаква идеология.
За пример да вземем идеята за пролетариата и неговата водеща роля.. Само че аз пролетариат не съм виждал поне от 20 години.
Ако смятате този офисен планктон с iPhon-и, iPad-и за пролетариат, а стздаването на съпорт-групи във Фейсбук - класова борба......
За разлика от епохата на Студената война - когато противостояха двете идеологии на капитализма и комунизма и имаше някакви форми на колективизъм и от двете страни, сега всичко е раздробени на индивидуално и субиндивидуално ниво. Всеки се чувства самодоволен с телефона си, мп3 плейъра си и там разни дрънкулки. Всеки си има собствено мнение и ще се присмее на каквато и да е идеология. По тези причини е много трудно да бъдат създадени каквито и да е смислени организации.

Александър Дугин - Пост-общество
Дугин в момента има сериозни позиции в Кремъл. Смята се че е най-довереният човек на Путин.

Mech8

Брой мнения : 4
Registration date : 12.02.2011

Върнете се в началото Go down

Здравейте, другари ... - Page 2 Empty ПРОЧЕТИ НЕЩО ОТ ТЕОРИЯТА НА МАРКСИЗМА

Писане  sproletarski Вто Фев 22, 2011 9:40 am

Mech8 написа:За съжаление сегашният строй е много по-коварна мутация на капиталзма, на която не може да се противопостави никаква идеология.
Самият факт, че ти пишеш за това е вече един вид потивопоставяне! Освен ако не проповядваш примирениеEvil or Very Mad
Mech8 написа:За пример да вземем идеята за пролетариата и неговата водеща роля.. Само че аз пролетариат не съм виждал поне от 20 години.
Ако смятате този офисен планктон с iPhon-и, iPad-и за пролетариат, а стздаването на съпорт-групи във Фейсбук - класова борба......
Пролетариатът го има независимо дали някой констатира това или не! Това казано простичко, и многократно повтаряно, е онази лишена от средства за производство част от обществото, която в условията на пазарна икономика, сиреч на капитализъм, може да предложи на пазара единствената стока която притежава - своята работна сила. Пролетариатът като всяко нещо търпи изменение в своето развитие и ако днес ние го виждаме пасивен и търпелив, то самото му положение в обществото го заставя да става все по-активен.
Mech8 написа:За разлика от епохата на Студената война - когато противостояха двете идеологии на капитализма и комунизма и имаше някакви форми на колективизъм и от двете страни, сега всичко е раздробени на индивидуално и субиндивидуално ниво. Всеки се чувства самодоволен с телефона си, мп3 плейъра си и там разни дрънкулки. Всеки си има собствено мнение и ще се присмее на каквато и да е идеология. По тези причини е много трудно да бъдат създадени каквито и да е смислени организации.
Идеологиите на комунизма и капитализма са преди всичко класови идеологии, и ще съществуват като си противостоят докато има буржоазия и пролетариат! Въпросът за личното съзнание и връзката му с общественото е разгледан подробно във всеки учебник по "Основи на марксистката философия". Каквото и да кажа тук по въпроса ще бъде недостатъчно обосновано и следователно - неубедително! А една от причините за бавещото се създаване на организираност в пролетариата е противопоставянето от страна на буржоазията. Между другото този форум е също израз на такава организираност. И то само една част от съществуващата!

sproletarski
sproletarski

Брой мнения : 210
Registration date : 26.11.2008

Върнете се в началото Go down

Здравейте, другари ... - Page 2 Empty Re: Здравейте, другари ...

Писане  КОМУНИСТЧЕ Чет Юни 23, 2011 8:43 am

ДА ЖИВЕЕ КОМУНИЗМЪТ !
КОМУНИСТЧЕ
КОМУНИСТЧЕ

Брой мнения : 18
Registration date : 28.03.2011

Върнете се в началото Go down

Здравейте, другари ... - Page 2 Empty НЕ МИ ХАРЕСВА АВАТАРА ТИ С ТОЗИ ПРЕДАТЕЛ!

Писане  sproletarski Чет Юли 14, 2011 5:48 am

Тодор Живков, като вярна марионетка на Горбачов, предаде и продаде социализма! Заедно с другите партийни величия взеха решение за създаване на СДС, ДПС, БСП и др. буржоазни партии в България. Така и онези които бяха против тях фактически гласуваха за тях. В подготовката на контрареволюцията активно участие взе подчинената им КДС.
sproletarski
sproletarski

Брой мнения : 210
Registration date : 26.11.2008

Върнете се в началото Go down

Здравейте, другари ... - Page 2 Empty Re: Здравейте, другари ...

Писане  Mao Нед Авг 21, 2011 11:51 am

Здравейте и от мен, другари!

По интересен начин намерих този форум - с препратка от Гугъл, след като четох една хубава статия за посещение на българин в КНДР. Впечатли ме положението там, за което знаех посредствени неща и...ето ме тук. Smile
Малко факти и за мен: По образование съм инженер и съм роден в СССР преди...вече все повече годинки. Откакто се помня съм с комунистически политически възгледи, като за мен той е висшата и най-добра алтернатива за всяка държава. Смятам, че политиката трябва да налага своята гледна точка с "тежка ръка", защото в противен случай се получава една свободия, на която сме свидетели всеки ден, всички в този форум.
Относно бившата обстановка в България - твърдо отхвърлям социализма и сталинизма, защото това са изкривени форми на комунизъм, а не такъв, какъвто го налагат Маркс и Ленин, и какъвто трябва да бъде всъщност.
Това е от мен, надявам се да намеря съмишленици тук! "Слава коммунизму! Слава труду!" Смърт на буржоазията и капитализма!
Mao
Mao

Брой мнения : 1
Registration date : 18.08.2011

Върнете се в началото Go down

Здравейте, другари ... - Page 2 Empty Re: Здравейте, другари ...

Писане  sproletarski Пет Авг 26, 2011 6:56 am

Mao написа:
Относно бившата обстановка в България - твърдо отхвърлям социализма и сталинизма, защото това са изкривени форми на комунизъм, а не такъв, какъвто го налагат Маркс и Ленин, и какъвто трябва да бъде всъщност.
Това е от мен, надявам се да намеря съмишленици тук! "Слава коммунизму! Слава труду!" Смърт на буржоазията и капитализма!
И все пак в какво търсиш съмишленици - в отхвърлянето на социализма ли? Question
sproletarski
sproletarski

Брой мнения : 210
Registration date : 26.11.2008

Върнете се в началото Go down

Здравейте, другари ... - Page 2 Empty Re: Здравейте, другари ...

Писане  communist Пет Авг 26, 2011 12:44 pm

Mao написа:Относно бившата обстановка в България - твърдо отхвърлям социализма и сталинизма, защото това са изкривени форми на комунизъм, а не такъв ... какъвто трябва да бъде всъщност.
По-скоро имаш в предвид "тоталитаризма" Подкрепям те Wink Заради него, комунистическата идеология е толкова пострадала, че трябва да се положат неимоверни усилия, за да се върне доверието на масите в тази идея.

communist

Брой мнения : 58
Registration date : 20.04.2009

Върнете се в началото Go down

Здравейте, другари ... - Page 2 Empty "тоталитаризма"

Писане  sproletarski Съб Авг 27, 2011 7:14 am

communist написа:
По-скоро имаш в предвид "тоталитаризма" Подкрепям те Wink Заради него, комунистическата идеология е толкова пострадала, че трябва да се положат неимоверни усилия, за да се върне доверието на масите в тази идея.
Нека първо се разберем - що е това "тоталитаризъм"? Ако това означава управлението само на една партия - комунистическата - то къде в това виждаш пострадала комунистическа идеология? Question
sproletarski
sproletarski

Брой мнения : 210
Registration date : 26.11.2008

Върнете се в началото Go down

Здравейте, другари ... - Page 2 Empty Re: Здравейте, другари ...

Писане  communist Съб Авг 27, 2011 11:32 am

Да обяснявам, какво имам предвид, с понятието "тоталитаризъм" е твърде обширна тема. Иначе то е хубаво, че е управлявала една партия, и така трябва да бъде. Въпроса е в самото управление, какво е правено и какво не. И при наличието на разменно средство - пари, няма как да не наречем тази форма псевдокомунизъм, или просто друга форма на капитализъм. И хората са запомнили - "пари има, но в магазините няма нищо" ето един от примерите, за пострадалата идеология. Малко хора, се интересуват по-задълбочено. За масите, това е истината, и те не могат да си представят, свят без пари. Представата им за "комунизма" е "колкото взима чистачката, толкова и директора", и разбира се, възпитани от капитализма, те се отвръщават от тази идея.

Така че, задачата сега е, да се разграничи, каквото е било, от това, което трябва да бъде, и чак когато това се осъзнае от народа, да се започне агитация. В противен случай - резултата го виждаме - нулев. В тоя форум си пишем, аз и ти... И някой друг веднъж на 3 месеца.

Ако до 5 години, след бъдещата революция, не бъдат премахнати парите - това е провал.

communist

Брой мнения : 58
Registration date : 20.04.2009

Върнете се в началото Go down

Здравейте, другари ... - Page 2 Empty Re: Здравейте, другари ...

Писане  sproletarski Нед Авг 28, 2011 6:30 am

communist написа:
Така че, задачата сега е, да се разграничи, каквото е било, от това, което трябва да бъде, и чак когато това се осъзнае от народа, да се започне агитация. В противен случай - резултата го виждаме - нулев. В тоя форум си пишем, аз и ти... И някой друг веднъж на 3 месеца.
Ако до 5 години, след бъдещата революция, не бъдат премахнати парите - това е провал.

Е, чак пък за 5 години! За да се премахнат парите трябва значителна по обем, а следователно и по време, работа за създаване на необходимата икономическа база. Няма как едва достигащата за преживяване икономическа база на капитализма да осигури достатъчно материално осигуряване за такъв скок напред.
По-добре е двама отколкото никой! Така все пак има една искрица! Изглежда когато този форум се посещаваше по-често страховете са били по-малко Laughing Или по-скоро на някого това се е струвало като забавна игра. Basketball Спомням се как ме покани тук един от активистите на 23 септември. Питам се какво го е обезверило, че не продължава да е толкова активен?! Лично аз нямам компютър и давам по някой лев в клуба което не е толкова лесно.
sproletarski
sproletarski

Брой мнения : 210
Registration date : 26.11.2008

Върнете се в началото Go down

Здравейте, другари ... - Page 2 Empty Re: Здравейте, другари ...

Писане  Admin Нед Сеп 04, 2011 10:49 pm

Който иска да се свърже с нас, да ни пише на septemvri23@abv.bg или да се обади на телефон 0889 10 93 45

Admin
Admin

Брой мнения : 47
Registration date : 05.08.2008

https://septemvri23.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Здравейте, другари ... - Page 2 Empty Re: Здравейте, другари ...

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите