Идейно-дискусионен клуб 23 СЕПТЕМВРИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Революция - КОГА?!

+5
Христо Радевски
stalin73
Elizaveta
remsist
SovietScience
9 posters

Go down

Революция - КОГА?! Empty Революция - КОГА?!

Писане  SovietScience Пон Окт 05, 2009 2:31 pm

Кога според вас ще дойде новата революция? Аз мисля, че има съвсем реални шансове да стане през 2012, тъй като тогава уж го водят, че ще е края на света. Казват, че даже е възможно в някой държави да се стигне до бунтове и СВАЛЯНЕ НА ПРАВИТЕЛСТВА! Вие как мислите?
SovietScience
SovietScience

Брой мнения : 49
Registration date : 24.09.2009

Върнете се в началото Go down

Революция - КОГА?! Empty Re: Революция - КОГА?!

Писане  remsist Пон Окт 05, 2009 5:07 pm

Революция ще има, когато има обективни и особено субективни възможности за това. Ето сега, поради кризата има обективни възможности за революция, но липсва нейният основен субект - революционният авангард и революционна класа (работниците в момента само имат потенциала на революционна класа, иначе в момента са страдаща класа). Без субективни условия революция няма да е възможна и до 3012г.Революция - КОГА?! Deepsleep Така че вместо да си играем на прогнози, е по-добре да поработим върху въпроса за създаване на субективните условия за бъдещата революция Idea
remsist
remsist

Брой мнения : 1136
Registration date : 06.08.2008

http://www.septemvri23.com

Върнете се в началото Go down

Революция - КОГА?! Empty Революция-кога?

Писане  Elizaveta Пон Окт 05, 2009 8:59 pm

Да се говори за някаква конкретна година,когато революцията ще започне е крайно нереалистично!Всеки човек,който поне малко е запознат с история не може да не разбира,че революциите в глобален план не се извършват по график.За да се осъществи революционно преобразуване дори на някакво по-локално ниво са необходими редица фактори,от които лично според мен най-важен е начинът,по който пролетариатът ще възприеме идеологията и дали ще я издигне като свое верую.Защото революция не може да бъде извършена от абсолютно целия народ,а само от тези хора,които имат оформено класово съзнание т.e. само от една класа.Именно идеологията формира цялостн мироглед за света,формулира проблеми,предлага решения и мотивира за борба.Но същевременно една част от тази доктрина има динамичен характер,който й позволява да бъде в съзвучие с настоящия исорически момент.Точно тук се проявява ролята на истинския комунист-чрез политическото изкуство да запази баланса между ортодоксалната основа и онези нови елементи придаващи актуалност на идеята,и разбира се най-важното да приобщи колкото може повече хора към същината на социалните проблеми,които се опитваме да решим.И едва при условие,че взаимовръзката ''класа-идеология'' е напълно стабилна можем да разчитаме,че работникът няма да се изплаши щом замирише на барут и няма да се откаже от своята революционна кауза.
Elizaveta
Elizaveta

Брой мнения : 8
Registration date : 20.05.2009

Върнете се в началото Go down

Революция - КОГА?! Empty Re: Революция - КОГА?!

Писане  SovietScience Пон Окт 05, 2009 9:03 pm

В такъв случай трябва по-силна пропаганда.
SovietScience
SovietScience

Брой мнения : 49
Registration date : 24.09.2009

Върнете се в началото Go down

Революция - КОГА?! Empty Re: Революция - КОГА?!

Писане  stalin73 Пон Окт 05, 2009 9:39 pm

Революция в делата е невъзможна без предшестващата е революция в душите и сърцата.
stalin73
stalin73

Брой мнения : 14
Registration date : 31.08.2008

Върнете се в началото Go down

Революция - КОГА?! Empty Re: Революция - КОГА?!

Писане  Христо Радевски Съб Окт 17, 2009 11:31 am

Тук идва и тънкият проблем, че реално субективните фактори, спомагат еднакво и монархо-фашистката сган, която се е навъдила. Тоест ние не само имаме нужда от катаклизъм в прогнилия капиталистически строй, но трябва и да изпреварим фашистите...
Suspect

Христо Радевски

Брой мнения : 124
Registration date : 14.10.2009
Местожителство : НРБ

Върнете се в началото Go down

Революция - КОГА?! Empty Re: Революция - КОГА?!

Писане  partizanin Вто Окт 20, 2009 7:21 pm

SovietScience написа:Кога според вас ще дойде новата революция? Аз мисля, че има съвсем реални шансове да стане през 2012, тъй като тогава уж го водят, че ще е края на света. Казват, че даже е възможно в някой държави да се стигне до бунтове и СВАЛЯНЕ НА ПРАВИТЕЛСТВА! Вие как мислите?

Ленин е отговорил на въпроса ти, още преди да го зададеш:

Владимир Илич Ленин написа:Социалистическата революция не е един единствен акт, не е една единствена битка на един единствен фронт, а цяла епоха на изострени класови конфликти, дълга редица от битки по всички фронтове, т.е. всички въпроси на икономиката и политиката, битки, които могат да завършат само с експроприиране на буржоазията.

В този смисъл революцията вече е започнала. Остава отворен въпросът кога ще завърши.
partizanin
partizanin

Брой мнения : 154
Registration date : 06.10.2009

Върнете се в началото Go down

Революция - КОГА?! Empty Re: Революция - КОГА?!

Писане  remsist Вто Окт 20, 2009 7:46 pm

partizanin написа:
SovietScience написа:Кога според вас ще дойде новата революция? Аз мисля, че има съвсем реални шансове да стане през 2012, тъй като тогава уж го водят, че ще е края на света. Казват, че даже е възможно в някой държави да се стигне до бунтове и СВАЛЯНЕ НА ПРАВИТЕЛСТВА! Вие как мислите?

Ленин е отговорил на въпроса ти, още преди да го зададеш:

Владимир Илич Ленин написа:Социалистическата революция не е един единствен акт, не е една единствена битка на един единствен фронт, а цяла епоха на изострени класови конфликти, дълга редица от битки по всички фронтове, т.е. всички въпроси на икономиката и политиката, битки, които могат да завършат само с експроприиране на буржоазията.

В този смисъл революцията вече е започнала. Остава отворен въпросът кога ще завърши.

Партизанин, много навременем цитат от Ленин Idea Добре, че ме подсети за него. Само ще допълня откъде е той - статията на "За лозунга "Европейски съединени щати"", написана през 1916г. Препоръчвам я на Soviet - тя до голяма степен дава отговор на неговия въпрос (като същевременно помага да се ориентираме и по още ред важни въпроси на настоящето)
remsist
remsist

Брой мнения : 1136
Registration date : 06.08.2008

http://www.septemvri23.com

Върнете се в началото Go down

Революция - КОГА?! Empty Re: Революция - КОГА?!

Писане  Stargate Сря Окт 21, 2009 5:34 pm

От къде може да се намери тази статия?
Stargate
Stargate

Брой мнения : 199
Registration date : 06.08.2008
Age : 106
Местожителство : Умирай трудно

http://www.septemvri23.com/

Върнете се в началото Go down

Революция - КОГА?! Empty Re: Революция - КОГА?!

Писане  partizanin Сря Окт 21, 2009 6:05 pm

proletar написа:От къде може да се намери тази статия?

Аз я имам на хартия, но нямам скенер, за да я сканирам Crying or Very sad . Ако можеш си намери христоматия по обществознание за 10-ти клас, аз оттам я прочетох. Всъщност нз дали я има в интернет, но ако намеря, ще ти пратя линк.
partizanin
partizanin

Брой мнения : 154
Registration date : 06.10.2009

Върнете се в началото Go down

Революция - КОГА?! Empty Re: Революция - КОГА?!

Писане  Stargate Сря Окт 21, 2009 8:07 pm

partizanin написа:
proletar написа:От къде може да се намери тази статия?

Аз я имам на хартия, но нямам скенер, за да я сканирам Crying or Very sad . Ако можеш си намери христоматия по обществознание за 10-ти клас, аз оттам я прочетох. Всъщност нз дали я има в интернет, но ако намеря, ще ти пратя линк.

Meрси sunny
Stargate
Stargate

Брой мнения : 199
Registration date : 06.08.2008
Age : 106
Местожителство : Умирай трудно

http://www.septemvri23.com/

Върнете се в началото Go down

Революция - КОГА?! Empty Re: Революция - КОГА?!

Писане  remsist Нед Ное 01, 2009 9:40 pm

proletar написа:От къде може да се намери тази статия?

Ето: http://septemvri23.com/Lenin_Za_Lozunga_Evropeiski_Sxedineni_Stati.htm
remsist
remsist

Брой мнения : 1136
Registration date : 06.08.2008

http://www.septemvri23.com

Върнете се в началото Go down

Революция - КОГА?! Empty Re: Революция - КОГА?!

Писане  Стефан:Сталин Сря Ное 04, 2009 12:02 pm

Точно в моента е начина да се направи революция,когато е криза работниците протестират и също железничарите,който могат да помагат с превоз и много други неща!!! Wink Wink Wink
Стефан:Сталин
Стефан:Сталин

Брой мнения : 54
Registration date : 05.01.2009

Върнете се в началото Go down

Революция - КОГА?! Empty Re: Революция - КОГА?!

Писане  partizanin Сря Ное 04, 2009 5:58 pm

В мометна няма наличност на революцонна ситуация, защото пролетариатът не е единен, няма силна комунистическа партия. Революционна ситуация е, когато върховете не могат да управляват повече така, а низините не искат (образно казано). За сега не само, че низините нямат нищо против да ни управляват капиталисти, но и самите капиталисти могат да се задържат още начело на държавата.
partizanin
partizanin

Брой мнения : 154
Registration date : 06.10.2009

Върнете се в началото Go down

Революция - КОГА?! Empty Re: Революция - КОГА?!

Писане  Stargate Сря Ное 04, 2009 6:32 pm

Тази криза е момента в който трябва да създадем истинска организация . Cool
Stargate
Stargate

Брой мнения : 199
Registration date : 06.08.2008
Age : 106
Местожителство : Умирай трудно

http://www.septemvri23.com/

Върнете се в началото Go down

Революция - КОГА?! Empty Re: Революция - КОГА?!

Писане  WinstonChurchill Пон Юни 28, 2010 12:04 pm

remsist написа:Революция ще има, когато има обективни и особено субективни възможности за това. Ето сега, поради кризата има обективни възможности за революция, но липсва нейният основен субект - революционният авангард и революционна класа (работниците в момента само имат потенциала на революционна класа, иначе в момента са страдаща класа). Без субективни условия революция няма да е възможна и до 3012г.Революция - КОГА?! Deepsleep Така че вместо да си играем на прогнози, е по-добре да поработим върху въпроса за създаване на субективните условия за бъдещата революция Idea
Научи какво значат субективен и обективен, че нещо взе да се объркваш. Wink
WinstonChurchill
WinstonChurchill

Брой мнения : 33
Registration date : 28.06.2010

Върнете се в началото Go down

Революция - КОГА?! Empty Re: Революция - КОГА?!

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите