Идейно-дискусионен клуб 23 СЕПТЕМВРИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Вече само инглистиш

5 posters

Go down

Вече само инглистиш Empty Вече само инглистиш

Писане  Христо Радевски Чет Окт 15, 2009 11:50 am

Искат да въведат английския като задължителен от 1 клас и отделно чужд език. Реалността в България е, че децата от първи клас изучават английския по-добре от родните славянски езици Evil or Very Mad

Христо Радевски

Брой мнения : 124
Registration date : 14.10.2009
Местожителство : НРБ

Върнете се в началото Go down

Вече само инглистиш Empty Re: Вече само инглистиш

Писане  БССР Чет Окт 15, 2009 12:06 pm

Едно време се учеше само Български език, а от-късно и съветски. Сега децата учат английски, германски, италиански. И защо имало твърде много хитлеристи в училищата. Не ги е срам тия американски подлоги, Йорданка Фандъкова е завършила руската гимназия, а си плюе по образованието, вместо да бъде благодарна.
БССР
БССР

Брой мнения : 31
Registration date : 13.10.2009

Върнете се в началото Go down

Вече само инглистиш Empty Re: Вече само инглистиш

Писане  Христо Радевски Чет Окт 15, 2009 12:27 pm

a какво да кажем за това недоразумение
http://vbox7.com/play:bb70312b
Mad Упадъчна музика, проповядваща поклонение на западните ценности. Разврат, простотия, нарцисизъм. Боклуци.

Христо Радевски

Брой мнения : 124
Registration date : 14.10.2009
Местожителство : НРБ

Върнете се в началото Go down

Вече само инглистиш Empty Re: Вече само инглистиш

Писане  БССР Чет Окт 15, 2009 12:42 pm

Ужас. Пънкари. Прочуха се с една песен, иронизираща комунизма. Обаче Живков нищо не предприе срещу това всеобщо изпростяване. Вече никой не зачита нито език, нито ред, нито скромност. Няма никакви ценности.
БССР
БССР

Брой мнения : 31
Registration date : 13.10.2009

Върнете се в началото Go down

Вече само инглистиш Empty Re: Вече само инглистиш

Писане  partizanin Пон Окт 19, 2009 11:13 pm

БССР написа:Едно време се учеше само Български език, а от-късно и съветски. Сега децата учат английски, германски, италиански. И защо имало твърде много хитлеристи в училищата. Не ги е срам тия американски подлоги, Йорданка Фандъкова е завършила руската гимназия, а си плюе по образованието, вместо да бъде благодарна.

Не съм съгласен с някои елементи от изказването ти. Първо, такова нещо като съветски език няма. Сиг имаш предвид руски? СССР се е наричал така, защото е имало власт на съветите на народните депутати, и това няма нищо общо с езика, който се е говорел на територията му. Просто най-голямата от 15-те държави е била РСФСР, и затова официалният език е бил руски. Да говориш за съветски език, е все едно да говориш за американски (вместо за английски) или за швейцарски език. Такова нещо просто няма. Освен това нима марксизмът не е интернационален? Какво лошо виждаш в другите езици? Според мен тук има 2 проблема. Първо, в 1-ви клас децата не бива да учат какъвто и да било чужд език. Те още се учат да четат български...няма смисъл да коментирам. Второ-съгласен съм с мнението ви против английския, но не заради самия език, а защото това се прави с цел гъзоблиз на запада. Всъщност образованието в бг има мн проблеми, и е хубаво да направим отделна тема, а не да го обсъждаме на парче.
partizanin
partizanin

Брой мнения : 154
Registration date : 06.10.2009

Върнете се в началото Go down

Вече само инглистиш Empty Re: Вече само инглистиш

Писане  Христо Радевски Вто Окт 20, 2009 3:26 pm

Марксизмат естествено е интернационален, но англииският се проявява като световен език на капиталистите. Един вид отсяване на хората. Англия и САЩ са основните ни врагове, и те говорят англииски. Като учим езика им, се влияем от тяхната политическа пропаганда - филми музика и прочие...

Христо Радевски

Брой мнения : 124
Registration date : 14.10.2009
Местожителство : НРБ

Върнете се в началото Go down

Вече само инглистиш Empty Re: Вече само инглистиш

Писане  bzahov Пет Окт 23, 2009 10:28 pm

Крайно време е да се направи английския задължителен, то така или иначе сички си го учат де, въпроса е, че в 21 век без английски си обречен на Слави Трифонов (и прочие) културата и ще бъдеш затворен в българския космос. Да не знаеш английски в 21 век си е простотия до шия.
bzahov
bzahov

Брой мнения : 41
Registration date : 07.08.2008
Age : 79
Местожителство : Sofia

http://www.xhamster.com

Върнете се в началото Go down

Вече само инглистиш Empty Re: Вече само инглистиш

Писане  bzahov Пет Окт 23, 2009 10:29 pm

Христо Радевски написа:Марксизмат естествено е интернационален, но англииският се проявява като световен език на капиталистите. Един вид отсяване на хората. Англия и САЩ са основните ни врагове, и те говорят англииски. Като учим езика им, се влияем от тяхната политическа пропаганда - филми музика и прочие...

Англия и САЩ не са ни врагове. Враг е политиката им и капитализма като цяло. Езика няма нищо общо.
bzahov
bzahov

Брой мнения : 41
Registration date : 07.08.2008
Age : 79
Местожителство : Sofia

http://www.xhamster.com

Върнете се в началото Go down

Вече само инглистиш Empty Re: Вече само инглистиш

Писане  bzahov Пет Окт 23, 2009 10:35 pm

Колкото до пропагандата тя о нея няма отърване. И да не учиш и да учиш английски се тая. То си требе и акъл. А ако го имаш акала то тогава дори е полезно да го учиш щото така изучаваш не само езика, а и, именно, тяхната пропаганда, тяхната култура, техния начин на живот, а колкото по-добре я познаваш, толкова по-добре можеш да се предпазиш от нея.
bzahov
bzahov

Брой мнения : 41
Registration date : 07.08.2008
Age : 79
Местожителство : Sofia

http://www.xhamster.com

Върнете се в началото Go down

Вече само инглистиш Empty Re: Вече само инглистиш

Писане  partizanin Пет Окт 23, 2009 10:43 pm

bzahov написа:Крайно време е да се направи английския задължителен, то така или иначе сички си го учат де, въпроса е, че в 21 век без английски си обречен на Слави Трифонов (и прочие) културата и ще бъдеш затворен в българския космос. Да не знаеш английски в 21 век си е простотия до шия.

Английският е световен език, защото засега англоговорящите държави са доста развити. Но това е наследство от 20-век, а не бъдещето на 21-ви век. Откъде знаеш, че след 20 год. Америка все още ще представлява световна сила, и ние ще учим английски? Нека всеки си учи какъвто език сметне за добре. Но не и от 1-ви клас. В първи клас според мен трябва да се изучава само бг език.
partizanin
partizanin

Брой мнения : 154
Registration date : 06.10.2009

Върнете се в началото Go down

Вече само инглистиш Empty Re: Вече само инглистиш

Писане  bzahov Съб Окт 24, 2009 11:04 am

Ами например ние с Пролетар като бяхме в първи клас там в нащо училище английския се учеше съвсем малко, а от втори клас вече почнахме да учим азбуката и да пишем на английски.
А сестра ми например от 4 годишна си говори съвсем свободно разговорен английски, тя го научи от Картон Нетвърк. А сега в училище се научи и да пише.
bzahov
bzahov

Брой мнения : 41
Registration date : 07.08.2008
Age : 79
Местожителство : Sofia

http://www.xhamster.com

Върнете се в началото Go down

Вече само инглистиш Empty Re: Вече само инглистиш

Писане  partizanin Вто Окт 27, 2009 9:15 pm

Аз не съм против изучаването на английски език, против съм то да стане задължително. Ако искат нека да направят задължителен предмет "изучаване на чужд език", но учениците да избират какъв език да учат, а не задължително английски.
partizanin
partizanin

Брой мнения : 154
Registration date : 06.10.2009

Върнете се в началото Go down

Вече само инглистиш Empty Re: Вече само инглистиш

Писане  asd Чет Окт 29, 2009 8:22 am

partizanin написа:Аз не съм против изучаването на английски език, против съм то да стане задължително. Ако искат нека да направят задължителен предмет "изучаване на чужд език", но учениците да избират какъв език да учат, а не задължително английски.
напълно съм съгласен нека да е СИП чуждия език. Вече като отидеш в езикова гимназия тогава ще ти бъде задължително изучаването на чуждия език.

asd

Брой мнения : 214
Registration date : 07.08.2008

Върнете се в началото Go down

Вече само инглистиш Empty Re: Вече само инглистиш

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите