Идейно-дискусионен клуб 23 СЕПТЕМВРИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Джордж Карлин

+2
Стефан:Сталин
John_Wayne_WasA_Nazi
6 posters

Go down

Джордж Карлин Empty Джордж Карлин

Писане  John_Wayne_WasA_Nazi Чет Ное 05, 2009 8:50 pm

Тук ще сложа няколко от най-емблематичните му изказвания за системата, религията и света като цяло. Мисля, че той беше един от малкото известни личности в съвремието ни, който наистина мислеше прогресивно и казваше истината.
https://www.youtube.com/watch?v=Yf7CInOzE08 - За световния ред
https://www.youtube.com/watch?v=V510t0ecluY - за "свободата на избора"
https://www.youtube.com/watch?v=vl6ZIlZpcDQ&feature=related
https://www.youtube.com/watch?v=XqdCvfe12nM&feature=related
https://www.youtube.com/watch?v=uuOBf-39t64
https://www.youtube.com/watch?v=MeSSwKffj9o за религията
https://www.youtube.com/watch?v=pkRYaMiP4K8&feature=related за 10те божи заповеди
https://www.youtube.com/watch?v=hWiBt-pqp0E
https://www.youtube.com/watch?v=xIraCchPDhk - Джордж Карлин: "Не гласувайте!"
John_Wayne_WasA_Nazi
John_Wayne_WasA_Nazi

Брой мнения : 18
Registration date : 04.11.2009

Върнете се в началото Go down

Джордж Карлин Empty Re: Джордж Карлин

Писане  John_Wayne_WasA_Nazi Чет Ное 05, 2009 8:53 pm

Разбира се самият факт, че той живее и твори в САЩ значи, че ще има и такива личности в публичното пространство, които ще му отправят "градивна" критика:
https://www.youtube.com/watch?v=Jd0dtyr3ifw&feature=related
Гледайте го това цялото.. това наистина е цирк!
John_Wayne_WasA_Nazi
John_Wayne_WasA_Nazi

Брой мнения : 18
Registration date : 04.11.2009

Върнете се в началото Go down

Джордж Карлин Empty Re: Джордж Карлин

Писане  Стефан:Сталин Чет Ное 05, 2009 8:54 pm

Къв си ти?
Стефан:Сталин
Стефан:Сталин

Брой мнения : 54
Registration date : 05.01.2009

Върнете се в началото Go down

Джордж Карлин Empty Re: Джордж Карлин

Писане  Stargate Чет Ное 05, 2009 8:55 pm

Това за религията е много яко , гледах откас от него и в "Zaitgeist" Very Happy
Stargate
Stargate

Брой мнения : 199
Registration date : 06.08.2008
Age : 106
Местожителство : Умирай трудно

http://www.septemvri23.com/

Върнете се в началото Go down

Джордж Карлин Empty Re: Джордж Карлин

Писане  John_Wayne_WasA_Nazi Чет Ное 05, 2009 8:59 pm

Стефан:Сталин написа:Къв си ти?
Хамериканец Razz
John_Wayne_WasA_Nazi
John_Wayne_WasA_Nazi

Брой мнения : 18
Registration date : 04.11.2009

Върнете се в началото Go down

Джордж Карлин Empty Re: Джордж Карлин

Писане  never_surrender Чет Ное 05, 2009 9:18 pm

с какви политически убеждения си?
never_surrender
never_surrender

Брой мнения : 139
Registration date : 31.10.2009

http://www.septemvri23.com

Върнете се в началото Go down

Джордж Карлин Empty Re: Джордж Карлин

Писане  Stargate Чет Ное 05, 2009 9:20 pm

reddream написа:с какви политически убеждения си?

Не виждаш ли ,че е нацист Very Happy
Stargate
Stargate

Брой мнения : 199
Registration date : 06.08.2008
Age : 106
Местожителство : Умирай трудно

http://www.septemvri23.com/

Върнете се в началото Go down

Джордж Карлин Empty Re: Джордж Карлин

Писане  partizanin Чет Ное 05, 2009 9:27 pm

proletar написа:
reddream написа:с какви политически убеждения си?

Не виждаш ли ,че е нацист Very Happy

Е стига де, изчакай да си каже човека. Аз като съм ис турил ник "Партизанин", не значи, че съм хванал гората. (по-скоро съм хванат от гората Very Happy )
partizanin
partizanin

Брой мнения : 154
Registration date : 06.10.2009

Върнете се в началото Go down

Джордж Карлин Empty Re: Джордж Карлин

Писане  John_Wayne_WasA_Nazi Пет Ное 06, 2009 7:13 pm

Желяз Кобалтов написа:Джордж Карлин е надрусано хипи .

Сега , единствената причина на зараждането му , (като феномен ) е липсата на социализъм в неговата капиталистическа страна ...

иначе доста от идеите му са правилни ,

лошо само че ги представя с белезите на разграден троцкизъм ...
Джордж Карлин:
1. не е хипар
2. никога не се е определял като троцкист или като какъвто и да е било.
Факт е, че той просто мисли прогресивно и казва истината... думите са му изключително добре подбрани винаги и разсъжденията са му болезнено актуални в тази епоха.
Така че не виждам ти с какво не си съгласен.
Иначе ,reddream, аз съм американски националист Very Happy
John_Wayne_WasA_Nazi
John_Wayne_WasA_Nazi

Брой мнения : 18
Registration date : 04.11.2009

Върнете се в началото Go down

Джордж Карлин Empty Re: Джордж Карлин

Писане  remsist Пет Ное 06, 2009 8:01 pm

John_Wayne_WasA_Nazi написа:
Желяз Кобалтов написа:Джордж Карлин е надрусано хипи .

Сега , единствената причина на зараждането му , (като феномен ) е липсата на социализъм в неговата капиталистическа страна ...

иначе доста от идеите му са правилни ,

лошо само че ги представя с белезите на разграден троцкизъм ...
Джордж Карлин:
1. не е хипар
2. никога не се е определял като троцкист или като какъвто и да е било.
Факт е, че той просто мисли прогресивно и казва истината... думите са му изключително добре подбрани винаги и разсъжденията са му болезнено актуални в тази епоха.
Така че не виждам ти с какво не си съгласен.
Иначе ,reddream, аз съм американски националист Very Happy

А ти си намерил на кой (ЖК) да отговаряш. Джордж Карлин Wavey Я по-добре, след като изясни кой е Джордж Карлин, кажи кой е Джон УейнДжордж Карлин Upset
remsist
remsist

Брой мнения : 1136
Registration date : 06.08.2008

http://www.septemvri23.com

Върнете се в началото Go down

Джордж Карлин Empty Re: Джордж Карлин

Писане  John_Wayne_WasA_Nazi Съб Ное 07, 2009 6:22 pm

Marion Mitchell Morrison (May 26, 1907 – June 11, 1979), born Marion Robert Morrison, better known by his stage name John Wayne, was an American film actor, director and producer. He epitomized rugged masculinity and has become an enduring American icon. He is famous for his distinctive voice, walk and height. He was also known for his conservative political views and his support in the 1950s for anti-communist positions.
Не намерих на български такава кратка и ясна информация, но ако някой има проблеми, накратко: това е американски актьор и продуцент, който е бил известен с десните си политически убеждения. (този на снимката на аватара ми)
John_Wayne_WasA_Nazi
John_Wayne_WasA_Nazi

Брой мнения : 18
Registration date : 04.11.2009

Върнете се в началото Go down

Джордж Карлин Empty Re: Джордж Карлин

Писане  remsist Съб Ное 07, 2009 8:34 pm

alexandar888 написа:Какво търсиш в този форум, мръсна капиталистическа свиня?! pig pig pig pig pig pig pig pig

Абе Джони, обясни им на другарите, че само се бъзикаш с този аватар, защото те наистина си мислят че си капиталист.Джордж Карлин Dckix
remsist
remsist

Брой мнения : 1136
Registration date : 06.08.2008

http://www.septemvri23.com

Върнете се в началото Go down

Джордж Карлин Empty Re: Джордж Карлин

Писане  John_Wayne_WasA_Nazi Съб Ное 07, 2009 8:56 pm

Laughing Еми кво има за обесняване. Мислих че по клиповете които дадох си личи, но явно съм грешал. Не съм американец и не съм капиталист. Надявам се това да е достатъчно Wink
John_Wayne_WasA_Nazi
John_Wayne_WasA_Nazi

Брой мнения : 18
Registration date : 04.11.2009

Върнете се в началото Go down

Джордж Карлин Empty Re: Джордж Карлин

Писане  remsist Съб Ное 07, 2009 9:13 pm

John_Wayne_WasA_Nazi написа:Laughing Еми кво има за обесняване. Мислих че по клиповете които дадох си личи, но явно съм грешал. Не съм американец и не съм капиталист. Надявам се това да е достатъчно Wink

Добре. След като си призна, да се върнем към Джордж Карлин - тук е със субтитри на български: http://vbox7.com/play:083a5e9c - Искам обаче да предупредя, че аз много не харесвам подигравките срещу религиозните хора. Може да съм атеист, но не мисля, че това е правилният начин за пропагадна на атеизъм. Поне не и в България, тъй като в нашата страна хората общо взето не са вярващи или поне проблемът с религията не е толкова сериозен, колкото в САЩ (вижте филмът Zeitgeist - там първият един час ми говорят за религия - вярно, беше интересно, но това не е съществен проблем за нас сега).

По въпроса за религията ако някой има какво да каже, нека обаче го направи тук: https://septemvri23.bulgarianforum.net/forum-f5/topic-t71.htm
remsist
remsist

Брой мнения : 1136
Registration date : 06.08.2008

http://www.septemvri23.com

Върнете се в началото Go down

Джордж Карлин Empty Re: Джордж Карлин

Писане  John_Wayne_WasA_Nazi Съб Ное 07, 2009 9:54 pm

remsist написа:
John_Wayne_WasA_Nazi написа:Laughing Еми кво има за обесняване. Мислих че по клиповете които дадох си личи, но явно съм грешал. Не съм американец и не съм капиталист. Надявам се това да е достатъчно Wink

Добре. След като си призна, да се върнем към Джордж Карлин - тук е със субтитри на български: http://vbox7.com/play:083a5e9c - Искам обаче да предупредя, че аз много не харесвам подигравките срещу религиозните хора. Може да съм атеист, но не мисля, че това е правилният начин за пропагадна на атеизъм. Поне не и в България, тъй като в нашата страна хората общо взето не са вярващи или поне проблемът с религията не е толкова сериозен, колкото в САЩ (вижте филмът Zeitgeist - там първият един час ми говорят за религия - вярно, беше интересно, но това не е съществен проблем за нас сега).

По въпроса за религията ако някой има какво да каже, нека обаче го направи тук: https://septemvri23.bulgarianforum.net/forum-f5/topic-t71.htm
Еми значи, в обществото, в което той живее религията е основен метод за промиване на мозъците на хората (наред с медиите и некачествената образователна система). Той говори много за религията, но общо взето обеснява защо тя няма смисъл, а не толкова да се подиграва. Също така говори за абсурдите в съвременния свят, както и за сериозните проблеми. Абе въобще като имате време вижти клипвоете в началото.
Книгите му също са много хубави. То те се припокриват донякъде със представленията му де. В БГ е преведа на български "Кога Исус ще донесе свинските пържоли". Друга негова книга мисля че не се продава тук.
А този с бетона... изказването му е толкова нелепо, че няма смисъл май да го коментирам.
John_Wayne_WasA_Nazi
John_Wayne_WasA_Nazi

Брой мнения : 18
Registration date : 04.11.2009

Върнете се в началото Go down

Джордж Карлин Empty Re: Джордж Карлин

Писане  John_Wayne_WasA_Nazi Сря Юли 21, 2010 6:10 am

Из книгата на Карлин "Капки Ум":

Частната собственост е кражба. Никой не притежава нищо. Щом умрем всичко остава след нас. Четох за милиардерите: Сам Уолтън имал двайсет милиарда, Даниел Лудвиг - петнайсет милиарда долара. И двамата са мъртви. Тях ги няма, но парите им са тук. Всъщност това не са били техни пари. Имуществото е кражба.

Традиционните американски ценности: геноцид, агресия, конформизъм, емоционално подтисничество, лицемерие, издигане в култ на комфорта и потребителските стоки.

Има нещо ужасно сбъркано в тази страна. Дори съществува организация, наречена "Борци срещу дрогата" , а по телевизията върви Християнско турне по вдигане на тежести.

Има нешо ужасно сбъркано в тази страна. В изследване на общественото мнение от ноември 1990 от 1108 американци 78% казват, че вярват в съществуването на място, където хората водили праведен живот, са възнаграждавани за вечни времена. А 60% вярват, че има място, където хората, които са водили неправеден живот и са умрели без да се покаят, са прокълнати завинаги. Намирам това за крайно тревожно.

[извадка от глава в книгата, в която се говори за новините по телевизията и това колко безполезни са те]:
Не забравяйте: информационните медии не са независими, те са нещо като бюлетин-борд и ПиАр фирма на управляващата класа - хората, които дърпат конците. Онези, които решават какви новини ще чуете и какви няма да чуете, получават парите си и са толерирани единствено от прищевките на икономически силните! Ако голямата корпорация не желае да научите нещо, то няма да се появи по новините. Точка. Ако все пак се появи, най-малкото ще бъде преиначено така, че да служи само на нея. После няма да чуете нищо повече. Приятна дрямка!

Ние сме устроени да забелязваме и подчертаваме различията помежду си, вместо приликите. Разделянето в корпоративен стил започва от най-ранен стадий: ембрион, новородено, бебе, прохождащо дете, дете в предучилищна възраст, ученик в начално училище, ученик в средно училище, ученик в гимназия, предтийнейджър, тийнейджър. Марш в кутийката и си стой там!

Мисля, че на евреите би трябвало да им позволят за отмъщение да избият шест милиона германци. Съвсем честно е. С 50 годишна сложна лихва. Това би трябвало да прави около 110 милиона германци. Т'ва ше доведе до сериозен спад в консумацията на наденички.

Консерваторите твърдят, че на богатите трябва да се оставят повече пари, за да не загубят стимула си да инвестират. А за бедните казват, че са загубили стимул да инвестират, защото сме им дали прекалено много пари. Интересна логика.

John_Wayne_WasA_Nazi
John_Wayne_WasA_Nazi

Брой мнения : 18
Registration date : 04.11.2009

Върнете се в началото Go down

Джордж Карлин Empty Re: Джордж Карлин

Писане  John_Wayne_WasA_Nazi Сря Юли 21, 2010 6:53 am

Политически Коректен Език

Зная, че съм позакъснял с тези мои разсъждения, но бих искал да отделя малко внимание на това фалшиво понятие преди то напълно да избледнее в съзнанието на всеки един.
Първо искам да изясня едно нещо: тъй като става дума за чувствата на хората, особено на онези от онеправданите групи, когато ги споменавам като индивиди, аз ще ги наричам така, както те самите пожелаят. Когато сме насаме, щом някой поиска да го наричам "мъж от африканско потекло с наднормено тегло и със сексуални влечения към представителите на собствения му пол", аз с радост ще го направя. От друга страна, ако някой иска да го наричам "тлъст негър духач" така и ще стане. Аз съм на вашите услуги.
Ако попадна на жена, която иска да бъде представена като "итало-американка с увреждания на крайниците и със сексуални влечения към собствения й пол, на която е трудно да се угоди" - добре. Но от друга страна аз с удоволствие съм готов да я наричам и "саката гей кучка жабарка-лесбийка" ако тя така предпочита. изобщо не се опитвам да променям представата на някой човек за самия себе си. Но! Но! Когато аз говоря като цяло за голяма група хора, особено за онези онеправданите групи, аз ще ги наричам така, както смятам за правилно и честно. И ще се постарая да не се баламосвам.
ОК, кои точно са тези жертви. Ами преди всичко, аз не смятам, че всеки, който определя себе си като жертва, автоматично става такъв. Аз не смятам, че някой грозничък, нескопосан човек от малцинствената група на плешивците и с коефициент на интелигентност колкото средната стайна температура, някой, който накуцва и пелтечи, задължително винаги е жертва.
Аз се интересувам повече от истинските жертви. От хората, които хронично и методично са прекарвани от системата. Защото САЩ са нация от християни расисти с икономическа система, основана на машинации и управлявана вече 300 години от най-неморалните същества - и мъже, и жени, така че нямаше как да ни се размине без истински жертви.
Според мен в тази страна има само четири групи реални жертви: индианци, черни, жени и гейове. Съзнателно не включих тук латино-американците и азиатците, защото ако погледнете какво е станало с индианците и черните, то те са си били на разходка в парка. Не може и сравнение да става. Не омаловажавам мръсотиите, които са изтърпели, но след около 100 години те със сигурност ще управляват тази страна и тогава ще имат възможност да си разчистят сметките със сивите хора.
Хайде да се върнем при онези другите, които не са жертви. Вероятно сте забелязали, че вече използвах думата "дебели". Използвах я, защото те са си такива. Те са дебели. Те не са едри, не са яки, буци, мускулести или закръглени. И те не са едрококалести. Динозаврите са едрококалести. Те не са и пълни, пълни е медицински термин. Те също така не са и с наднормено тегло. Това предполага че съществува някакво нормално тегло. Няма нормално тегло. Тежки също е подвеждащ термин. Един самолетоносач е тежък, но не и дебел. Само хората са дебели и те са си точно такива. Те са дебели. Не се извинявам за този израз. Нито искам да ги критикувам, нито искам да ги наскърбявам. Това е чисто и просто описателен израз. Не обичам евфемизмите. Евфемизмите са форма на лъжата. Тлъстите хора не са "ощетени от гравитацията". Те са тлъсти. Предпочитам да виждам нещата такива каквито са, а не такива, както на някои им се иска да бъдат. Не смятам, че е необходимо определени групи от хора да бъдат наричани с допълнителни имена.
Например лилипутите и джуджетата са си лилипути и джуджета. Те не са малки хора. Децата са малки хора. Елфите са малки хора. Лилипутите и джуджетата са си лилипути и джуджета. Няма да станат по-високи, ако ги наречем малки хора. Бих искал да не им се налагаше да гледат другите хора в чатала, но нищо не мога да направя. И аз нямам намерение да лъжа за това какви са. Чувствителните езикови командоси на политическата коректност може би искат да ги наричам "вертикално подложени на изпитание". Те не са вертикално подложени на изпитание. парашутистите са вертикално подложени на изпитание. Човекът, който е проектирал Емпайър Стейт Билдинг е бил подложен на вертикално изпитание. Лилипутите и джуджетата са лилипути и джуджета.
Също така сакатите хора са сакати. Те не са "с различни способности". Ако някои настояват да си общуваме с изкълчен език, то този израз трябва да има впредвид всички ни. Ние всички сме с различни способности. Вие можете да правите неща, които аз не мога, аз правя неща, които вие не можете да направите. Аз мога да си бъркам в носа с палец, мога и да си сменям ръцете, докато маструбирам и да получа удар. Ние всички сме по различен начин надарени. Сакатите хора са просто сакати. Това си е достопочтена дума. Няма нищо позорно в нея. Има я и в библията : "Исус излекува сакатите". Той не се е обвързал с рехабилитационни стратегии за физически необлагодетелстваните.
Така, оставям на страна жените и гейовете и се ограничавам с черните и индианците. Хайде да си поговорим за това как трябва да ги наричаме и как езиковите командоси биха искали да ги наричаме. И помнете, че това няма нищо общо със самите хора. Това се отнася само до думите. И ,между другото, когато става дума за либералните вандали по отношение на езика, трябва да отбележа, че съм съгласен с тяхната подразбираща се предпоставка: белите европейци и техните потомци са нравствено несимпатични хора, отговорни за повечето страдания на света. Тази част е лесна. Трябва да сте със ъъъ, зрително увреждане, за да не го видите. Подтикът в основата на политическата коректност е добър. Но както всеки добър подтик в Америка, той е гротескно изкривен до безполезност.
Очевидно е, че има потърпевши, но не съм съгласен, че тези провалили се университетски революционери знаят какво да направят за тях. Когато те не са заети с ограничаването на свободата на словото, те измислят абсурдни названия с тире, предназначени уж, за да накарат хората да се чувстват по-добре. не забравяйте, това са белите елитаристи в своята обичайна покровителствена роля - да закрилят безпомощните, неспособните малцинствени жертви. Големият Баща, големият Шеф, големият Брат - винаги знаят най-добре.
А сега да ви кажа как аз използвам някои от изразите, за които говорих. Преди всичко аз казвам "черни". Казвам 'черни' защото повечето черни хора предпочитат тази дума. Аз не казвам "цветни хора". Цветни хора ми звучи като нещо, което сте видели, като сте отишли за гъби. освен това, не е красиво да се използва този израз. Все едно казвате ''оцветени хора". Ако не ви се иска да казвате оцветени хора, не би трябвало да казвате и цветни хора.
Освен това понятието за цвят на хората е пълна тъпотия. Как тогава да наричаме белите хора? "Безцветни хора" ли? Розовото не е ли цвят? Всъщност белите хора съвсем не са бели, те са с различни нюанси на розовия, масленозеления и бежовия цвят. С други думи и те си имат цвят. А черните хора рядко са черни. Аз виждам предимно различни нюанси на кафявото и загара. На практика някои от светлите черни хора са по-светли от тъмните бели хора. Погледнете колко са тъмни хората в Индия. Те са тъмнокафяви, но спадат към расата на белите хора. Какво става тук? Може ли да видя скалата за цветове? "Цветни хора" е нескопосана, тъпа, безотговорна към свободното слово фраза на либералите с чувство за вина, която по-скоро замъглява смисъла, отколкото да го изяснява. Ами да вземем тогава да наричаме дебелите хора "хора с размер"?
Впрочем, според мен, има причина, поряди която ние в тази страна сме насърчавани да мислим за себе си като за "черни и бели" (вместо за розови и кафяви, каквито сме си) и тя е, че черното и бялото са пълни противоположности и не могат да се помирят. Черното и бялото никога няма да се съберат. Розовото и кафявото от друга страна, може напълно да имат шанса да се смесят, а и да се съберат. Но да ги нямаме такива! Това не пасва на плана!

Другата половина ще гледам да я постна възможно най-скоро.
John_Wayne_WasA_Nazi
John_Wayne_WasA_Nazi

Брой мнения : 18
Registration date : 04.11.2009

Върнете се в началото Go down

Джордж Карлин Empty Re: Джордж Карлин

Писане  John_Wayne_WasA_Nazi Сря Юли 21, 2010 11:01 am

Продължение:

Аз не казвам също и "афро-американци". Намирам този израз за съвършено нелогичен, дори още повече - объркващ. За коя част на Африка говорим? А какво да кажем за Египет? Египет е в Африка. Египтяните не са черни, те са като хората в индия, те са тъмно-кафяви бели хора. Но те са африканци. Защо тогава египтянин, който стане гражданин на САЩ, да не бъде афро-американец?
Същото се отнася и за Южно-Африканската република. Да предположим че бял расист от ЮАР стане гражданин на САЩ. Е, той преди всичко ще си намери доста съмишленици, но би ли следвало също да бъде наричан "афро-американец"? Струва ми се, че един бял расист от ЮАР би могъл да дойде тук и да се нарича "афро-американец", само за да досади на черните хора. И, между другото, какво става с черен индивид, роден в ЮАР, който се заселва тук и получава гражданство? Какъв е той? Афро-южно-африкано-американец? Или южно-африкано-афро-американец?
Добре, връщаме се в това полукълбо. как ще наречете една черна жена, гражданка на ямайка? Съгласно доктрината за ПК, тя е от афро-ямайски произход, нали? Но ако стане американска гражданка, тя ще бъде ямайска американка. И все пак, ако някой от онези езикови кръстоносци я види на улицата, той ще си помисли, че тя е афро-американка. освен ако не я познава, при което ще трябва да избира между афро-ямайска американка и амайска афро-американка. И знаете ли к'во? Тия либерални глупости са абсолютно излишни. Тези етикети разделят хората. Ние трябва да намалим броя на етикетите, не да ги увеличаваме.
А сега наред са индианците. Наричам ги "индианци", защото те са такива. Те са индианци. Няма нищо лошо в тази дума. Първо е важно да се знае едно: думата "индианци" не произлиза от погрешното вярване на Колумб, че е достигнал Индия. Индия дори не се е наричала така през 1492 година. Тя е била известна като Хиндустан. Най-вероятно думата поризлиза от писанията на Колумб за откритите от него хора. Колумб е бил италианец и не е говорил и писал добре на испански, за това в своите дневници той нарича индианците "Una gente in Dios" (Един божи народ). "In Dios" (В Бога) - "Indians". Индианци. Това е напълно почтена и достойна за уважение дума.
И така, хайде да разгледаме тази олигавена, модерна, тъпа фраза. "Коренни Американци". Първо: те не са коренни. Дошли са през Беринговия провлак от Азия, така че не са коренни. Никъде по света няма коренни хора! Всеки идва от някъде. Всички хора са бежанци, имигранти или чужденци. Ако някъде има коренни хора, това биха могли да са хората, които все още живеят в долината на Големия каньон в Африка, откъдето се е пръкнал човешкия род. Всички други са само пришълци. Дотук за корените на израза "коренни американци".
Що се отнася до това, че се наричани "американци", трябва ли изобщо да отбелязвам каква обида им е нанесена? Исусе Христе! Просвето Безумие! Ние открадваме тяхното полукълбо, избиваме над двайсет милиона от тях, унищожаваме петстотин различни култури, натирваме като стадо оцелелите в най-лошите земи, които можем да намерим и сега искаме да ги наричаме както наричаме себе си? Това е ужасяващо! Не сме ли нанесли достатъчно вреди? Налага ли се още повече да унижаваме тези хора, като им пришиваме противното име на техните завоеватели?
Що се отнася до онези училищни либерали, които настояват да се употребява термина "коренни американци", трябва непременно да им се каже: "Не е ваша работа да давате на звания на хората и да им нареждате как би трябвало да се наричат. Ако от време на време излизахте от класните стаи, щяхте да разберете, че повечето индианци са оскърбени от термина "коренни американци". От движението на американските индианци ще ви кажат, ако ги попитате".
фразата коренни американци беше измислена от Американския държавен департамент по вътрешните работи през 1970та. Това е изкуствен термин, предназначен да води на отчет групи хора. Фразата включва хавайците, самоанците, микронезийците, полинезийците и алеутите. Всеки, който използва тази фраза помага на правителството да заличи идентичността на хората.
Знаете ли, човек би си помислил: "колко проста работа е било да дойдем на този континент, да извършим геноцид, да унищожим горите, да издигнем язовирни стени по реките, да построим нашите търговски центрове и масажни салони, да продаваме нашите блендери и пърдящи възглавници, да се тровим с химикали и да продължаваме все в тоя дух". Но не. Ние трябва да трупаме още оскръбления. Коренни американци! Радвам се, че сега индианците притежават игрални домове за хазарт. Направо съм щастлив, че белите тъпанари губят парите си от рента и те попадат у индианците. Може би някой ден индианците ще имат късмет да спечелят страната си обратно. Но вероятно няма да я искат. Вижте само в какво сме я превърнали!
John_Wayne_WasA_Nazi
John_Wayne_WasA_Nazi

Брой мнения : 18
Registration date : 04.11.2009

Върнете се в началото Go down

Джордж Карлин Empty Re: Джордж Карлин

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите