Идейно-дискусионен клуб 23 СЕПТЕМВРИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Размисли и страсти + шопска салата и ракия

4 posters

Go down

Размисли и страсти + шопска салата и ракия Empty Размисли и страсти + шопска салата и ракия

Писане  asd Вто Ное 10, 2009 3:12 pm

В тази тема предлагам да дискутираме и да констатираме дадени мнения, случки и небивалици в съвременния живот на българина. Вече БиБитко е примиер и България завърши своят преход (хаха сигурно).

Предлагам да започнем с един много интересен и реторичен въпрос на една другарка от КК "Че гевра":
"ЧЕ ГЕВАРА" пита и отговор не иска: Защо всички ние плащаме данъци, такси, комисионни, глоби, разрешителни, всички бюджетни плащания, само чрез СИ БАНК ?! А тези дни Банката отчете спад в печалбите си с 89 %, а на 03.10.2009 увеличи цената на вътрешнобанковите си преводи на 3.50 лв? На какъв принцип е избрана Банката на Цветелина Бориславова и защо продължава да е тя...?! What a Face

asd

Брой мнения : 214
Registration date : 07.08.2008

Върнете се в началото Go down

Размисли и страсти + шопска салата и ракия Empty Re: Размисли и страсти + шопска салата и ракия

Писане  partizanin Вто Ное 24, 2009 9:22 pm

Ами всъщност не си задължен директно да я използваш. Аз например като си вадих картата, по погрешка отидох в една друга банка и там ми казаха, че биха ме обслужил за 5 лева, вместо 2. А иначе ще попитам друго. Каква е ролята на такива дружества като Чез, Еон-България и така нататък? Доколкото разбирам, те се явяват ненужни посредници в преноса и продаването на ел енергия, тоест паразитно ограбват потребителя, който се състои главно от работническа маса. Освен това, въпреки че в Бг има 3 такива дружества, на практика конкуренция между тях няма. Всъщност така пазарната икономика не се явява регулатор на цените. За това пък има ДКЕВР, която май не работи в интерес на потребителя. Аналогичен е и случая със съответните компании в топлофикациите, ВиК-то, газоснабдяването и т.н. Та нали по принцип всички земни блага принадлежат на държавата, т.е. тези компании купуват нещо от държавата и ни го продават на нас. Но те едва ли работят на загуба, следователно ни го продават с надценка, която отива директно в техния джоб.
partizanin
partizanin

Брой мнения : 154
Registration date : 06.10.2009

Върнете се в началото Go down

Размисли и страсти + шопска салата и ракия Empty Re: Размисли и страсти + шопска салата и ракия

Писане  Georgi91 Чет Ное 26, 2009 12:24 pm

Абе дайте насам първо ракията и салатата, пък полсе ще потънем в размисли и страсти. Very Happy
Georgi91
Georgi91

Брой мнения : 102
Registration date : 14.08.2008

Върнете се в началото Go down

Размисли и страсти + шопска салата и ракия Empty Re: Размисли и страсти + шопска салата и ракия

Писане  asd Сря Дек 16, 2009 8:26 pm

Georgi91 написа:Абе дайте насам първо ракията и салатата, пък полсе ще потънем в размисли и страсти. Very Happy
В тази криза трудно другарю. Нямам даже стотинки за баничка....

asd

Брой мнения : 214
Registration date : 07.08.2008

Върнете се в началото Go down

Размисли и страсти + шопска салата и ракия Empty Re: Размисли и страсти + шопска салата и ракия

Писане  never_surrender Сря Дек 23, 2009 10:40 pm

lordico написа:
Georgi91 написа:Абе дайте насам първо ракията и салатата, пък полсе ще потънем в размисли и страсти. Very Happy
В тази криза трудно другарю. Нямам даже стотинки за баничка....

Е сигурно нямаш пари за баничка,но все от някой роднина трябва да имаш домашна ракия!!!Единственото добро в управлението на бат бойко е че не вдигна акциза :Д:ДД:Д: bounce bounce bounce
never_surrender
never_surrender

Брой мнения : 139
Registration date : 31.10.2009

http://www.septemvri23.com

Върнете се в началото Go down

Размисли и страсти + шопска салата и ракия Empty Re: Размисли и страсти + шопска салата и ракия

Писане  Georgi91 Сря Дек 23, 2009 11:14 pm

reddream написа:
lordico написа:
Georgi91 написа:Абе дайте насам първо ракията и салатата, пък полсе ще потънем в размисли и страсти. Very Happy
В тази криза трудно другарю. Нямам даже стотинки за баничка....

Е сигурно нямаш пари за баничка,но все от някой роднина трябва да имаш домашна ракия!!!Единственото добро в управлението на бат бойко е че не вдигна акциза :Д:ДД:Д: bounce bounce bounce

Прав си. Smile lordico, я вади дамаджаната от мазето и не излизай с евтини оправдания. Wink
Georgi91
Georgi91

Брой мнения : 102
Registration date : 14.08.2008

Върнете се в началото Go down

Размисли и страсти + шопска салата и ракия Empty Re: Размисли и страсти + шопска салата и ракия

Писане  asd Сря Апр 07, 2010 8:47 am

акция „Медузите" ---> „поредната политическа поръчка"? Я кажете какво мислите по този въпрос, от много време ме мъчи този въпрос. Нима всичките тези акции са вид политически репресии или просто поредните игри. Според мен ГЕРБ започва да налага тъй наречения десен авторитаризъм много познат особено в Южна Америка. Но разликата е там когато в някоя латино американска страна генерал дойде на власт го наричат военен преврат, тук го наричаме демокрация.
Но да се върна на темата за самата акция "Медузите", макар и да не съм превърженик на нито една политическа партия, разбирам че ГЕРБ не си поплуват да превърнат България в Полициейска държава.
На 31.03.2010 година, при мащабна акция "Медузите", Борислав Гуцанов е арестуван. Повдигнати са му четири обвинения за организиране и ръководене на престъпна група, за умишлена безстопанственост, длъжностни престъпления и сключване на неизгодни сделки. А самият Бойко заявява в сутрешния блок на Нова Телевизия в понеделник " Гуцанов е близък със Станишев - затова в затвора." ... Не знам вие преценете, но мисля че се превръщаме в авторитарна държава. Камерите по работните места и учебните заведения, следенето в интернет, политическите репресии.... какво следва още? Страх ме е да си помисля.

asd

Брой мнения : 214
Registration date : 07.08.2008

Върнете се в началото Go down

Размисли и страсти + шопска салата и ракия Empty Re: Размисли и страсти + шопска салата и ракия

Писане  never_surrender Сря Апр 07, 2010 10:35 am

Чесно казано ми се иска да вярвам,че бат бойко ще вземе да направи нещо добро(ако от ЕС го натиснат де) и че поне ще махне една част от мафиотите,но истината е ,че е същия като предишните!
never_surrender
never_surrender

Брой мнения : 139
Registration date : 31.10.2009

http://www.septemvri23.com

Върнете се в началото Go down

Размисли и страсти + шопска салата и ракия Empty Re: Размисли и страсти + шопска салата и ракия

Писане  asd Сря Апр 07, 2010 10:56 am

Ще махне едните мафиоти за да може на тяхно място да постави свои доверени лица. ЕС и МВФ имат за интерес Бойко да води политика с твърда ръка, за да предопостави такива условия в които фактически МВФ да командва икономиката на странтата ни. Този процес не е само в България, това е просто стъпка към нео либералния глобализъм.

asd

Брой мнения : 214
Registration date : 07.08.2008

Върнете се в началото Go down

Размисли и страсти + шопска салата и ракия Empty Re: Размисли и страсти + шопска салата и ракия

Писане  never_surrender Сря Апр 07, 2010 11:05 am

за съжеление да.........
never_surrender
never_surrender

Брой мнения : 139
Registration date : 31.10.2009

http://www.septemvri23.com

Върнете се в началото Go down

Размисли и страсти + шопска салата и ракия Empty Re: Размисли и страсти + шопска салата и ракия

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите