Идейно-дискусионен клуб 23 СЕПТЕМВРИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Относно резил-татите от кметските избори в София

+4
БССР
remsist
partizanin
Христо Радевски
8 posters

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Go down

Относно резил-татите от кметските избори в София Empty Относно резил-татите от кметските избори в София

Писане  Христо Радевски Вто Ное 17, 2009 9:41 pm

Относно резил-татите от кметските избори в София Bwy1258493677l

Некой ще ми каже ли първо защо има две БРСП-та, или по-точно 2 кандидата. Това е пълно безумие, на оглед гласовете които са получили:

----

Относно резил-татите от кметските избори в София Thumb_298x224_12
Венцислав Кърпачев

Кандидат за кмет на София, издигнат от Българската работническо-селска партия. Бюлетина номер 16 Роден 1958 година, завършил ВХТИ, специалност "Технология на органичния синтез и горивата" и "Статистика и ппрогнозиране на мералургични обекти". Работи като химик в Коксохимическия завод на "Кремиковци". Семеен, с едно дете.
Учредител и член на Българското химическо дружество. Член на БСП от 1990 до 1999 година. Учредител и член на Националния съвет на Социалистическия младежки съюз.


----

Сийка Найденова
Кандидат за кмет на София от Българска работническо-социалистическа партия. Бюлетина №14
Сийка Наденова е родена през 1948 година, по образование е строителен инженер. Работила е в Министерство на отбраната и в Министерство на здравеопазването.


---
а тоя пък къффф е:
http://www.vesti.bg/?tid=40&oid=1273304

---

Татяна Папазова
Кандидатурата й за кмет на София е издигната от Българска работническа партия (комунисти). Бюлетина №12
Татяна Папазова е бивша съдийка, била е общински съветник в София, в момента работи като адвокат. По образование е доктор по право, по убеждения – комунист.


---

Виктория Данева

Кандидат за кмет на София от Българска комунистическа партия. Бюлетина №15
Мотото на кампанията й е "Ние обичаме хората и ще работим за тях".
Виктория Данева е на 53 години. По професия е учител по математика. Има над 25 години стаж в Националната природоматематическа гимназия. Член е на БКП.


----

http://www.segabg.com/online/article.asp?issueid=1634&sectionid=2&id=00015
---


Равносметка - половин дузина наши кандидати или такива които се декларират като наши.... Гласовете които са получили са повече от скромни. От своя страна фашистите имат 2 кандидата - Лудия Жеков, и Смахнатия Втори Хитлер... общо с 900 гласа

Христо Радевски

Брой мнения : 124
Registration date : 14.10.2009
Местожителство : НРБ

Върнете се в началото Go down

Относно резил-татите от кметските избори в София Empty Re: Относно резил-татите от кметските избори в София

Писане  partizanin Вто Ное 17, 2009 9:57 pm

Добре де, а "23 септември" не участва ли?
partizanin
partizanin

Брой мнения : 154
Registration date : 06.10.2009

Върнете се в началото Go down

Относно резил-татите от кметските избори в София Empty Re: Относно резил-татите от кметските избори в София

Писане  remsist Сря Ное 18, 2009 10:38 pm

partizanin написа:Добре де, а "23 септември" не участва ли?

Не. Доста сме назад във всяко едно отношение (преди всичко чисто организационно и кадрово), не само за да участваме в избори, но дори и да подкрепим активно някой кандидат. До края на тази седмица ще гледам да напиша някои мои разсъждения относно "нашите" (комунистически) кандидати, както и за ползата и вредата от тях.
remsist
remsist

Брой мнения : 1136
Registration date : 06.08.2008

http://www.septemvri23.com

Върнете се в началото Go down

Относно резил-татите от кметските избори в София Empty Re: Относно резил-татите от кметските избори в София

Писане  БССР Пет Ное 20, 2009 10:59 am

Добре, че все още нямам право на глас, защото щях много да се колебая за кого да гласувам. Нашите пак гласуваха за БСП...
БССР
БССР

Брой мнения : 31
Registration date : 13.10.2009

Върнете се в началото Go down

Относно резил-татите от кметските избори в София Empty Re: Относно резил-татите от кметските избори в София

Писане  remsist Пон Ное 23, 2009 3:12 am

Пак на въпроса (както бях обещал).

Кандидатите, които е посочил ХР.Радевски като „наши”, или не всяват никакво доверие (особено нищожеството Кърпачев), или пък партиите, от които са издигнати, не всяват нужният респект, за да задействаме и без друго малкия си капацитет за действие.

Общо взето, да гласуваш в момента за някоя от изброените партии, е равносилно да подкрепиш статуквото. От една страна – статуквото в комунистическото движение (гласувайки за тези партии, човек би дал доверие на сегашния модел, който за 20 години доказа, че просто не върши работа в борба против капитализма). От друга страна – да подкрепяш партиийния „комунистически” модел, който не върши работа – това е равносилно да подкрепяш капиталистическото статукво.

Казвал съм го и друг път. Сегашните компартии нямат потенциал да създадат нещо сериозно в България. Те имат обаче потенциала като отделни хора да подкрепят и да участват в създаването на една нова марксистка формация. За създаването й сега основният фронт, на който трябва да се води борбата, това е идейният фронт ( включващ разобличаване на капитализма като изживяла времето си обществено-икономическа система и обосновка на нуждата от комунистическо общество). Идейната борба в момента е най-важната – да се обобщи натрупаният опит и да се посочат пътища за нова социалистическа революция.

Не знам дали е много ясна идеята ми. Надявам се все пак да сте ме разбрали какво искам да кажа.
remsist
remsist

Брой мнения : 1136
Registration date : 06.08.2008

http://www.septemvri23.com

Върнете се в началото Go down

Относно резил-татите от кметските избори в София Empty Re: Относно резил-татите от кметските избори в София

Писане  partizanin Пон Ное 23, 2009 7:40 am

remsist написа:Пак на въпроса (както бях обещал).

Не знам дали е много ясна идеята ми. Надявам се все пак да сте ме разбрали какво искам да кажа.


1. Благодаря, за изпълненото обещание.
2. По същество. Доколкото разбрах, ако няма някакви особени промени, на следващите избори (както и на предишните) съм пас ?!?!
partizanin
partizanin

Брой мнения : 154
Registration date : 06.10.2009

Върнете се в началото Go down

Относно резил-татите от кметските избори в София Empty Re: Относно резил-татите от кметските избори в София

Писане  remsist Пон Ное 23, 2009 7:49 pm

partizanin написа:
remsist написа:Пак на въпроса (както бях обещал).

Не знам дали е много ясна идеята ми. Надявам се все пак да сте ме разбрали какво искам да кажа.


1. Благодаря, за изпълненото обещание.
2. По същество. Доколкото разбрах, ако няма някакви особени промени, на следващите избори (както и на предишните) съм пас ?!?!

Зависи от конкретната ситуация. Примерно на парламентарните избори подкрепихме Българската лява коалиция. Тогава имаше известен смисъл, въпреки всичките слабости на коалицията. Идеята ми е, че общо взето на изборите към момента не можем да повлияем сериозно, а и според мен не си струва да се отделят сериозно усилия за съмнителни кандидати и съмнителни партийни структури. Сега силата ни не е толкова в политическата борба, колкото в идейната и (донякъде) в синдикалната борба. Там към момента има много по-голям потенциал, отколкото в цирка на буржоазните избори.
remsist
remsist

Брой мнения : 1136
Registration date : 06.08.2008

http://www.septemvri23.com

Върнете се в началото Go down

Относно резил-татите от кметските избори в София Empty Re: Относно резил-татите от кметските избори в София

Писане  Христо Радевски Пон Ное 23, 2009 9:06 pm

remsist написа:Пак на въпроса (както бях обещал).

Кандидатите, които е посочил ХР.Радевски като „наши”, или не всяват никакво доверие (особено нищожеството Кърпачев), или пък партиите, от които са издигнати, не всяват нужният респект, за да задействаме и без друго малкия си капацитет за действие.

Общо взето, да гласуваш в момента за някоя от изброените партии, е равносилно да подкрепиш статуквото. От една страна – статуквото в комунистическото движение (гласувайки за тези партии, човек би дал доверие на сегашния модел, който за 20 години доказа, че просто не върши работа в борба против капитализма). От друга страна – да подкрепяш партиийния „комунистически” модел, който не върши работа – това е равносилно да подкрепяш капиталистическото статукво.

Казвал съм го и друг път. Сегашните компартии нямат потенциал да създадат нещо сериозно в България. Те имат обаче потенциала като отделни хора да подкрепят и да участват в създаването на една нова марксистка формация. За създаването й сега основният фронт, на който трябва да се води борбата, това е идейният фронт ( включващ разобличаване на капитализма като изживяла времето си обществено-икономическа система и обосновка на нуждата от комунистическо общество). Идейната борба в момента е най-важната – да се обобщи натрупаният опит и да се посочат пътища за нова социалистическа революция.

Не знам дали е много ясна идеята ми. Надявам се все пак да сте ме разбрали какво искам да кажа.

Kaкво трябва да знаем за въпросното нищожество Кърпачев? Предател ли е, или е глупак?

Иначе все говорим за нови партии, ама според мене не е никакъв проблема да се закрият всички стари партии и да се обединят механично хората в една нова, и резултата пак ще си е плачевен. Да не говорим че тея хора ако не са просто непродуктивни, са и донякъде контрапродуктивни, защото не разпространяват качествено идеята.

Христо Радевски

Брой мнения : 124
Registration date : 14.10.2009
Местожителство : НРБ

Върнете се в началото Go down

Относно резил-татите от кметските избори в София Empty Re: Относно резил-татите от кметските избори в София

Писане  remsist Пон Ное 23, 2009 9:19 pm

За Кърпачев - има толкова много неща да се кажат... Нека се ограничим единствено с отбелязването на факта, че това нищожество, бидейки политически секретар на БРПК, беше мажоритарен кандидат на БНС-Гвардия Exclamation на парламентарните избори.

Сега за партиите. Ами виж дори горния пример - как може да имаш доверие на хора, чийто политически секретар е свързан с хитлеристи! Ами програмата на Спасов чел ли я е някой? Ами че това националистическа-реваншистка програма! Ами КПБ, които са обвързани с БСП? И за другите има какво да се каже и като конкретни сериозни забележки, и като общи генерални недостатъци и отклонения от марксизма. Но въпросът е, че и при Спасов, и при БРПК, и при другите има отделни другари, които могат да помогнат за създаването на нова марксистка формация. Затова би било вредно с лека ръка да бъдат просто отритвани. Трябва да се води идейна борба срещу техните недъзи (не че ние си нямаме такива, да не си помисли някой нещо такова!) и да се надяваме, че тази борба рано или късно ще даде резултат (а именно - възникването на революционен марксистки политически субект в нашата страна). Аз съм оптимист по този въпрос.
remsist
remsist

Брой мнения : 1136
Registration date : 06.08.2008

http://www.septemvri23.com

Върнете се в началото Go down

Относно резил-татите от кметските избори в София Empty Re: Относно резил-татите от кметските избори в София

Писане  Христо Радевски Пон Ное 23, 2009 9:54 pm

Незнам за програмата на партиите, но електоратите им са НАШИ. А това че някакви манипулатори са се възползвали да прокарват скрит национализъм или поне аз така разбирам е вече проблем които трябва да разрешим. А не разбирам също каква изгода имат БСП да отглеждат такива малкии партии менте, освен може би да убива всякакво развитие на евентуални прогресивни елементи.

А за Кърпачев ясно. НЕ може да е комунист, някой дето дружи с фашисти.

Христо Радевски

Брой мнения : 124
Registration date : 14.10.2009
Местожителство : НРБ

Върнете се в началото Go down

Относно резил-татите от кметските избори в София Empty Re: Относно резил-татите от кметските избори в София

Писане  remsist Вто Ное 24, 2009 10:45 pm

Христо Радевски написа:Незнам за програмата на партиите, но електоратите им са НАШИ. А това че някакви манипулатори са се възползвали да прокарват скрит национализъм или поне аз така разбирам е вече проблем които трябва да разрешим. А не разбирам също каква изгода имат БСП да отглеждат такива малкии партии менте, освен може би да убива всякакво развитие на евентуални прогресивни елементи.

А за Кърпачев ясно. НЕ може да е комунист, някой дето дружи с фашисти.

Виж сега. Първо, на нас сега не ни трябват "електорати", а комунисти. Второ, в тези партии хората са комунисти - да, но само като някакви най-общи позиции и възгледи за света. А това съвсем не е достатъчно за една революционна организация, каквото искаме да създадем.

Неслучайно създадох специална тема за морала на комуниста: https://septemvri23.bulgarianforum.net/forum-f15/topic-t118.htm

Виж публикуваните там изказвания на видни революционери. На нас ни трябват точно такива хора - които да имат СТРЕМЕЖА да бъдат като нашите учители. Това, че участваш в някоя комунистическа партия/група/организация и се самоопределяш като комунист, още не те прави такъв.

КАКВО Е НЕОБХОДИМО, ЗА ДА БЪДЕШ РЕВОЛЮЦИОНЕР

Не е достатъчно само да имаш революционен темперамент: трябва също да знаеш да си служиш и с оръжието на революционната теория.

Не е достатъчно само да познаваш теорията: трябва да си изковеш един твърд характер, с болшевишка непоколебимост.

Не е достатъчно да знаеш какво трябва да се прави: трябва да имаш също смелостта да го извършиш.

Трябва да бъдеш винаги готов да извършиш, на всяка цена, всичко, което може наистина да бъде от полза на работническата класа.

Трябва да бъдеш способен да подчиниш целия си частен живот на интересите на пролетариата.


Г.Димитров
remsist
remsist

Брой мнения : 1136
Registration date : 06.08.2008

http://www.septemvri23.com

Върнете се в началото Go down

Относно резил-татите от кметските избори в София Empty Защо има две БРСП-та и за В.Кърпачев

Писане  Васил Жеков Сря Ное 25, 2009 11:12 am

Има две БРСП-та защото в нарушение на ЗПО още съществува БРСП на Чуде Георгиев. Работническо-селската партия е учредена на 22.04.1990 г. и узаконена в СГС на 30.05.90. През 1994 год.Работническо Селската партия прие групата на Чуде Георгиев и заради единството се съгласи Чуде Георгиев да е председател на Работническо-Селската партия. Една година мина, а Чуде така и внесе документите от конгреса в СГС. В-к."Работник" -орган на Работническо-селската партия излезе в този период в 12 броя. Поради авторитарното управление на Чуде Георгиев се наложи старото ръководство на партията да поеме ръководството и да елеминира групата на Чуде. Тогава те създадоха и регистрираха Българска Работническа Социалистическа Пратия /БРСП/ След като влязоха в сила промените в ЗПП следваше партията регистрирана със същата абревеатура с по -късна дата да си промени името.Това Чуде Георгиев не направи. Работническо-Селската партия и до ден днешен не е уведомила прокуратурата. Прокуратурата не се е самосезирала. Затова и сега има две БРСП-та.Това действително пречи на нашата партия. Обмисляме дали да уведомим прокуратурата.
По отношение на обидите към В.Кърпачев.Мисля, че не е редно да се отнасяме по този начин. Той си има своите кусури, както всеки един от нас, но заради това не трябва да се нахвърляме по този начин. Това, че Расате му е приятел не го прави автоматично фашист. Предвид на желанието ни създаденото във Варна гражданско сдружение "Български работнически съюз" да обхване в своите редици всички организирани комунисти в България, на годишно събрание на сдружението избрахме Венцеслав Кърпачев за председател на Управителния Съвет. За съжаление през този период, откакто той е председател, въпреки разговорите ни с Иван Воденичарски, от БРП /к/ никой не се включи в това сдружение. Кой работи против работниците в този случай? Според мен Иван Воденичарски. Каква е задачата на комунистите- да дадат властта на работнически съвети. А, БРП/К/, и всички БКП -та се борят за власт над работниците- така като беше у нас до 1989 г. БРСП издигна Венцеслав Кърпачев за кандидат за кмет на последните избори, далече преди БРП/к/ да издигне своя кандидат. До последно ние не знаехме че БРП/к/ ще има друг кандидат. Мислехме, че те имат проблеми със сметната палата и смятахме В.Кърпачев по този начин да представлява двете партии. Това ,че ние не можахме да намерим никакви средства за да проведем що-годе някаква кампания в София и съставните села е наша вина и резултата е налице. Все пак надявам се никой от левите кандидати да не си е мислил, че ще победи ?!?!. Тук големия въпрос е трябва ли да се участва в НЕДЕМОКРАТИЧНИТЕ буржоазни избори въобще и ако се участва как. Винаги сме предлагали коалиция с другите "комунистически" партии. На последните парламентарни избори именно БРП/к/ стана причина да не бъдем приети в Българска лява коалиция, защото сме били с "крайно леви виждания" според лидера на БРП/к/ доц.Иван Воденичарски. Според мен изключения от БРП/к/ след изборите трябваше да бъде доцента, а не В.Кърпачев. Който работи против работническото и комунистическо обединение и движение трябва да му се посочи вратата.
с уважение В.Ж.

Васил Жеков

Брой мнения : 6
Registration date : 25.11.2009

Върнете се в началото Go down

Относно резил-татите от кметските избори в София Empty Re: Относно резил-татите от кметските избори в София

Писане  Христо Радевски Сря Ное 25, 2009 1:40 pm

Жеков от изказването ти направо ме побиха тръпки... Интриги, предателства, и дълбоки истории на които не може да им се види края. Но ме шокира това:

Това, че Расате му е приятел не го прави автоматично фашист.

А какъв го прави? Question

Христо Радевски

Брой мнения : 124
Registration date : 14.10.2009
Местожителство : НРБ

Върнете се в началото Go down

Относно резил-татите от кметските избори в София Empty Re: Относно резил-татите от кметските избори в София

Писане  partizanin Сря Ное 25, 2009 5:26 pm

Христо Радевски написа:

Това, че Расате му е приятел не го прави автоматично фашист.

А какъв го прави? Question

Национал-социалист. Very Happy
partizanin
partizanin

Брой мнения : 154
Registration date : 06.10.2009

Върнете се в началото Go down

Относно резил-татите от кметските избори в София Empty Re: Относно резил-татите от кметските избори в София

Писане  Христо Радевски Сря Ное 25, 2009 5:31 pm

А може да копира ония клоуни в Русия с малкото движение "национал-комунисти" - смес от национализъм и комунизъм... Доста дебилни и ексцентрични глупаци:
http://en.wikipedia.org/wiki/National_Bolshevism
http://en.wikipedia.org/wiki/National_communism

Ненормалници на тоя свят... много Question Exclamation

Христо Радевски

Брой мнения : 124
Registration date : 14.10.2009
Местожителство : НРБ

Върнете се в началото Go down

Относно резил-татите от кметските избори в София Empty Много силни думи, присъщи на млади хора!

Писане  Васил Жеков Сря Ное 25, 2009 7:55 pm

И затова може да бъдете извинени! Исках да кажа , че независимо от приятелите си човек е индивид с свои възгледи. Все пак не членува в БНС ,а в БРП/к/. Което пък не е кой знай какво положително... Сигурно сте прав и за руските и за нашите национал -социалисти и комунисти. Споделям казаното без обидните думи от типа "ненормалници". Хората са объркани от тези 45 години, за което е допринесъл и Г.Димитров-верен съратник на Сталин. А , вие се учите на морал от него..... Не бих ги нарекъл ненормалници. Ненормална беше политическата система у нас до 1989 г. Величае Маркс, а всъщност провежда на практика Родбертуизма. Ненормална е БСП- хем на богатите хем на бедните.Затова смея да кажа -нашите- хора са объркани. Трябва да им се помогне , а не да отблъскват. А що се отнася до "настръхването" от прочетеното- за съжаление всичко е самата истина. Такива хора като Чу-де Георгиев са способни и на предателства и на всичко. Важното е партията да е силна и веднага да отхвърля лидероманите-диктатори. Не като старата БСП с Т.Живков, КПСС със Сталин или пък БКП със Спасов /лека му пръс/ и т.н.
Така , че моя съвет като много по-възрастен от Вас ,другарю, е: Насочете хулите си срещу нашия естествен класов враг, не спестявайте критиките срещу нашите хора, но все пак имайте предвид, че да се пишеш комунист, макар и да не разбираш истинското значение на тази дума, във времето след 1989 г. и поради това да се лишиш от редица преимущества, е все пак достойно. Ако този другар умишлено вреди на идеята- то тогава сте напълно прави, но за въпросното лице не смятам ,че е така.

Васил Жеков

Брой мнения : 6
Registration date : 25.11.2009

Върнете се в началото Go down

Относно резил-татите от кметските избори в София Empty Re: Относно резил-татите от кметските избори в София

Писане  remsist Пет Ное 27, 2009 9:42 pm

Представяме Ви водачите на листи и мажоритарните кандидати на Български Национален Съюз - НД

Български Национален Съюз/ГВАРДИЯ ще участва в „Парламентарни избори 2009” под името „БЪЛГАРСКИ НАЦИОНАЛЕН СЪЮЗ – НД” с бюлетина 18. В нашите листи се намират както дългогодишни, доказали се със своята лоялност и постоянност членове на Организацията, така и членове на други националистически организации като БНРП и "Кръв и Чест" – България. Представяме нашите кандидати за народни представители, както следва по избирателни райони:

....................

За Видин – водач на листата е Венцислав Кърпачев от Български Работнически Съюз, симпатизант и сподвижник на нашето движение през годините на нашата дейност.

Който има глава на раменете, а не нещо друго, се сеща за какво става въпрос.

Хората са объркани от тези 45 години, за което е допринесъл и Г.Димитров-верен съратник на Сталин. А , вие се учите на морал от него.....

Какво Question Exclamation Question Нещо против Георги Димитров ли имате?

Важното е партията да е силна и веднага да отхвърля лидероманите-диктатори. Не като старата БСП с Т.Живков, КПСС със Сталин или пък БКП със Спасов /лека му пръс/ и т.н.

Смешно е да се сравнява Човек като Сталин с разни живковци и спасовци. Явно имаме сериозни разминавания с Вас. Започва да ми става ясно защо сте издигнали такъв "прелестен" кандидат за кмет.
remsist
remsist

Брой мнения : 1136
Registration date : 06.08.2008

http://www.septemvri23.com

Върнете се в началото Go down

Относно резил-татите от кметските избори в София Empty Re: Относно резил-татите от кметските избори в София

Писане  Христо Радевски Пет Ное 27, 2009 10:19 pm

И защо пък Сталин да е лошия? Защото тези след него са казали така ли? а Георги Димитров си е видно светило от световна величина - признат! Защо ние да го отхвърляме?

Христо Радевски

Брой мнения : 124
Registration date : 14.10.2009
Местожителство : НРБ

Върнете се в началото Go down

Относно резил-татите от кметските избори в София Empty Re: Относно резил-татите от кметските избори в София

Писане  remsist Пет Ное 27, 2009 10:22 pm

Христо Радевски написа:И защо пък Сталин да е лошия? Защото тези след него са казали така ли? а Георги Димитров си е видно светило от световна величина - признат! Защо ние да го отхвърляме?

Никой истински комунист не отхвърля нито Сталин, нито Димитров.
remsist
remsist

Брой мнения : 1136
Registration date : 06.08.2008

http://www.septemvri23.com

Върнете се в началото Go down

Относно резил-татите от кметските избори в София Empty Re: Относно резил-татите от кметските избори в София

Писане  Васил Жеков Съб Ное 28, 2009 7:26 pm

remsist написа:
Христо Радевски написа:И защо пък Сталин да е лошия? Защото тези след него са казали така ли? а Георги Димитров си е видно светило от световна величина - признат! Защо ние да го отхвърляме?

Никой истински комунист не отхвърля нито Сталин, нито Димитров.

С последното изречение изключихте милиони комунисти, които както Хр.Ботев мислят,че отдавна е минал векът на отделните личности и че силата ни се състои в множеството ръце и мозъци, тоест в колективното ръководство. Явно, не сте чели нито "И мъртвите ще проговорят " за нашия Кръстю Раковски, нито Упадъкът на капитализма на А.Чревато. Нито пък сте чували за Марксистка работническа партия на Русия,нито за ІV ти интернационал, нито пък за стотиците други ,които осъждат Сталинизма. Казват , че не е виновен Сталин за падането на създадената от него система, а Хрушчов и Горбачов. Да, ако беше Сталин нямаше да се провали системата, щяха да се удвоят,утроят...удесеторят жертвите! Никой не може да отрече заслугите на Г.Димитров, както и на Сталин, но защо позволи българите да станат македонци в Пиринско, защо не е защитил многото българи ,емигранти в СССР, заплатили с живота си изказани собствени мисли.И още много защота........

Васил Жеков

Брой мнения : 6
Registration date : 25.11.2009

Върнете се в началото Go down

Относно резил-татите от кметските избори в София Empty Re:Относно резил-татите от кметските избори в София

Писане  Elizaveta Съб Ное 28, 2009 11:20 pm

Вие разсъждавате като типичен комформист.Какво значи ''стотиците други,които осъждат Сталинизма''?!Тези така наречени от вас ''други'' са или озлобените вътрешнополитически опоненти, за които властта не е нищо друго освен самоцел,или капиталистическите лидери на западните демокрации целящи да експлоатират безнаказано човешките и икономически ресурси на СССР.Това общоналожено мнение,че Сталин е лошият,в случая е много показателно за това какви са страховете (тогава ,а и сега) на олигархичната класа - да не се появи отново политически лидер, който да осуети империалистичните им намерения!Относно мита за хилядите жертви вече е изяснено,че изнесените цифри не отразяват никакви реални факти,а се отнасят по-скоро към категорията художествена измислица!Ако наистина сте комунист и истината е важна за вас както твърдите,бих ви посъветвала да проучите по-добре геополитическата ситуация в Европа и на Балканите през първата половина на 20 век преди да правите генерални изводи в стил прочел-недоразбрал.Защото историческите факти освен да се познават трябва и да се разбират в контекста на епохата, и да се интерпретират с адекватен политически анализ на определено ниво различно от това на махленския разговор!
Elizaveta
Elizaveta

Брой мнения : 8
Registration date : 20.05.2009

Върнете се в началото Go down

Относно резил-татите от кметските избори в София Empty Re: Относно резил-татите от кметските избори в София

Писане  Христо Радевски Нед Ное 29, 2009 9:01 am

Никой не може да отрече заслугите на Г.Димитров, както и на Сталин, но защо позволи българите да станат македонци в Пиринско,

Господин Жеков, представям ви диалог от народното събрание в които Димитър Благоев се нарича МАКЕДОНЕЦ, изрично. И него ли ще осъждаме? Макенедонците съществуват, харесва ли ни, или не - прочетете сам, какво е написал той:

Д. Благоев: ...Всъщност в България се водеше една голяма борба не за обединяването, както казват, на българското племе, а за властването на едно племе в България. И тази борба е една от причините за освобождаването на самата тази българска държава. Тази борба се водеше между българското племе и славянското племе на Балканския полуостров. Българското племе, един грозд, но добре организирано, дойде на Балканския полуостров и намери едно племе мирно, още недоразвито в своята обществена организация, още когато то се намираше в последния стадий на варварство, когато току-що се формираше като съюзи на племена, за да мине по-нататък, в периода на цивизацията, в нация. И тази по-организирана част, която главно стоеше на едно по-ниско варварско стъпало, грабителски жестока, която не познаваше никакво отвръщение към каквито да било средства, се нахвърли върху славянските племена да ги завладее. Но тези племена, въпреки това, че бяха неорганизирани, водеха дълго своята борба против това българско племе.

Я. Сакъзов (широк социалист, бъдещ социалдемократ): Не забравяйте, че те бяха колония на Византия и нейни подчинени.

Д. Благоев: Подчинени, но независими в своя вътрешен живот.

Някой от групата на Я. Сакъзов: Не забравяйте историята!

Д. Благоев: Коя история? Тази ли, която вие фалшифицирате? (Смях) Такава история ние не ви признаваме. Ние гледаме каква е действителността. Факт е г. г. народни представители, че е имало голяма борба между българските и славянските племена на Балканския полуостров. И този процес, за който ни говори Я. Сакъзов и който поддържат и другите, не е за обединяване на българското племе, а за завладяване на славянските племена на Балканския полуостров и затова ние виждаме потискане на славянските племена на Балканския полуостров, които масово се преселват във Византия и Мала Азия, и от друга страна, отиват на юг към Македония, в която именно се запазва дълго време славянското племе

Г. Данаилов: Ама вие сте родом от Загоричане (с. Загоричане е едно от най-борческите български села в Костурско, Южна Македония).

Д. Благоев: Аз съм родом от Загоричане, но между другото аз не съм българин, аз съм македонец, македонски славянин! (Смях) И като такъв, ако искате да знаете, аз съм за Македония като славянска земя, която ще има собствено управление

Някой от десницата: Какво търсиш тогава в България?

Д. Благоев: Така че процесът, за който не се говори, е процес за завладяване, а не за обединяване на българското племе...

Министър Х. И. Попов: Как се наричат в Загоричане българите?

Д. Благоев: Ако ги питате, те се наричат християни.

Христо Радевски

Брой мнения : 124
Registration date : 14.10.2009
Местожителство : НРБ

Върнете се в началото Go down

Относно резил-татите от кметските избори в София Empty Re: Относно резил-татите от кметските избори в София

Писане  Васил Жеков Нед Ное 29, 2009 2:21 pm

"....... представям ви диалог от народното събрание в които Димитър Благоев се нарича МАКЕДОНЕЦ, изрично. И него ли ще осъждаме?"
Едно е сам да се самоопределящ, друго е в качеството на държавник да определяш, кой е българин, кой македонец и кой е българин с турско самосъзнание? Ние никого не осъждаме. Само казваме кой, какво е сгрешил. Чак пък да осъждаме.......!? Предлагаме обединение около Маркс,Енгелс, Ленин и Благоев- първоучителите , създателите на науката за освобождение на работниците. Каква е тази Ваша мания да се кланяте на вождове, а не на партия и нейното колективно ръководство. Страхували сме да не се появи такъв вожд, като Сталин, който подмени автентичния марксизъм !?!?? Действително страшно ще бъде , ако отново властта попадне в такава партия, чийто членове издигат в култ лидера си бидейки в мнозинството си безгръбрачни, кариеристи и използвачи, които при първата пушка се разбягват и пребоядисват веднага. Аз също не вярвам на изнесените цифри за жертвите, но какво значение има бройката, важно е че са убивани комунисти, затова че са имали различия със Сталин. Защо при Ленин и Троцки и Бухарин и Зиновиев и мн.други живеят,спорят и предвождат пролетариата напред, а при Сталин не се получава???
Що се отнася за извадката от стенограмата -благодаря, не бях запознат, прочетох я с интерес.
Предлагам да спрем до тук в дискусията. Дали съм комунист или не, нека другите да кажат. Всеки случай нямам нищо общо с комунистите от преди 1989 година с което се гордея.

Васил Жеков

Брой мнения : 6
Registration date : 25.11.2009

Върнете се в началото Go down

Относно резил-татите от кметските избори в София Empty Re: Относно резил-татите от кметските избори в София

Писане  Христо Радевски Нед Ное 29, 2009 2:40 pm

Но кажете ми, какво значение има това:


Едно е сам да се самоопределящ, друго е в качеството на държавник да определяш, кой е българин, кой македонец и кой е българин с турско самосъзнание?

В един бъдещ свят без фалшиви обременения като Етнос или Националност, и всичките проблеми които се създават от тях? С какво е различен един работник от Македония, от един работник в България и един работник в Сърбия? Не сме ли ние от едно тесто - човешкото ПРОЛЕТАРСКО тесто. Не славянско, или прабългарско, или европеиско или друга подобна щуротия?

Христо Радевски

Брой мнения : 124
Registration date : 14.10.2009
Местожителство : НРБ

Върнете се в началото Go down

Относно резил-татите от кметските избори в София Empty Re: Относно резил-татите от кметските избори в София

Писане  remsist Пон Ное 30, 2009 12:31 pm

Мисля, че много се отклонихме с този троцкист Васил Жеков. За него си има специална тема: https://septemvri23.bulgarianforum.net/forum-f5/topic-t70.htm Idea Да си пише небивалиците там и обещавам, че ще получи отговор.

Тук темата е за изборите.Относно резил-татите от кметските избори в София Wavey
remsist
remsist

Брой мнения : 1136
Registration date : 06.08.2008

http://www.septemvri23.com

Върнете се в началото Go down

Относно резил-татите от кметските избори в София Empty Re: Относно резил-татите от кметските избори в София

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите