Идейно-дискусионен клуб 23 СЕПТЕМВРИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Загина 42-годишен шофьор на Москвич при катастрофа!

+2
partizanin
Georgi91
6 posters

Go down

Загина 42-годишен шофьор на Москвич при катастрофа! Empty Загина 42-годишен шофьор на Москвич при катастрофа!

Писане  Georgi91 Вто Дек 15, 2009 1:54 am

Бившият председател на Народното събрание Борислав Великов (от февруари до юни 2005 г.) бе откаран в болница след тежка катастрофа между неговото “Ауди А6” и москвич. При челния сблъсък на място загина шофьорът на руската кола.

Жестоката злополука станала към 13,30 ч вчера между софийските квартали “Илиянци” и “Требич”. Без видима причина, на прав, но хлъзгав път, лъскавото ауди на бившия депутат от НДСВ и БНД навлязло в насрещната лента. Последвал удар, при който идващият москвич станал на куп ламарина. Наложило се пожарникарите да режат останките, за да извадят тялото на убития С. Т. (42 г.) от София. Мъжът пътувал сам в москвича към столицата. Великов отивал за Монтана, за да гледа баскетболен мач на спонсорирания от него женски отбор на града с “Лукойл” (Бургас).

От КАТ вчера все още нямаха версии за причините за катастрофата.

Това не е първият пътен инцидент за Борислав Великов. През 2006 г., докато се опитвал да излезе на заден ход от “Шератон” със своя мерцедес, политикът блъсна 50-годишна пешеходка. Тя се отърва само с натъртвания. Великов пое всички разноски по лечението и й помогна да си намери работа.

Юлияна ВАСИЛЕВА

Д-р Стоян Сопотенски: Борислав Великов няма тежки травми

"Докараха при нас г-н Борислав Великов към 14,30 ч в немного тежко състояние. Настанен е в Първа хирургия на "Пирогов". Приехме го с гръдно-коремна травма", каза за "Труд" вчера д-р Стоян Сопотенски, началник на спешно-приемно-консултативно отделение на болницата. Според него бившият председател на парламента няма счупвания и кръвоизливи, контактен е, но уплашен. Засега лекарите са установили, че не се налага оперативна намеса. На Великов са взети кръвни проби за алкохол, но до редакционното приключване на броя резултатите още не бяха готови.

"Ще го изследваме още няколко дни, преди да го изпишем, ако не се появят други симптоми.

Охраната на "Пирогов" не пускаше вчера журналисти до Борислав Великов, тъй като не желаел изявления и снимки. При него влязоха само съпругата му Яна Великова и бившият председател на парламента Огнян Герджиков.

Евгени СТОЯНОВ

Огнян Герджиков, експредседател на Народното събрание: Прилошало му е и загубил съзнание, преди да се удари

- Г-н Герджиков, току-що бяхте при г-н Борислав Великов. Ще кажете ли какво и как е станало, тъй като новината за катастрофата е шокираща?

- Разбрах, че катастрофата е станала между софийските квартали “Требич” и “Илиянци”. На него му е прилошало и е загубил управление на автомобила. Така е станала катастрофата. Но точна преценка за случилото се могат да дадат само полицейските органи.

Сега състоянието на г-н Борислав Великов не е от най-тежките. Но той, доколкото останах с впечатление, е в стресово напрежение. Г-н Великов е много отговорен човек и преживява случилото се.

- А той разбрал ли е за трагичния завършек, че е загинал човек?

-Да, той е разбрал какво се е случило. Научил е за трагедията и е изключително травмиран душевно. Предполагам как се чувства и преживява всичко, защото както казах, той е изключително отговорна личност.

- Вие как научихте за тежкото произшествие?

- Аз научих пръв, дори преди съпругата му. Той ми се обади и каза само: “Ела в “Пирогов”.”

-А съпругата му Яна как възприема обстоятелствата?

- Много стоически.

- Казахте, че на Борислав Великов му е прилошало. От какво може да е?

- Предишния ден е получил аритмия. Не е ял два дни и му е причерняло. Бил е известно време в безсъзнание, когато колата се е движела.

- Стана ясно, че в “Пирогов” му е взета кръвна проба за алкохол. Знаете ли какви са резултатите?

- Моля ви се, какво говорите! Той не пие. Не близваше алкохол.

- Москвичът, в който загина човек, е смачкан до неузнаваемост. Това показва, че скоростта на колите, когато са се ударили, вероятно е била голяма. Вие имате ли някакви предположения бързо ли са се движели автомобилите?

- Това могат да кажат само компетентните органи. Негов недостатък беше, че понякога обича да кара по-бързичко. Когато бях председател на парламента, съм му правел забележки.

Евгени ГЕНОВ


http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=312052

репортажът на БТВ:
http://vbox7.com/play:5aa32420
Georgi91
Georgi91

Брой мнения : 102
Registration date : 14.08.2008

Върнете се в началото Go down

Загина 42-годишен шофьор на Москвич при катастрофа! Empty Re: Загина 42-годишен шофьор на Москвич при катастрофа!

Писане  Georgi91 Вто Дек 15, 2009 2:04 am

Забележете, другари, че се говори единствено за този боклук борислав великов, за състоянието му, сякаш някого го интересува, а това, че е карал с 140-150км и вследствие на това е причинил ПТП, удряйки се челно в спокойно движещ се Москвич, се казва между другото и явно се търси начин да се замаже положението. Жалко, че боклукът не е имал късмета да се удари в КАМАЗ, а в Москвич. Смърт за този боклук!

борислав великов - УБИЕЦ НА ПЪТЯ !!!

ДОКОГА ЩЕ ТЪРПИМ ТОВА ???? Май няма надежда скоро да излезем от това положение. А нещата не отиват на добре хич.

Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Georgi91
Georgi91

Брой мнения : 102
Registration date : 14.08.2008

Върнете се в началото Go down

Загина 42-годишен шофьор на Москвич при катастрофа! Empty Re: Загина 42-годишен шофьор на Москвич при катастрофа!

Писане  partizanin Вто Дек 15, 2009 9:45 am

От КАТ вчера все още нямаха версии за причините за катастрофата
А по Бтв казаха, че предприел рисковано изпреварване.

На него му е прилошало и е загубил управление на автомобила. Така е станала катастрофата

По БТВ новините бяха малко по-ясни и казаха, че "два дена преди катастрофата не бил ял и му причерняло пред очите". Казано с други думи, той е получил хипоглекимия, което наистина е възможно, ако не е ял от два дена. Само че последното не ми се вярва. Още малко и ще кажат, че човека умира от глад и няма пари да си купи баничка. Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad



Жалко, че боклукът не е имал късмета да се удари в КАМАЗ, а в Москвич.

Да, но пак добре че е москвич, а не някоя западна кола, защото версията "Депутатът си карал кротко със 70, а москвичът го нацепил със 150" просто няма да мине. Да напомня, че преди имаше случай, ако не се лъжа край Благоевград, при който стана инцидент с кортежа на някакъв депутат. Всъщтнос при кортежите има една кола, дето кара половианта в насрещното, за да те "приберат". Тия идиоти са много опасни, аз също съм се разминавал с тях, просто ти заемат половината лента. Та нещо се бяха сбутали и познайте кой излезе виновен.
partizanin
partizanin

Брой мнения : 154
Registration date : 06.10.2009

Върнете се в началото Go down

Загина 42-годишен шофьор на Москвич при катастрофа! Empty Re: Загина 42-годишен шофьор на Москвич при катастрофа!

Писане  Georgi91 Вто Дек 15, 2009 10:43 am

Наистина да го съжалиш горкия депутат - умирал от глад горкия. И дори да му е прилошало, кой го е карал да се движи със скорост, с пъти по-висока от допустимата? Естествено, ще се опитат да хвърлят вината върху загиналия човек, но и тази версия няма да мине, че колата била стара, изгнила, с неизправни спирачки и т.н., защото аз лично мисля, че не съм виждал по запазен Москвич.

Нека почива в мир човека, а оня депутат е направо за бесилката, но за съжаление ще се излекува и може би отново ще се качи на лъскавата си лимузина. Crying or Very sad Crying or Very sad Evil or Very Mad
Georgi91
Georgi91

Брой мнения : 102
Registration date : 14.08.2008

Върнете се в началото Go down

Загина 42-годишен шофьор на Москвич при катастрофа! Empty Re: Загина 42-годишен шофьор на Москвич при катастрофа!

Писане  Georgi91 Вто Дек 15, 2009 5:12 pm

Ето един много добре формулиран коментар по случая, взет от форума на клуб Москвич България:

…И какво ,отново си отиде невинен човечец,..за секунди се е преобърнал живота на едно семейство..(какъв живот изобщо ще е вече)Останал си е там на пътя,докато е отивал да изкара някой лев..заради един от безкайно многото убийци водещи война по пътищата ни,който естествено ще остане безнаказан!ЗАЩОТО В ТАЗИ ДЪРЖАВА,КОГАТО КИНТИТЕ ГОВОРЯТ ЗАКОНИТЕ МЪЛЧАТ!!!!!!!
Кирил Маричков уби човек при катастрофа,Георги Калоянчев - също,Боян Расате - също,Георги Петърнейчев - и той,
Максим Стависки - всички знаем какво стана …,Лора Караджова - удари човек пияна, прикри се кой блъсна сестрите Белнейски…….и още много,много,страшно много известни и неизвестни УБИЙЦИ сега си живеят живота,защото тяхното семейство не е разрушено,а на тях им се е разминало,в най-лошия случай с условна присъда!Ние сме си виновни ,защото търпим да ни тъпчат,унижават и УБИВАТ!Нищо в тая държава не е наред,нищо!Трябва да загине невинен човек,за да се замислим какво се случва около нас,и дори когато се замислим,какво правим?!?Седим и се ядосваме и пишеме по форумите недоволството си ,ама то така не става ,така и след 300 години ше сме си на тоя хал,4е даже и по-зле!А за Борислав Великов….каквато и цена да плати (никаква) и каквато и присъда да изтърпи(пак никаква),няма да върне бащата на двете момчета останали без родител,няма да върне съпруга на горката жена….Нямам думи да изразя колко ми е болно и тежко и всички тези факти…
Дано Славчо Тодоров почива в мир!

Ето и цялата дискусия:
http://moskvich-bg.org/phorum-5.2.6a//read.php?2,40518,page=1
Georgi91
Georgi91

Брой мнения : 102
Registration date : 14.08.2008

Върнете се в началото Go down

Загина 42-годишен шофьор на Москвич при катастрофа! Empty Re: Загина 42-годишен шофьор на Москвич при катастрофа!

Писане  partizanin Вто Дек 15, 2009 5:40 pm

Ми аз предлагам да следим докъде ще стигне случая, и ако нещо тръгнат нещата да се потулват, или оня келеш да се измъква да се опитаме да организираме по интернет някаква демонстрация или нещо такова. Да се опитаме да направим нещо, пък кавото излезе.
partizanin
partizanin

Брой мнения : 154
Registration date : 06.10.2009

Върнете се в началото Go down

Загина 42-годишен шофьор на Москвич при катастрофа! Empty Re: Загина 42-годишен шофьор на Москвич при катастрофа!

Писане  Georgi91 Вто Дек 15, 2009 7:30 pm

partizanin написа:Ми аз предлагам да следим докъде ще стигне случая, и ако нещо тръгнат нещата да се потулват, или оня келеш да се измъква да се опитаме да организираме по интернет някаква демонстрация или нещо такова. Да се опитаме да направим нещо, пък кавото излезе.

Подкрепям с две ръце и смятам, че е крайно време да направим нещо подобно, защото такива неща се случват ВСЕКИ ден по пътищата, а и не само. Всеки ден загиват невинни хора, а на никого явно не му пука или хората са свикнали и не обръщат внимание. Ако един свестен протест не можем да организираме, особено по такъв важен въпрос, а също така не получим всенародна подкрепа, то сме загубена кауза.
Georgi91
Georgi91

Брой мнения : 102
Registration date : 14.08.2008

Върнете се в началото Go down

Загина 42-годишен шофьор на Москвич при катастрофа! Empty Re: Загина 42-годишен шофьор на Москвич при катастрофа!

Писане  sasho_16 Вто Дек 15, 2009 7:46 pm

смъртна присъда за този убиец, жалко за човека с москвича, наш човек е бил, дедо ми имаше москвич ама го нареза pale

sasho_16

Брой мнения : 7
Registration date : 15.12.2009
Местожителство : София, НРБ

Върнете се в началото Go down

Загина 42-годишен шофьор на Москвич при катастрофа! Empty Re: Загина 42-годишен шофьор на Москвич при катастрофа!

Писане  communist Сря Дек 16, 2009 10:40 am

Има нещо в цялата работа! Mad

Виждал съм катастрофи между западен и руски автомобил, дори бях свидетел на една и наблюденията ми са, че на руските коли нищо им няма, а западните буквално са помлети и са за боклука след катастрофата... А в тоя случай е точно обратното?! Evil or Very Mad

communist

Брой мнения : 58
Registration date : 20.04.2009

Върнете се в началото Go down

Загина 42-годишен шофьор на Москвич при катастрофа! Empty Re: Загина 42-годишен шофьор на Москвич при катастрофа!

Писане  partizanin Сря Дек 16, 2009 11:11 am

Ами то зависи от западния автомобил. В смисъл оня маймун е карал скъпа западна кола с висока оценка за сигурност, а не некаква кочина като например голф, рено, опел или нещо друго. То точно това го е спасило, че е имал въздушни възглавници. А пък и не ми се вярва да има нещо нагласено, щото шофьора на москвича не е бил някаквъ мафиот, та някой да иска да го ликвидира.
partizanin
partizanin

Брой мнения : 154
Registration date : 06.10.2009

Върнете се в началото Go down

Загина 42-годишен шофьор на Москвич при катастрофа! Empty Re: Загина 42-годишен шофьор на Москвич при катастрофа!

Писане  Georgi91 Сря Дек 16, 2009 11:29 am

Съгласен съм с партизанин. Все пак това е и доста по-голяма и по-тежка кола от Москвича. Ако вместо Москвич, беше се блъснал в руска кола от нейния клас като Волга, пресата щеше да гръмне "Волга уби депутат"...
Georgi91
Georgi91

Брой мнения : 102
Registration date : 14.08.2008

Върнете се в началото Go down

Загина 42-годишен шофьор на Москвич при катастрофа! Empty Re: Загина 42-годишен шофьор на Москвич при катастрофа!

Писане  pueblo_unido Пет Яну 15, 2010 8:46 am

Ще дойде времето, когато ще се сблъска с руски танк. Заедно с подобните нему.

pueblo_unido

Брой мнения : 22
Registration date : 14.01.2010

Върнете се в началото Go down

Загина 42-годишен шофьор на Москвич при катастрофа! Empty Re: Загина 42-годишен шофьор на Москвич при катастрофа!

Писане  Христо Радевски Пет Яну 15, 2010 11:59 am

Самия Великов е изявлен демократ, сиреч мошеник първа класа:

Загина 42-годишен шофьор на Москвич при катастрофа! Borislav1

Христо Радевски

Брой мнения : 124
Registration date : 14.10.2009
Местожителство : НРБ

Върнете се в началото Go down

Загина 42-годишен шофьор на Москвич при катастрофа! Empty Re: Загина 42-годишен шофьор на Москвич при катастрофа!

Писане  partizanin Съб Юни 05, 2010 5:16 pm

Някой слушал ли е за някакво развитие по случая? Май всичко пак се потули, а виновните са ненаказани Sad
partizanin
partizanin

Брой мнения : 154
Registration date : 06.10.2009

Върнете се в началото Go down

Загина 42-годишен шофьор на Москвич при катастрофа! Empty Re: Загина 42-годишен шофьор на Москвич при катастрофа!

Писане  Georgi91 Съб Юни 05, 2010 5:31 pm

Развитие няма, всичко ще се размине на тая гад.... Sad Mad Mad Mad
Georgi91
Georgi91

Брой мнения : 102
Registration date : 14.08.2008

Върнете се в началото Go down

Загина 42-годишен шофьор на Москвич при катастрофа! Empty Re: Загина 42-годишен шофьор на Москвич при катастрофа!

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите