Идейно-дискусионен клуб 23 СЕПТЕМВРИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Централизация, координация, мотивация...

3 posters

Go down

Централизация, координация, мотивация... Empty Централизация, координация, мотивация...

Писане  asd Пон Апр 12, 2010 8:23 am

Изписаха се хиляди редове по този въпрос, много мнения се чуха, но имаше ли някакъв ефект от това? Този въпрос едва ли лесно може да му дадем отговор. Явно е че активността ни е доста кретично ниска, говоря за интернет, улицата, фабриките, улищата и университетите. Ако тя е висока някъде то това е само в София. Ще кажете че Призив са активни- да ок, но те явно никъде не пропагандират идеята. Говоря за активност чисто комунистическа- основана единствено не на няква "ляво радикална" платформа, а на чисто марксиско-ленинска. . .
Според мен основните пречини за нашата слаба активност са:
- няма централизираност и кординация- това е поради лиспата на достатъчно силна организация способна да води борбата в цялата страна а не локално.
- мотивация- това е най-вече поради липса на някакви бързи крайни резултати и на това че повечето са младежи са малко по родните си места.
- терора- налаган от крайно десните изверги и наркомани
- всеки чака на готово и когато някой заговори какво да се прави веднага идва дразнищия отговор- а ти какво предлагаш.
- липсата на ясна политическа позиция и ясен устав по който да се работи. Това е също поради липсата на силна организция.

Личното мнение ми е че трябва централизация ако ме разбирате. Да вярно е че е по демократично всеки да има равни функци, но това давали ефект? Според мен само единствено ако стане няква централизация ако щете да се създаде ЦК което да дава ясни точни "команди" тогава нашата активност ще се повеши в пъти.

asd

Брой мнения : 214
Registration date : 07.08.2008

Върнете се в началото Go down

Централизация, координация, мотивация... Empty ИМАМ ИДЕЯ

Писане  sproletarski Вто Апр 13, 2010 11:27 am

lordico написа:
Според мен основните пречини за нашата слаба активност са:
- няма централизираност и кординация- това е поради лиспата на достатъчно силна организация способна да води борбата в цялата страна а не локално.
За да го има това трябват дисциплина, самодисциплина, критика и самокритика
lordico написа:
- мотивация- това е най-вече поради липса на някакви бързи крайни резултати и на това че повечето са младежи са малко по родните си места.
"Бързи крайни резултати" няма да има дори да вземем властта. Резултатите са винаги междинни. В нашия случй като чудесна мотивация може да послужи целта да се подобри и затвърди организираността. Това е и най-непосредствената задача и всеки би останал доволен от решаването и!
lordico написа:
- терора- налаган от крайно десните изверги и наркомани
Всеки има право да се страхуво, но и всеки може да вземе мерки против страховете. При една реална организираност терорът ще бъде смачкан. Просто искам да каже, че той е нещо вторично по отношение на това, да се изгради здрава организация.
lordico написа:
- всеки чака на готово и когато някой заговори какво да се прави веднага идва дразнищия отговор- а ти какво предлагаш.
Какво толкова има да се предлага:"Пролетарии от всички страни, съединявайте се!"К.М. При тебе има ли хора с твоето мислене?! Събирай ги и извършете Ideaзаедно преглед на този и останалите форуми! Когато достигнете до общо решение чрез вишегласие впишете го във форума и се подпишете по нов начин - като група. Бързам да кажа, че това трябва да става дори и всеки да има компютър, и да може поотделно да се включи във форума!!! Общата работа и личното присъствие ще бъдат следващото стъпало! Хей, това е идея която ми дойде току-що и ще се опитам да я приложа при нас! Idea
lordico написа:
- липсата на ясна политическа позиция и ясен устав по който да се работи. Това е също поради липсата на силна организция.
Ако моята скромна идейко, по-горе, ти допада и ти ме подкрепиш, то това е вече достатъчно ясна политическа позиция (поне като начало).
lordico написа:Личното мнение ми е че трябва централизация ако ме разбирате. Да вярно е че е по демократично всеки да има равни функци, но това давали ефект? Според мен само единствено ако стане няква централизация ако щете да се създаде ЦК което да дава ясни точни "команди" тогава нашата активност ще се повеши в пъти.

Все пак централизация има! Фактът, че има организатори на този сайт говори вече за централизация. Главната задача на една такава централа е да организира определени неща с определени цели. Целта на организаторите на форума е да събере симпатизанти на комунистическата идея и да ги информира като разчита и на тях. Човешката практика показва, че стриктното изпълняване на "команди" не е до голяма степен по силите на отделната личност. Особено когато става дума за политическа борба. Единствено формираните по места групи ще могат да се справят с такова изпълнение.
И още нещо - ЦК може да дава "команди", но те ще бъдат "ясни и точни" само донякъде! При самото им изпълнение ще възникват съответветните местни проблеми. Решаването на местните проблеми не винаги е възможно от един човек. Ето защо поединичното участие чрез нета е рентабилно само донякъде и не може да послужи за база на онази централизация за която говориш.
Групата - това вече е натрупване на количество, което, по законите на диалектиката ще даде качество, както ти искаш - в пъти!!!


Последната промяна е направена от sproletarski на Сря Дек 12, 2012 3:13 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
sproletarski
sproletarski

Брой мнения : 210
Registration date : 26.11.2008

Върнете се в началото Go down

Централизация, координация, мотивация... Empty Re: Централизация, координация, мотивация...

Писане  never_surrender Вто Апр 13, 2010 12:30 pm

Организацията куца.Трябва д има нещо като ЦК,прав си!
never_surrender
never_surrender

Брой мнения : 139
Registration date : 31.10.2009

http://www.septemvri23.com

Върнете се в началото Go down

Централизация, координация, мотивация... Empty Re: Централизация, координация, мотивация...

Писане  sproletarski Сря Апр 14, 2010 7:02 pm

Събирай група за обсъждане - това е първата крачка! В това има и мотив и организираност!!! Very Happy Cool Twisted Evil Wink Exclamation
sproletarski
sproletarski

Брой мнения : 210
Registration date : 26.11.2008

Върнете се в началото Go down

Централизация, координация, мотивация... Empty Re: Централизация, координация, мотивация...

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите