Идейно-дискусионен клуб 23 СЕПТЕМВРИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Диктатурата през социализма.

+3
remsist
Reiko
SovietScience
7 posters

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Go down

Диктатурата през социализма. Empty Диктатурата през социализма.

Писане  SovietScience Пет Сеп 25, 2009 7:58 pm

Дайте да си го кажем направо - ето тая диктатура ни изяде главите. Точно заради нея хората намразиха комунизма и продължават да го мразят. Ако искаме народа да ни подкрепя, трябва на всякаква цена да им обещаем бъдеще без авторитарен режим - това е единственият възможен начин. Вие какво мислите по въпроса?
SovietScience
SovietScience

Брой мнения : 49
Registration date : 24.09.2009

Върнете се в началото Go down

Диктатурата през социализма. Empty Re: Диктатурата през социализма.

Писане  Reiko Пет Сеп 25, 2009 9:03 pm

Аз лично мисля, че трябва да спечелим симпатиите на младите хора, защото те са двигателя на всичко и кошмара на управляващите.
Reiko
Reiko

Брой мнения : 8
Registration date : 24.03.2009
Age : 32
Местожителство : Plovdiv

Върнете се в началото Go down

Диктатурата през социализма. Empty Re: Диктатурата през социализма.

Писане  remsist Пет Сеп 25, 2009 9:06 pm

Ха-ха. Сега пък другата крайност. Докато Спролетарски твърди, че въобще не е имало диктатура на пролетариата след 1956г., ти пък твърдиш точно обратното - че е имало твърде много диктатура и че тя ни е "изяла главата". Аз съм по-склонен да се съглася със Спролетарски - че не е имало такакава диктатура на пролетариата, каквато е било нужно да има и това е довело до реставрацията на капитализма през 1989 (Спролетарски смята, че това е станало още през 1956г., с което аз не съм съгласен). Аз мисля, че написаното от Маркс през 1852г. си остава в сила:

"Що се отнася до мен, не е моя заслуга нито откриването на съществуването на класи в съвременното общество, нито откриването на борбата между тях. Буржоазните историци много преди мене изложиха историческото развитие на тази борба на класите, а буржоазните икономисти – икономическата анатомия на класите. Новото, което направих, беше да докажа:

1) че съществуването на класи е свързано само с определени исторически фази в развитието на производството;

2) че класовата борба необходимо води към диктатура на пролетариата;

3) че самата тази диктатура е само преход към премахването на всякакви класи и към общество без класи."


/из писмо на Маркс до Йозеф Вайдемайер от 5 март 1852г./
remsist
remsist

Брой мнения : 1136
Registration date : 06.08.2008

http://www.septemvri23.com

Върнете се в началото Go down

Диктатурата през социализма. Empty Re: Диктатурата през социализма.

Писане  SovietScience Съб Сеп 26, 2009 7:17 pm

Да ти се забранява слушането на западна музика и ходене с дълга коса - хората смятат това за диктатура и са твърдо против. А ние неможем да си затваряме очите за грешките на социализма и даже аз съм сигурен, че това е главната и (може би) единствена грешка на другарите, управлявали през 20ти век. Хората мразят да им казват какво да се прави. Крайно време е всички да го разберат. Не случайно, когато нормалният средностатистически човек чуе за комунизъм веднага го отхвърля - защото първото, което му идва в главата е диктатурата. Никой не би искал да живее като в Северна Корея.
SovietScience
SovietScience

Брой мнения : 49
Registration date : 24.09.2009

Върнете се в началото Go down

Диктатурата през социализма. Empty Re: Диктатурата през социализма.

Писане  remsist Съб Сеп 26, 2009 7:31 pm

ВИж сега. За мен това със западната музика и с дългите коси не е сериозен аргумент. Хайде сега кажи за бананите, дето ги е имало само по нова година и вече ми е ясно, че ти числиш към "хората" само привържениците на СДС (защото това са "аргументи" против социализма от техния арсенал).

И не подценявай "средностатистическите хора". Аз съвсем не мисля, че те са толкова против комунизма, колкото на теб ти се струва. 2/3 от хората не гласуват на избори. ЗАщо? НЕ е ли защото не приемат сегашната капиталистическа система?

По-скоро проблемът е, една част от хората днес все още свързва комунизма със социал-предателите от БСП, а друга част, която отвхърля БСП, но не и стремежът си към един човешки свят, не вижда политически изразител на своите идеи. ДА, това е проблем и то основен проблем - в България липсва лява политическа сила, която да реализира стремленията на хората към един по-справедлив социалистически строй.

И освен това, животът в КНДР е много по-демократичен, много по-достоен, с много повече грижа за човека от която и да е капиталистическа страна. Има другари във форума, които следят от години развитието на КНДР и дори са били там, и от тях можеш да получиш предостатъчно информация за положението в тази социалистическа страна. Ето един интересен материал: http://septemvri23.com/KNDR_Kakvo_vidiah.htm
remsist
remsist

Брой мнения : 1136
Registration date : 06.08.2008

http://www.septemvri23.com

Върнете се в началото Go down

Диктатурата през социализма. Empty Re: Диктатурата през социализма.

Писане  SovietScience Нед Сеп 27, 2009 10:26 am

remsist написа:ВИж сега. За мен това със западната музика и с дългите коси не е сериозен аргумент. Хайде сега кажи за бананите, дето ги е имало само по нова година и вече ми е ясно, че ти числиш към "хората" само привържениците на СДС (защото това са "аргументи" против социализма от техния арсенал).

И не подценявай "средностатистическите хора". Аз съвсем не мисля, че те са толкова против комунизма, колкото на теб ти се струва. 2/3 от хората не гласуват на избори. ЗАщо? НЕ е ли защото не приемат сегашната капиталистическа система?

По-скоро проблемът е, една част от хората днес все още свързва комунизма със социал-предателите от БСП, а друга част, която отвхърля БСП, но не и стремежът си към един човешки свят, не вижда политически изразител на своите идеи. ДА, това е проблем и то основен проблем - в България липсва лява политическа сила, която да реализира стремленията на хората към един по-справедлив социалистически строй.

И освен това, животът в КНДР е много по-демократичен, много по-достоен, с много повече грижа за човека от която и да е капиталистическа страна. Има другари във форума, които следят от години развитието на КНДР и дори са били там, и от тях можеш да получиш предостатъчно информация за положението в тази социалистическа страна. Ето един интересен материал: http://septemvri23.com/KNDR_Kakvo_vidiah.htm

Това, което за теб не е сериозен аргумент, за хората е! Те намират подобни закони за комплексарски. Ако се съмняваш в това, което казвам направи една анкета в някой известен български форум като data.bg и там питай хората дали това за тях е сериозен аргумент, биха ли искали да живеят така и биха ли се борили за такава власт.
SovietScience
SovietScience

Брой мнения : 49
Registration date : 24.09.2009

Върнете се в началото Go down

Диктатурата през социализма. Empty Re: Диктатурата през социализма.

Писане  remsist Нед Сеп 27, 2009 8:14 pm

Ха-ха. Намерил си кои хора да ми даваш за пример Very Happy Very Happy Ами дай ако искаш да отидем в някой клуб на СДС или на ГЕРБ и там да ги питаме какво мислят - същото е, като да питаш потребителите на дата.бг, които са едни от най-десните. Нашата пропаганда трябва да е насочена към съвсем друг тип хора. Сред тези от Датата само по изключение можеш да попаднеш на някой объркан ляв русофил, нищо повече. Има къде-къде по-добри начини и къде-къде по-добри места да се води пропагадна сред къде-къде по-надеждни хора. И в тази връзка идеята ти за пропагандни клипчета е чудесна и напълно я подкрепям Idea
remsist
remsist

Брой мнения : 1136
Registration date : 06.08.2008

http://www.septemvri23.com

Върнете се в началото Go down

Диктатурата през социализма. Empty Re: Диктатурата през социализма.

Писане  SovietScience Чет Окт 01, 2009 7:53 pm

remsist написа:Ха-ха. Намерил си кои хора да ми даваш за пример Very Happy Very Happy Ами дай ако искаш да отидем в някой клуб на СДС или на ГЕРБ и там да ги питаме какво мислят - същото е, като да питаш потребителите на дата.бг, които са едни от най-десните. Нашата пропаганда трябва да е насочена към съвсем друг тип хора. Сред тези от Датата само по изключение можеш да попаднеш на някой объркан ляв русофил, нищо повече. Има къде-къде по-добри начини и къде-къде по-добри места да се води пропагадна сред къде-къде по-надеждни хора. И в тази връзка идеята ти за пропагандни клипчета е чудесна и напълно я подкрепям Idea

Хората в data.bg били най-десните... 40% гласуваха за ГЕРБ и 10% за АТАКА, 4 % за РЗС и около 5 за други десни/центристки и националистически партии. Това прави 60%! 17% гласуваха за БСП и 6% за ДПС. В такъв случай дай да пропагандираме останалите, които не са гласували... Усещаш ли накъде бия?! Неможеш да делиш НАРОДА на десни и леви, защото гласуподавателя е един и същи. Тези 60% Избраха сегашната власт, те избраха и БСП преди това, те избраха и НДСВ... В днешно време хората имат крива представа за комунизма - когато те чуят думата КОМУНИЗЪМ в главата им идва ДИКТАТУРА! Тази диктатура доведе до разпадането на социализма в България, а не СДС. Защото хората са тези, които избраха СДС, точно защото са искали свобода, било им е писнало и не ги е интересувало нищо друго освен свободата (свободията, ако трябва да бъдем по-точни). Знаеш за началото на ренесанса, нали? Когато изведнъж е настъпила такава свободия, мъжете са започнали да ходят с чорапогащи и обувки отпреде извити (общо 40 см), а жените с много къси поли, цепката отстрани е била до подмишницата, токчета 30 см (без да преувеличавам!) и дебел слой грим - толкова дебел, че мъжете са се оплаквали, че когато са целували жените, са им се залепвали устните и са целували една "боя" а не кожа. Нещо подобно е станало и в периода 89-91 в СССР и неговите сателити. Един тоталитарен режим, би довел до второ разпадане на СССР или по-лошо - анархия... И тогава всичко за, което ще сме се борили ще се окаже, че е било напразно... Не забравяй, че забраненият плод е най-вкусен! Трябва ни ЛИБЕРАЛЕН КОМУНИЗЪМ!
SovietScience
SovietScience

Брой мнения : 49
Registration date : 24.09.2009

Върнете се в началото Go down

Диктатурата през социализма. Empty Re: Диктатурата през социализма.

Писане  SovietScience Чет Окт 01, 2009 8:35 pm

Пропуснах да кажа, че EZLN са либерални комунисти.
SovietScience
SovietScience

Брой мнения : 49
Registration date : 24.09.2009

Върнете се в началото Go down

Диктатурата през социализма. Empty Re: Диктатурата през социализма.

Писане  remsist Пет Окт 02, 2009 6:58 pm

Виж сега - първо от изброените партии не само ГЕРБ и Атака са десни, но също така и БСП и ДПС Idea Така че не 60, а близо 90% са тези потребители на дата.бг, които са гласували ЗА капитализма Idea А комунистите но последните избори или гласуваха за Българската лява коалиция или не гласуваха въобще. Нас тези хора ни интересуват сега. Няма необходимите ресурси все още да преобръщаме общественото мнение, но имаме потенциал да спомогнем за създаването на революционен авангард в България. Просто е необходимо да се свържем с комунистите по цялата страна (хора като теб) и да водим повече дискусии като сегашните по какъв път да поемем, за да можем да спечелим на наша страна отново милионите ни сънародници, така както направиха това нашите предшественици в 1944г. Аз мисля, че дата.бг не може да ни помогне за това, поне засега. Мисля, че форум като този на 23-ти и още няколко други комунистически форума биха ни били по-полезни в момента.
remsist
remsist

Брой мнения : 1136
Registration date : 06.08.2008

http://www.septemvri23.com

Върнете се в началото Go down

Диктатурата през социализма. Empty Re: Диктатурата през социализма.

Писане  SovietScience Пон Окт 05, 2009 2:39 pm

Форуми като тези са полезни единствено за комуникиране между нас - крайно-левите. Форуми като data.bg са едни от най-посещаваните и там пропагандата ни ще бъде видяна от най-много хора - кой знае?! Може и някой нов симпатизант да се навъди!
SovietScience
SovietScience

Брой мнения : 49
Registration date : 24.09.2009

Върнете се в началото Go down

Диктатурата през социализма. Empty Re: Диктатурата през социализма.

Писане  remsist Пон Окт 05, 2009 5:02 pm

Виж. Аз нямам нищо против да се участва във форума на дата.бг. Някои другари участват там отвреме-нарвеме. ВЪпросът е кое е приоритетно в момента - форуми като дата.бг или като този на 23-ти. ЗА мен приоритетни са форуми като този на 23-ти. ЗАщото все още има твърде много неща да изясняваме между самите комунисти Idea
remsist
remsist

Брой мнения : 1136
Registration date : 06.08.2008

http://www.septemvri23.com

Върнете се в началото Go down

Диктатурата през социализма. Empty Re: Диктатурата през социализма.

Писане  Orlin Сря Окт 14, 2009 7:41 pm

За да не се превръща темата в диалог, воден от двама души, прилагам интервю с един от секретарите на Обединена комунистическа партия на Непал (Маоисти), и тяхната визия за демократизма и диктатурата на пролетариата през 21 век. Дано разбирате английски.
http://southasiarev.wordpress.com/2009/10/12/wprm-nepals-gaurav-speaks-on-democracy-cultural-revolution/
Orlin
Orlin

Брой мнения : 28
Registration date : 19.04.2009

Върнете се в началото Go down

Диктатурата през социализма. Empty Re: Диктатурата през социализма.

Писане  remsist Сря Окт 28, 2009 11:10 pm

Прочетох го материала. Обърни внимание, че той говори за преходния период между капитализма и социалистическото строителство. Иначе никъде не е посочено, че няма да има диктатура на пролетариата при социализма.
remsist
remsist

Брой мнения : 1136
Registration date : 06.08.2008

http://www.septemvri23.com

Върнете се в началото Go down

Диктатурата през социализма. Empty Re: Диктатурата през социализма.

Писане  Orlin Сря Окт 28, 2009 11:35 pm

Естествено, никога не съм твърдял това. В интервюто, секретарят посочва какъв е теоритическия принос на ОКМН(м) към диктатурата на пролетариата. Непал, обаче е държава все още в феодална епоха.Ако приемем, че сега за Непал 1917, за нас това беше 1944. В момента България се намира в коренно различна историческа епоха и поради това е необходимо единствено взаимстване и евентуално развиеане на тези идеи, според конкретните условия, абсолютното им копиране е невъзможно.
Orlin
Orlin

Брой мнения : 28
Registration date : 19.04.2009

Върнете се в началото Go down

Диктатурата през социализма. Empty Прочетете "Държавата и революцията" от Ленин

Писане  sproletarski Чет Яну 07, 2010 3:31 pm

Държавата, била тя буржоазна или пролетарска е винаги машина за потискане на една класа от друга! Да държи в подчинение потиснатата класа е и смисълът на нейното съществуване! Няма и няма да има държава без диктатура.
Това е!!!
sproletarski
sproletarski

Брой мнения : 210
Registration date : 26.11.2008

Върнете се в началото Go down

Диктатурата през социализма. Empty Re: Диктатурата през социализма.

Писане  Грунд Чет Яну 07, 2010 3:35 pm

Каква е тая , РАЗГРАДНА ТЕМА ???

КАКВИ СА ТЕЯ ЛЪЖИ И ЗАПАДНА ПРОПАГАНДА !

ДА ЖИВЕЕ ДИКТАТУРАТА НА ПРОЛЕТАРЯТА !

Грунд

Брой мнения : 27
Registration date : 02.12.2009

https://www.youtube.com/user/HK379

Върнете се в началото Go down

Диктатурата през социализма. Empty ПОРЧЕТОХТЕ ЛИ "ДЪРЖАВАТА И РЕВОЛЮЦИЯТА" НА ЛЕНИН?!

Писане  sproletarski Вто Дек 07, 2010 3:57 pm

remsist написа:Ха-ха. Сега пък другата крайност. Докато Спролетарски твърди, че въобще не е имало диктатура на пролетариата след 1956г., ти пък твърдиш точно обратното - че е имало твърде много диктатура и че тя ни е "изяла главата". Аз съм по-склонен да се съглася със Спролетарски - че не е имало такакава диктатура на пролетариата, каквато е било нужно да има и това е довело до реставрацията на капитализма през 1989 (Спролетарски смята, че това е станало още през 1956г., с което аз не съм съгласен).
Диктатура имаше и след 1956г., но тя не беше на пролетариата! Това се утвърди окончателно в решенията на ХХII конгрес на КПСС през 1961г, а от там в последвалите организационни мероприятия на комунистическите партии в останалите социалистически страни! Държавата обаче продължаваше да съществува. А всяка държава, както учи марксизма-ленинизма, е и диктатура! Тогава държавата, макар и запазила някои социални придобивки на диктатурата на пролетариата, беше също диктатура, но не на пролетариата. Беше вече диктатура на аристократизиралата се партийна върхушка!
Така, че последвалата контрареволюция е пордукт не просто на някаква погрешна диктатура на пролетариата, а на нейното отричане от изродилата се партийна върхушка!
Самото това израждане е обективен процес описан от историческият материализъм в уроците за база и надстройка на обществото.
Трябваше да се премине към пълна диктатура на пролетариата и ако това не запланираме още сега - преди социалистическата революция- после ще бъде късно!
sproletarski
sproletarski

Брой мнения : 210
Registration date : 26.11.2008

Върнете се в началото Go down

Диктатурата през социализма. Empty Re: Диктатурата през социализма.

Писане  Георги-2 Сря Юни 13, 2012 7:02 pm

равнопоставени хора, над които няма власт и насилие от страна на държавата; свободната кооперация и свободните съюзи ще се основават на взаимопомощ и солидарност, ще създадат нов – красив и свободен - живот, всяка тенденция към централизация ще бъде отстранена, а частната инициатива – поощрявана.

П. Кропоткин
Георги-2
Георги-2

Брой мнения : 10
Registration date : 13.06.2012

Върнете се в началото Go down

Диктатурата през социализма. Empty Re: Диктатурата през социализма.

Писане  sproletarski Чет Юни 21, 2012 2:49 pm

Георги-2 написа:равнопоставени хора, над които няма власт и насилие от страна на държавата; свободната кооперация и свободните съюзи ще се основават на взаимопомощ и солидарност, ще създадат нов – красив и свободен - живот, всяка тенденция към централизация ще бъде отстранена, а частната инициатива – поощрявана.

П. Кропоткин
За да няма държава тя първо трябва да се премахне и това няма да стане се единодушното съгласие на вразумилата се буржоазия, а с упорита и настойчива борба от страна на пролетариата и всички прогресивни сили на обществото! А има ли борба това означава, че евентуалната победа няма да е нещо различно от диктатура! А има ли диктатура това вече е държава! И едва когато стане реална диктатурата на пролетариата ще може да се премине към нейното отрицание и държавата ще започне да отмира!
sproletarski
sproletarski

Брой мнения : 210
Registration date : 26.11.2008

Върнете се в началото Go down

Диктатурата през социализма. Empty Re: Диктатурата през социализма.

Писане  Георги-2 Пет Юни 22, 2012 1:24 pm

sproletarski написа:
Георги-2 написа:равнопоставени хора, над които няма власт и насилие от страна на държавата; свободната кооперация и свободните съюзи ще се основават на взаимопомощ и солидарност, ще създадат нов – красив и свободен - живот, всяка тенденция към централизация ще бъде отстранена, а частната инициатива – поощрявана.

П. Кропоткин
За да няма държава тя първо трябва да се премахне и това няма да стане се единодушното съгласие на вразумилата се буржоазия, а с упорита и настойчива борба от страна на пролетариата и всички прогресивни сили на обществото! А има ли борба това означава, че евентуалната победа няма да е нещо различно от диктатура! А има ли диктатура това вече е държава! И едва когато стане реална диктатурата на пролетариата ще може да се премине към нейното отрицание и държавата ще започне да отмира!

напълно съм съгласен, аз също смятам, че няма как директно да се премахне държавата, тъй като и самото общество по мое мнение не е все още съзряло достатъчно. Трябва да мине един етап, през който държавата макар и в реформиран вид да осъществи необходимия преход, като постепенно да губи своето значение.
Георги-2
Георги-2

Брой мнения : 10
Registration date : 13.06.2012

Върнете се в началото Go down

Диктатурата през социализма. Empty Re: Диктатурата през социализма.

Писане  sproletarski Пет Юни 22, 2012 2:04 pm

Когато реформата е в начина на производство и частната собственост върху средствата за производство бъде елиминирана - това се нарича революция! По-точно социалистическа революция! Но на човек като Кропоткин диктатурата на пролетариата не допада. На него и на другите анархисти им се иска някак си да заобиколят неизбежният преход определен от тази диктатура! Ето защо и всички те не допадат на нас комунистите!
sproletarski
sproletarski

Брой мнения : 210
Registration date : 26.11.2008

Върнете се в началото Go down

Диктатурата през социализма. Empty Re: Диктатурата през социализма.

Писане  Георги-2 Пет Юни 22, 2012 2:55 pm

sproletarski написа: Когато реформата е в начина на производство и частната собственост върху средствата за производство бъде елиминирана - това се нарича революция! По-точно социалистическа революция! Но на човек като Кропоткин диктатурата на пролетариата не допада. На него и на другите анархисти им се иска някак си да заобиколят неизбежният преход определен от тази диктатура! Ето защо и всички те не допадат на нас комунистите!

Разбира се, аз осъзнавам необходимостта от преходно държавно управление и разбира се най-добре би било, ако това бъде диктатура на пролетариата, като преходен етап през който обществото трябва да бъде подготвено за анархистичен модел на управление. Затова по мое собствено мнение комунизмът се явява небходим преходен етап към Анархия или анархо-комунизъм.
Георги-2
Георги-2

Брой мнения : 10
Registration date : 13.06.2012

Върнете се в началото Go down

Диктатурата през социализма. Empty Re: Диктатурата през социализма.

Писане  sproletarski Съб Юни 23, 2012 9:43 am

Георги-2 написа:

Разбира се, аз осъзнавам необходимостта от преходно държавно управление и разбира се най-добре би било, ако това бъде диктатура на пролетариата, като преходен етап през който обществото трябва да бъде подготвено за анархистичен модел на управление. Затова по мое собствено мнение комунизмът се явява небходим преходен етап към Анархия или анархо-комунизъм.
Диктатурата на пролетариата представлява преход не към някакъв неопределен или по-скоро буржоазно определен анархизъм, а само първият - низш етап на комунизма - социализма! Следващият - висш етап е безкласовото общество на комунизма! Главното, определящото за това общество, е липсата на стоково-парични отношения и всички породени от това етични норми на човешки отношения! Обществото ще достигне онова невъзможно за капитализма и социализма самоуправление, което няма нищо общо и с дребнобуржоазните анархистични теории. Дори да допуснем невъзможното, че обществото ще въведе анархистичен ред, то самото наличиена изграден по определена догма ред вече представлява власт със всичките последици които произтичат от нея! А имали власт ще има и борба за власт и т.н.
Анархизмът е негодна за приложение теория която е изпълнена с противаречия и недоказани (по-скоро невъзможно да бъдат доказани) химерични твърдения!
sproletarski
sproletarski

Брой мнения : 210
Registration date : 26.11.2008

Върнете се в началото Go down

Диктатурата през социализма. Empty Re: Диктатурата през социализма.

Писане  Георги-2 Нед Юни 24, 2012 8:06 am

sproletarski написа:
Георги-2 написа:

Разбира се, аз осъзнавам необходимостта от преходно държавно управление и разбира се най-добре би било, ако това бъде диктатура на пролетариата, като преходен етап през който обществото трябва да бъде подготвено за анархистичен модел на управление. Затова по мое собствено мнение комунизмът се явява небходим преходен етап към Анархия или анархо-комунизъм.
Диктатурата на пролетариата представлява преход не към някакъв неопределен или по-скоро буржоазно определен анархизъм, а само първият - низш етап на комунизма - социализма! Следващият - висш етап е безкласовото общество на комунизма! Главното, определящото за това общество, е липсата на стоково-парични отношения и всички породени от това етични норми на човешки отношения! Обществото ще достигне онова невъзможно за капитализма и социализма самоуправление, което няма нищо общо и с дребнобуржоазните анархистични теории. Дори да допуснем невъзможното, че обществото ще въведе анархистичен ред, то самото наличиена изграден по определена догма ред вече представлява власт със всичките последици които произтичат от нея! А имали власт ще има и борба за власт и т.н.
Анархизмът е негодна за приложение теория която е изпълнена с противаречия и недоказани (по-скоро невъзможно да бъдат доказани) химерични твърдения!


И какво ще представлява това самоуправление, какъв ще е принципа ?
Георги-2
Георги-2

Брой мнения : 10
Registration date : 13.06.2012

Върнете се в началото Go down

Диктатурата през социализма. Empty Re: Диктатурата през социализма.

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите