Идейно-дискусионен клуб 23 СЕПТЕМВРИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Пропаганда.

+20
Надя
Romanov
propaganda_23
Атомния Бойлер
Working Class
Грунд
communist
Den
пешо
pueblo_unido
Стефан:Сталин
Georgi91
headhunters___
never_surrender
asd
partizanin
БССР
remsist
Stargate
SovietScience
24 posters

Страница 1 от 4 1, 2, 3, 4  Next

Go down

Пропаганда. Empty Пропаганда.

Писане  SovietScience Нед Сеп 27, 2009 10:35 am

Мисля, че е крайно време да започнем да правим пропаганди клипове от типа на: "Стани един от нас". Трябва да се разрастне движението ни и попълним редиците си с млади хора. В България съпротивата е нищожна... а фашистите стават все повече с всеки изминал ден! И до кога ще продължава това крайно-дясно разрастване?! Докато станат толкова много, че да направят собствена расова революция... Трябва да се вземат мерки!
SovietScience
SovietScience

Брой мнения : 49
Registration date : 24.09.2009

Върнете се в началото Go down

Пропаганда. Empty Re: Пропаганда.

Писане  Stargate Пон Сеп 28, 2009 4:29 pm

Напълно съм съгласен ! Трябва активна пропаганда особенно сред младите . Трябва обаче да се действа повече извън интернет !
Stargate
Stargate

Брой мнения : 199
Registration date : 06.08.2008
Age : 106
Местожителство : Умирай трудно

http://www.septemvri23.com/

Върнете се в началото Go down

Пропаганда. Empty Re: Пропаганда.

Писане  remsist Пон Сеп 28, 2009 8:32 pm

SovietScience написа:Мисля, че е крайно време да започнем да правим пропаганди клипове от типа на: "Стани един от нас". Трябва да се разрастне движението ни и попълним редиците си с млади хора. В България съпротивата е нищожна... а фашистите стават все повече с всеки изминал ден! И до кога ще продължава това крайно-дясно разрастване?! Докато станат толкова много, че да направят собствена расова революция... Трябва да се вземат мерки!

Ами ако следеше сайтът за видеоклипове вбокс, щеше сигурно да забележиш, че някои другари работят по въпроса ОТДАВНА:

http://vbox7.com/play:27d64929

http://vbox7.com/play:8f030326

http://vbox7.com/play:c4138e46

http://vbox7.com/play:a2eadbec

http://vbox7.com/play:820427dd

http://vbox7.com/play:2e8cb2af

и тн. Надявам се и ти да се включиш с твои клипчета или идеи за такива Idea

Що се отнася до фашистите, за които искаш да се вземат мерки, надявам се да не станеш поредният, който "взима мерки" в интернет Пропаганда. Typeи после никакъв го няма . Пропаганда. Wavey
remsist
remsist

Брой мнения : 1136
Registration date : 06.08.2008

http://www.septemvri23.com

Върнете се в началото Go down

Пропаганда. Empty Комунисти , Напред !

Писане  Гост Вто Сеп 29, 2009 1:12 pm


Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Пропаганда. Empty Re: Пропаганда.

Писане  SovietScience Вто Сеп 29, 2009 10:51 pm

Аз съм от градът на септемврийци (пиша го така, защото повечето фашаги са тъпи и няма да се досетят за кой град става дума) и съм сам-самичък... Не очаквайте от мен да изляза сам срещу всичките тях. Така, че на въпросът ти - ДА, аз ще си остана интернет активист.
SovietScience
SovietScience

Брой мнения : 49
Registration date : 24.09.2009

Върнете се в началото Go down

Пропаганда. Empty Re: Пропаганда.

Писане  Stargate Съб Окт 03, 2009 7:45 pm

SovietScience написа:Аз съм от градът на септемврийци (пиша го така, защото повечето фашаги са тъпи и няма да се досетят за кой град става дума) и съм сам-самичък... Не очаквайте от мен да изляза сам срещу всичките тях. Така, че на въпросът ти - ДА, аз ще си остана интернет активист.

Ако фашистите са единствената причина да не си активен , значи не си никакъв комунист !
Stargate
Stargate

Брой мнения : 199
Registration date : 06.08.2008
Age : 106
Местожителство : Умирай трудно

http://www.septemvri23.com/

Върнете се в началото Go down

Пропаганда. Empty Re: Пропаганда.

Писане  remsist Съб Окт 03, 2009 7:58 pm

proletar написа:
SovietScience написа:Аз съм от градът на септемврийци (пиша го така, защото повечето фашаги са тъпи и няма да се досетят за кой град става дума) и съм сам-самичък... Не очаквайте от мен да изляза сам срещу всичките тях. Така, че на въпросът ти - ДА, аз ще си остана интернет активист.

Ако фашистите са единствената причина да не си активен , значи не си никакъв комунист !

Е, такива квалификации като написаното от другаря Пролетар са излишни. На никой не му е безразлично проблемът с фашистите, но те - за 124154216 път повтарям в този форум за тези, които не са разбрали - не са ни приоритет. "23 септември" има други, далеч по-важни въпроси пред себе си. На който му се играе на фа и антифа, му препоръчвам този сайт: http://www.rash-bg.com/ - момчетата открито са заявили с какво и кого ще се занимават. А що се отнася до това, че си сам-самичък - мога да те уверя, че всеки от нас в началото е бил "сам-самичък". Но ако търсиш съмишленици, не можеш да не откриеш такива, още повече в града на Септемврийци Idea

Поздрави и смело напред в борбата за социална справедливост! Пропаганда. Flag
remsist
remsist

Брой мнения : 1136
Registration date : 06.08.2008

http://www.septemvri23.com

Върнете се в началото Go down

Пропаганда. Empty Re: Пропаганда.

Писане  БССР Чет Окт 15, 2009 8:05 am

Откакто лепите лепенки посещавам този сайт. Надявам се успеем да наберем повече хора.
БССР
БССР

Брой мнения : 31
Registration date : 13.10.2009

Върнете се в началото Go down

Пропаганда. Empty Re: Пропаганда.

Писане  Stargate Чет Окт 15, 2009 11:16 am

БССР написа:Откакто лепите лепенки посещавам този сайт. Надявам се успеем да наберем повече хора.


И ние на това се надяваме другарю .
Stargate
Stargate

Брой мнения : 199
Registration date : 06.08.2008
Age : 106
Местожителство : Умирай трудно

http://www.septemvri23.com/

Върнете се в началото Go down

Пропаганда. Empty Re: Пропаганда.

Писане  partizanin Пон Окт 19, 2009 11:36 pm

БССР написа:Откакто лепите лепенки посещавам този сайт.

Аз също.
partizanin
partizanin

Брой мнения : 154
Registration date : 06.10.2009

Върнете се в началото Go down

Пропаганда. Empty Re: Пропаганда.

Писане  asd Нед Окт 25, 2009 10:12 am

Освен сред работниците, търсете подкрепа и сред младите. Даже по мое скромно мнение е по-важно да превличаме повече ученици и студенти за да се създаде една силна младежка организация. Следващата стъпка е да се направи пълно ляво радикално обединение, за да се предложи на работниците една силна организация, която е способна да защитава интересите им.

asd

Брой мнения : 214
Registration date : 07.08.2008

Върнете се в началото Go down

Пропаганда. Empty Re: Пропаганда.

Писане  partizanin Вто Окт 27, 2009 8:57 pm

Тук според мен се получава порочен кръг, защото ние няма да успеем да привлечем достатъчно работници/младежи, докато те не видят да правим нещо (нещо повече от интернет активност и издигане на лозунги "Ние сме комунисти, ние защитаваме правта ви") в тяхна подкрепа. А няма как на практика да направим нещо без подкрепата на пролетариата. В момента нещата са мн закучени, особено сред младите. Всеки дава пример колко хубаво било на запад и т.н а комунистите били виновни за всичко в БГ. Наистина техните доводи са несъстоятелни и в повечето случаи тези хора са спромити мозъци (или без мозъци), но действителността е такава. Според мен трябва да предложим някаква алтернатива на младите, за да ги привлечем. За пояснение ще дам пример. По история ни учеха, че партизанското движение набирало толкова мн членове не само заради комунистическата идея, но защото давало по-добра алтернатива на младите. В смисъл, че докато буржоазните партии, които поне официално са били против фашизма са им казвали нйещо от рода на "Еми запиши се, след еди-колко си дена организираме събрание, организираме протест, ще внесем подписка в парламента...". В същото време БКП им казвла "Еми ето ти пушка и граната" или "Укрий тоя и тоя партизанин". В смисъл партията им предлагала по-добра алтернатива. В момента е точно обратното. Да си скинар е готино и никой не смее да те закача, докато на комунистите не се гледа с добро око. Трябва да измислим нещо повече от лепенето на лепенки, защото с тях привличаме хора като мен, които по принцип са си комунисти, а не хора, които са интелигентни и биха станали комунисти, въпреки че в момента не са.
partizanin
partizanin

Брой мнения : 154
Registration date : 06.10.2009

Върнете се в началото Go down

Пропаганда. Empty Re: Пропаганда.

Писане  Stargate Вто Окт 27, 2009 10:08 pm

partizanin написа:Тук според мен се получава порочен кръг, защото ние няма да успеем да привлечем достатъчно работници/младежи, докато те не видят да правим нещо (нещо повече от интернет активност и издигане на лозунги "Ние сме комунисти, ние защитаваме правта ви") в тяхна подкрепа. А няма как на практика да направим нещо без подкрепата на пролетариата. В момента нещата са мн закучени, особено сред младите. Всеки дава пример колко хубаво било на запад и т.н а комунистите били виновни за всичко в БГ. Наистина техните доводи са несъстоятелни и в повечето случаи тези хора са спромити мозъци (или без мозъци), но действителността е такава. Според мен трябва да предложим някаква алтернатива на младите, за да ги привлечем. За пояснение ще дам пример. По история ни учеха, че партизанското движение набирало толкова мн членове не само заради комунистическата идея, но защото давало по-добра алтернатива на младите. В смисъл, че докато буржоазните партии, които поне официално са били против фашизма са им казвали нйещо от рода на "Еми запиши се, след еди-колко си дена организираме събрание, организираме протест, ще внесем подписка в парламента...". В същото време БКП им казвла "Еми ето ти пушка и граната" или "Укрий тоя и тоя партизанин". В смисъл партията им предлагала по-добра алтернатива. В момента е точно обратното. Да си скинар е готино и никой не смее да те закача, докато на комунистите не се гледа с добро око. Трябва да измислим нещо повече от лепенето на лепенки, защото с тях привличаме хора като мен, които по принцип са си комунисти, а не хора, които са интелигентни и биха станали комунисти, въпреки че в момента не са.

Aбсолютно съм съгласен ! И все пак идеята на тези лепенки е да се организираме комунистите , които сме в наличност ,за да почнем да правим нещо по-мащабно .
Stargate
Stargate

Брой мнения : 199
Registration date : 06.08.2008
Age : 106
Местожителство : Умирай трудно

http://www.septemvri23.com/

Върнете се в началото Go down

Пропаганда. Empty Re: Пропаганда.

Писане  partizanin Вто Окт 27, 2009 10:17 pm

Аз не съм против лепенките, даже се ги смятам за нещо доста положително, просто мисля че само те не са достатъчни
partizanin
partizanin

Брой мнения : 154
Registration date : 06.10.2009

Върнете се в началото Go down

Пропаганда. Empty Re: Пропаганда.

Писане  remsist Вто Окт 27, 2009 10:43 pm

Трябва да измислим нещо повече от лепенето на лепенки, защото с тях привличаме хора като мен, които по принцип са си комунисти, а не хора, които са интелигентни и биха станали комунисти, въпреки че в момента не са.

В момента основната ни цел е да се свързаваме с хора като теб - които по принцип са си комунисти.

И не противопоставяйте младежите на работниците! В крайна сметка повечето от нас са и млади, и са работници, така че спорът е безсмислен.
remsist
remsist

Брой мнения : 1136
Registration date : 06.08.2008

http://www.septemvri23.com

Върнете се в началото Go down

Пропаганда. Empty Re: Пропаганда.

Писане  never_surrender Пон Ное 02, 2009 8:05 am

БССР написа:Откакто лепите лепенки посещавам този сайт. Надявам се успеем да наберем повече хора.
ето и ползата от лепенето на лепенките. cheers cheers и като влизаш в тоя сайт можеш да се образоваш политически-има много интересни материали study study SmileSmile
never_surrender
never_surrender

Брой мнения : 139
Registration date : 31.10.2009

http://www.septemvri23.com

Върнете се в началото Go down

Пропаганда. Empty Re: Пропаганда.

Писане  never_surrender Пон Ное 02, 2009 8:06 am

partizanin написа:
БССР написа:Откакто лепите лепенки посещавам този сайт.

Аз също.
еми точно това е ползата от лепенките! SmileSmileSmileSmile и като посещаваш сайта деа четеш-има много интересни и поучителни материали
never_surrender
never_surrender

Брой мнения : 139
Registration date : 31.10.2009

http://www.septemvri23.com

Върнете се в началото Go down

Пропаганда. Empty Re: Пропаганда.

Писане  never_surrender Пон Ное 02, 2009 8:08 am

lordico написа:Освен сред работниците, търсете подкрепа и сред младите. Даже по мое скромно мнение е по-важно да превличаме повече ученици и студенти за да се създаде една силна младежка организация. Следващата стъпка е да се направи пълно ляво радикално обединение, за да се предложи на работниците една силна организация, която е способна да защитава интересите им.
Аз съм напълно съгласен с лордико.Първо трябва да привлечем ученици и студенти!
never_surrender
never_surrender

Брой мнения : 139
Registration date : 31.10.2009

http://www.septemvri23.com

Върнете се в началото Go down

Пропаганда. Empty Re: Пропаганда.

Писане  headhunters___ Сря Ное 25, 2009 8:21 pm

Аз съм твърдо ЗА това да се привличат млади хора, но просто повечето около мене ,които са на моите год. са си решили едно и не могат да се откажат от това което са решили .. тоест вече са промити мозъци ,дали от скинари, дали от нацисти от каквото ще да е .. просто сега е времето да се привличат хора на наша страна , докато ония не са станали още повече Exclamation

headhunters___

Брой мнения : 6
Registration date : 15.11.2009

Върнете се в началото Go down

Пропаганда. Empty Re: Пропаганда.

Писане  remsist Сря Ное 25, 2009 8:56 pm

headhunters___ написа:Аз съм твърдо ЗА това да се привличат млади хора, но просто повечето около мене ,които са на моите год. са си решили едно и не могат да се откажат от това което са решили .. тоест вече са промити мозъци ,дали от скинари, дали от нацисти от каквото ще да е .. просто сега е времето да се привличат хора на наша страна , докато ония не са станали още повече Exclamation

Че е сега времето - за това всички сме съгласни. Въпросът е КАК? Ти имаш ли някакви конкретнипредложения?
remsist
remsist

Брой мнения : 1136
Registration date : 06.08.2008

http://www.septemvri23.com

Върнете се в началото Go down

Пропаганда. Empty Re: Пропаганда.

Писане  headhunters___ Сря Ное 25, 2009 9:34 pm

remsist написа:
headhunters___ написа:Аз съм твърдо ЗА това да се привличат млади хора, но просто повечето около мене ,които са на моите год. са си решили едно и не могат да се откажат от това което са решили .. тоест вече са промити мозъци ,дали от скинари, дали от нацисти от каквото ще да е .. просто сега е времето да се привличат хора на наша страна , докато ония не са станали още повече Exclamation

Че е сега времето - за това всички сме съгласни. Въпросът е КАК? Ти имаш ли някакви конкретнипредложения?

Еми ок .. начи какво привлича хората да стават нацита или скинари ..?или нз си кфо за бнс за атаки и такива простотий Rolling Eyes .. имам предвид може да се направи нещо което да привлича хора на наша страна .. нещо с което да се докаже че като направят този избор е правилния.. ама за сега предложения освен тия клипчета и стикери не мога да се сетя .. относно стикерите знам че не е туа темата за тях .. ама може примерно малко да се променят да се направят по-големи с по-голямо съдържание ... поне за сега това мога да се сетя Neutral

headhunters___

Брой мнения : 6
Registration date : 15.11.2009

Върнете се в началото Go down

Пропаганда. Empty Re: Пропаганда.

Писане  remsist Сря Ное 25, 2009 10:48 pm

headhunters___ написа:
remsist написа:
headhunters___ написа:Аз съм твърдо ЗА това да се привличат млади хора, но просто повечето около мене ,които са на моите год. са си решили едно и не могат да се откажат от това което са решили .. тоест вече са промити мозъци ,дали от скинари, дали от нацисти от каквото ще да е .. просто сега е времето да се привличат хора на наша страна , докато ония не са станали още повече Exclamation

Че е сега времето - за това всички сме съгласни. Въпросът е КАК? Ти имаш ли някакви конкретнипредложения?

Еми ок .. начи какво привлича хората да стават нацита или скинари ..?или нз си кфо за бнс за атаки и такива простотий Rolling Eyes .. имам предвид може да се направи нещо което да привлича хора на наша страна .. нещо с което да се докаже че като направят този избор е правилния.. ама за сега предложения освен тия клипчета и стикери не мога да се сетя .. относно стикерите знам че не е туа темата за тях .. ама може примерно малко да се променят да се направят по-големи с по-голямо съдържание ... поне за сега това мога да се сетя Neutral

Това, за което си се сетил досега, съвсем не е малко Idea Само един съвет обаче - ние не сме "като фашистите". Техните методи са си техни методи. Между нашите и техните методи няма и не може да има нищо общо. Затова би било погрешно и напразно губене на време да мислиш нещо в посока действия "като техните". Ние си имаме собствени методи на пропаганда, отговарящи на нашата марксистка идеология Idea
remsist
remsist

Брой мнения : 1136
Registration date : 06.08.2008

http://www.septemvri23.com

Върнете се в началото Go down

Пропаганда. Empty Re: Пропаганда.

Писане  Georgi91 Чет Ное 26, 2009 12:07 am

Предложението за стикерите е съвсем конкретно и точно и го подкрепям с две ръце. Проблемът не е в бройката, а в качеството на стикерите. Действително имат нужда от промяна, поне така смятам, а и предполагам, не само аз.
Georgi91
Georgi91

Брой мнения : 102
Registration date : 14.08.2008

Върнете се в началото Go down

Пропаганда. Empty Re: Пропаганда.

Писане  headhunters___ Чет Ное 26, 2009 6:01 pm

remsist написа:
headhunters___ написа:
remsist написа:
headhunters___ написа:Аз съм твърдо ЗА това да се привличат млади хора, но просто повечето около мене ,които са на моите год. са си решили едно и не могат да се откажат от това което са решили .. тоест вече са промити мозъци ,дали от скинари, дали от нацисти от каквото ще да е .. просто сега е времето да се привличат хора на наша страна , докато ония не са станали още повече Exclamation

Че е сега времето - за това всички сме съгласни. Въпросът е КАК? Ти имаш ли някакви конкретнипредложения?

Еми ок .. начи какво привлича хората да стават нацита или скинари ..?или нз си кфо за бнс за атаки и такива простотий Rolling Eyes .. имам предвид може да се направи нещо което да привлича хора на наша страна .. нещо с което да се докаже че като направят този избор е правилния.. ама за сега предложения освен тия клипчета и стикери не мога да се сетя .. относно стикерите знам че не е туа темата за тях .. ама може примерно малко да се променят да се направят по-големи с по-голямо съдържание ... поне за сега това мога да се сетя Neutral

Това, за което си се сетил досега, съвсем не е малко Idea Само един съвет обаче - ние не сме "като фашистите". Техните методи са си техни методи. Между нашите и техните методи няма и не може да има нищо общо. Затова би било погрешно и напразно губене на време да мислиш нещо в посока действия "като техните". Ние си имаме собствени методи на пропаганда, отговарящи на нашата марксистка идеология Idea

E не съм казал да сме като тях, имах впредвид друго че и ние да имаме методи да привличаме хора на наша страна , но все още нямам идея какво може да се направи освен клипчета и стикери или плакати Neutral. Тоест такива методи , които да са по-добри от техните, защото явно до сега от техните методи донякъде има ефект , което е много жалко Neutral

headhunters___

Брой мнения : 6
Registration date : 15.11.2009

Върнете се в началото Go down

Пропаганда. Empty Re: Пропаганда.

Писане  partizanin Чет Ное 26, 2009 9:36 pm

Според мен можем да вземем много добър пример от сайта на КПРФ. На главната страничка има последните новини, но най-важното има ясно изявното мнение на партията по наболели обществени проблеми. Освен това редовно се провеждат акции, внасят се законопроекти в парламента. Последното ние разбира се не можем да направим, но аз лично предлагам да направим така, че главната страница да се ъпдейтва по-често, на нея да се постват както новини, така и позицията на "23 септември" относно последните политсъбития, да има хумористичен раздел, културен раздел и т.н. въобще да направим сайта интересен за широк кръг хора, стига разбира се да не противоречим на законите на Марксизъм-Лениинизма. След това можем във форумите на други, по-известни сайтове да се включваме в интересни дискусии по обществени проблеми (като например "Кремиковци", стачката в "БДЖ", предстоящите лекарски стачки и т.н.) В хода на дискусията постваме един линк към нашия сайт, и ако той е достатъчно интересен, трупаме все-повече и повече редовни посетители. А всеки редовен посетител, дори и да не е комунист, стига да е прогресивно мислещ е наш потенциален последовател. Също така е хубаво и по-често да провеждаме акции по улиците, но тук не съм запознат с това колко човека биха се включили, затова на този етап това си остава само един хубав план.
partizanin
partizanin

Брой мнения : 154
Registration date : 06.10.2009

Върнете се в началото Go down

Пропаганда. Empty Re: Пропаганда.

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 1 от 4 1, 2, 3, 4  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите