Идейно-дискусионен клуб 23 СЕПТЕМВРИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Пропаганда.

+20
Надя
Romanov
propaganda_23
Атомния Бойлер
Working Class
Грунд
communist
Den
пешо
pueblo_unido
Стефан:Сталин
Georgi91
headhunters___
never_surrender
asd
partizanin
БССР
remsist
Stargate
SovietScience
24 posters

Страница 4 от 4 Previous  1, 2, 3, 4

Go down

Пропаганда. - Page 4 Empty Re: Пропаганда.

Писане  Надя Съб Юни 12, 2010 10:29 am

Working Class написа:Пропаганда. - Page 4 720article
Аз бих предпочела Вълко Чарвеков, който положи началото на социалистическото строителство у нас, Сталин и Че Гевара. Smile
Надя
Надя

Брой мнения : 112
Registration date : 06.03.2010
Age : 58

Върнете се в началото Go down

Пропаганда. - Page 4 Empty Re: Пропаганда.

Писане  Working Class Съб Юли 03, 2010 8:39 pm

Пропаганда. - Page 4 32405810
Working Class
Working Class

Брой мнения : 96
Registration date : 13.09.2009
Age : 31
Местожителство : Народна Република България

http://www.septemvri23.com

Върнете се в началото Go down

Пропаганда. - Page 4 Empty Re: Пропаганда.

Писане  Lenin1944 Пон Юли 12, 2010 8:37 am

Също можем да направим и нещо такова:
Пропаганда. - Page 4 Lenin_ukraina

Под формата на плакати например.
Lenin1944
Lenin1944

Брой мнения : 6
Registration date : 12.07.2010

Върнете се в началото Go down

Пропаганда. - Page 4 Empty Re: Пропаганда.

Писане  Stargate Пон Юли 19, 2010 9:10 pm

Да , плакатите не са лоша идея
Stargate
Stargate

Брой мнения : 199
Registration date : 06.08.2008
Age : 106
Местожителство : Умирай трудно

http://www.septemvri23.com/

Върнете се в началото Go down

Пропаганда. - Page 4 Empty Re: Пропаганда.

Писане  Working Class Сря Юли 28, 2010 4:59 pm

Пропаганда. - Page 4 New1b

Пропаганда. - Page 4 Knatovun


Последната промяна е направена от Working Class на Пет Юли 30, 2010 1:48 pm; мнението е било променяно общо 4 пъти
Working Class
Working Class

Брой мнения : 96
Registration date : 13.09.2009
Age : 31
Местожителство : Народна Република България

http://www.septemvri23.com

Върнете се в началото Go down

Пропаганда. - Page 4 Empty Re: Пропаганда.

Писане  Working Class Чет Юли 29, 2010 12:26 pm

Пропаганда. - Page 4 Smrtnafashizma

Пропаганда. - Page 4 Surpi4uk

Пропаганда. - Page 4 Vlastnanaroda

Пропаганда. - Page 4 231c

Пропаганда. - Page 4 232w

Пропаганда. - Page 4 Bkp

Пропаганда. - Page 4 Natovun

Пропаганда. - Page 4 52090720


Последната промяна е направена от Working Class на Пет Юли 30, 2010 1:53 pm; мнението е било променяно общо 3 пъти
Working Class
Working Class

Брой мнения : 96
Registration date : 13.09.2009
Age : 31
Местожителство : Народна Република България

http://www.septemvri23.com

Върнете се в началото Go down

Пропаганда. - Page 4 Empty Re: Пропаганда.

Писане  Working Class Чет Юли 29, 2010 6:24 pm

Пропаганда. - Page 4 Revoluciq

Пропаганда. - Page 4 Revolucia2

Пропаганда. - Page 4 Ideqtaejiva


Последната промяна е направена от Working Class на Пет Юли 30, 2010 1:44 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Working Class
Working Class

Брой мнения : 96
Registration date : 13.09.2009
Age : 31
Местожителство : Народна Република България

http://www.septemvri23.com

Върнете се в началото Go down

Пропаганда. - Page 4 Empty Re: Пропаганда.

Писане  Working Class Съб Сеп 25, 2010 10:41 am

Септември 1923 година
Пропаганда. - Page 4 1923b
Working Class
Working Class

Брой мнения : 96
Registration date : 13.09.2009
Age : 31
Местожителство : Народна Република България

http://www.septemvri23.com

Върнете се в началото Go down

Пропаганда. - Page 4 Empty Мале мале малееееееееееееееееее!!!!

Писане  Naroden syd Нед Сеп 26, 2010 2:42 am

Всичките ви лозунги, плакати и идеи са гола вода!

Уважаеми момчета и момичета замисляли ли сте се, че с тези картинки на отдавна измрели и отживели личности или драсканиците със спрей по фасадите на блоковете "НАТО вън!!!" или "Антифашизъм" ще заинтригувате изтормозения и обременен с проблеми българин?????
Фашизма отдавна умря и не застрашава никой, а за НАТО на никой не му пука!!!!!!!!!!!!!!!! Също така ако имате поне малко мозък в главите си ще се съгласите с мен, че за най- младите българи, хората от горните снимки не значат нищо- та те не ги познават, а от новините и медиите всички вече знаят, че сърпа и чука са свастика равностойна на пречупения кръст! Що се отнася до възрасните хора- тези драсканици по фасадите изобщо няма да ги забележат в забързаното си ежедневие и с финансовите си проблеми. Никой възрастен човек няма да си пусне вашите клипчета в интернета, защото повечето хора си имат семейни ангажименти и вечерно време се занимават с тях. Още повече снимките от вашите смешнички плакати са ги гледали мнноооогооо години по времето на Тодор Живков и са отегчени от тях!

Затова аз предлагам

Учете се от опита на българските рушители и използвайте техните методи и така аз ви гарантирам много по- голям успех. Какво имам в предвид- 1989 година, когато подмолната платена агентура на американските империалисти подведе българите, колко е хубава тяхната "демокрация" се използва факта, че през годините на социализма у нас имаше много правила и ограничения за обикновените хора. Също така, че хората не можеха да ходят в чужбина, да развиват свободната търговия и нямат толкова много блага и пълни магазини със стока както е на запад. И какво стана - няколко платени мекерета излъгаха 8 милиона народ с лъскави предмети и обещания както винаги са правели от времето на завладяването на аборигените (индианците) в Северна Америка.

Какво маже да се направи:

Възползвайте се от текущата ситуация в България, много хора работят по 16 часа за мизерни пари, още повече хора останаха на улицата без работа заради тази ПСЕВДО ИКОНОМИЧЕСКА (ЕВРЕЙСКА) КРИЗА и се чувстват в пълна безисходица, защото в цяла България няма работа или работодателите, възползвайки се от ситуацията не желаят да плащат нормални заплати. Също така ГОЛЯМАТА ИГРА НА БАНКИТЕ, която отново е продиктувана от платените про-западни лакеи, с която излъгаха милиони хора да вземат кредити и сега могат да изгубят не само новозакупените си жилища, но и ипотекираните семейни имоти на родители, братя и т.н. В най-добрия случай, взелите кредити са се превърнали в доживотни РОБИ НА КАПИТАЛА!!!!!!!!!!
Относно младите хора- Много момчета и момичета имат интелекта и желанието да завършат виссше образование, но техните родители нямат финансовата възможност и тези деца са обречени на цял живот страдание и живот в мизерия.

В тази връзка решението за пропаганда е следното:

Създайте плакати и напечатайте брошури, в които да има пропаганда засягаща директно проблемите на хората, а именно гореспоменатите неща- бедността, мизерията и лъжата на българските капиталисти. Тези плакати и брошури магат да съдържат лозунги от сорта:

“РАБОТИТЕ ПО 16 ЧАСА, А ЖЕНА ВИ И ДЕТЕТО УМИРАТ ОТ ГЛАД.....ЧУВСТВАТЕ СЕ В БЕЗИСХОДИЦА, ТОГАВА ЕЛАТЕ ПРИ НАС - ДВИЖЕНИЕ 23 СЕПТЕМВРИ МОЖЕ ДА ВИ ПОМОГНЕ“

или

“РАБОТОДАТЕЛЯТ ВИ ТОРМОЗИ, НЕ МОЖЕТЕ ДА СИ НАМЕРИТЕ РАБОТА, ПРИЯТЕЛИТЕ СА ВИ ИЗОСТАВИЛИ- ТОГАВА НАМЕРЕТЕ ИСТИНСИ ПРИЯТЕЛИ, КОИТО МОГАТ ДА ВИ ПОМОГНАТ И НА КОИТО МОЖЕТЕ ДА РАЗЧИТАТЕ- НИЕ ОТ 23 СЕПТЕМВРИ ЩЕ ВИ ДАДЕМ ЖЕЛАНИЕ ЗА ЖИВОТ“

За младите хора лозунгите могат да съдържат нещо от сорта:

“ЗНАЕТЕ ЛИ КОЙ ВИ ОТКРАДНА ВЪЗМОЖНОСТТА ДА УЧИТЕ БЕЗПЛАТНО? АКО ИСКАТЕ ДА РАЗБЕРЕТЕ ЕЛАТЕ ПРИ НАС- 23 СЕПТЕМВРИ“
или
“ВИЕ МОЖЕХТЕ ДА СТЕ ДОКТОР, ИНЖЕНЕР ИЛИ ИКОНОМИСТ, НО НЕ МОЖЕТЕ ДА СИ ГО ПОЗВОЛИТЕ И ЦЯЛ ЖИВОТ ЩЕ РОБУВАТЕ....А ЗНАЕТЕ ЛИ ЗАЩО Е ТАКА?.....“

И накрая замислете се, че пощенските кутии на хората в големите градове преливат от рекламата на големите вериги магазини и кви ли не лайна от сорта. Аз мисля, че много хора биха обърнали внимание ако в пощата си намерят не само рекламни материали на българските монополисти!

Naroden syd

Брой мнения : 7
Registration date : 26.09.2010

Върнете се в началото Go down

Пропаганда. - Page 4 Empty Re: Пропаганда.

Писане  Lenin1944 Нед Сеп 26, 2010 9:12 am

Пропаганда. - Page 4 5e7bd799414818
Lenin1944
Lenin1944

Брой мнения : 6
Registration date : 12.07.2010

Върнете се в началото Go down

Пропаганда. - Page 4 Empty Re: Пропаганда.

Писане  Naroden syd Нед Сеп 26, 2010 2:41 pm

Ето за нещо такова говоря bounce

http://www.imagebam.com/image/ad8b0099457872

Егати как се прави да се виждат тези картинки на страницата Rolling Eyes

Naroden syd

Брой мнения : 7
Registration date : 26.09.2010

Върнете се в началото Go down

Пропаганда. - Page 4 Empty Re: Пропаганда.

Писане  Stargate Нед Сеп 26, 2010 5:06 pm

това са много яки идеи , давайте още .
Stargate
Stargate

Брой мнения : 199
Registration date : 06.08.2008
Age : 106
Местожителство : Умирай трудно

http://www.septemvri23.com/

Върнете се в началото Go down

Пропаганда. - Page 4 Empty Re: Пропаганда.

Писане  Lenin1944 Пон Сеп 27, 2010 8:43 am

A моя плакат не Ви ли харесва ?
Lenin1944
Lenin1944

Брой мнения : 6
Registration date : 12.07.2010

Върнете се в началото Go down

Пропаганда. - Page 4 Empty Re: Пропаганда.

Писане  never_surrender Вто Сеп 28, 2010 2:11 pm

да ленине,хареса ми Smile .
Но иначе за Народен-съд-начинът ти на мислене ми харесва.Ти като цяло искаш да направиш нещо като "модернизация на средствата за пропаганда" може би?Но не се ли замислящ,че обикновенния млад човек като види сърп и чук поради всички медийни помии и лайна,за какво ще се досети?Нали цял живот са му наливали в главата:комунистите убиваха без съд и причина,през соца нямаше банани,не можеше да се ходи по европа,всички получаваха по-равно.Аз лично съм ученик и знам какво мислят другите-съученици и учители...тук таме се намира някой по свястен учител,но ти стига да прочетеш учебника по история за да разбереш за какво става дума.За това смятам,че не е нужно навсякъде по пропагандни материали да се бута сърп и чук.По-добре би било да се сложи една готино направена червена звезда на черен фон и няма да има такова натрапване на символи.
never_surrender
never_surrender

Брой мнения : 139
Registration date : 31.10.2009

http://www.septemvri23.com

Върнете се в началото Go down

Пропаганда. - Page 4 Empty Re: Пропаганда.

Писане  Stargate Вто Сеп 28, 2010 7:30 pm

Въобще не съм съгласен , Сърпа и чука трябва да са ни основният символ ! Никой не може да заличи неговото послание !
Stargate
Stargate

Брой мнения : 199
Registration date : 06.08.2008
Age : 106
Местожителство : Умирай трудно

http://www.septemvri23.com/

Върнете се в началото Go down

Пропаганда. - Page 4 Empty Re: Пропаганда.

Писане  never_surrender Сря Сеп 29, 2010 6:02 pm

Stargate написа:Въобще не съм съгласен , Сърпа и чука трябва да са ни основният символ ! Никой не може да заличи неговото послание !
може и още как.като от 5 годишен ти промивът мозъка може.е попитай обикновения 20-30 годишен човек какво за него е сърпЪТ и чукЪТ.....
never_surrender
never_surrender

Брой мнения : 139
Registration date : 31.10.2009

http://www.septemvri23.com

Върнете се в началото Go down

Пропаганда. - Page 4 Empty Re: Пропаганда.

Писане  Naroden syd Чет Сеп 30, 2010 12:20 am

never_surrender само да ти кажа, наясно съм как ви промиват мозъците в училище, именно затова сърпа и чука съм ги намалил в долния край на пропагандния плакат, но е хубаво да присъства, заради идеята. Аз лично съм около 30 и мога да те уверя, че много хора на моята възраст помнят какво е било, естествено не на 100%, но достатъчно много неща останаха непроменени до около 1994 год. та имаме спомени. А иначе с всяка година нещата в България се влошават и колкото и да промиват мозъци, все повече хора ще търсят спасение някъде, не могат всички да емигрират. Много не са забравили как се живееше и съм сигурен, че ако има мащабна кампания с разлепване на плакати и пълнене на пощенски кутии, много хора ще се поинтересуват от 23 Септември. А плакати показващи какво беше и сега какво е- може да манипулира съзнанието много добре, защото много хора са или скоро ще бъдат на дъното на мизерията и няма да имат друго спасение, а само лявата идея!
Ленине, плаката не ти е лош, даже много ме кефи, ама е за по-късен етап на развитие на комунистическото движение. В момента не трябва да се натрапва червения цвят според мен.

Naroden syd

Брой мнения : 7
Registration date : 26.09.2010

Върнете се в началото Go down

Пропаганда. - Page 4 Empty Re: Пропаганда.

Писане  Naroden syd Чет Сеп 30, 2010 12:26 am

А да, като намеря време ще нахвърлям още някой плакат, въртят ми се някои идейки, както писах по- рано подобно на капиталистическите манипулации, ама със снимки дето им показват насраните гащи на тях. Има красоти всякви в НЕТА, които магат да се използват срещу тях!

Амааааа трябва да се лепяяяятттттт и пълнят пощииииии, а никой не му се занимава май!?!?

Naroden syd

Брой мнения : 7
Registration date : 26.09.2010

Върнете се в началото Go down

Пропаганда. - Page 4 Empty Re: Пропаганда.

Писане  Lenin1944 Чет Сеп 30, 2010 4:58 pm

Дайте да решим най на края какви ще са плакатите ни и брошурите ни и да почваме.Плакати не мога да лепя но с удоволствие ще пускам брошури в пощенските кутии!
Lenin1944
Lenin1944

Брой мнения : 6
Registration date : 12.07.2010

Върнете се в началото Go down

Пропаганда. - Page 4 Empty Re: Пропаганда.

Писане  asd Вто Окт 05, 2010 8:58 am

Naroden syd написа:Ето за нещо такова говоря bounce

http://www.imagebam.com/image/ad8b0099457872

Егати как се прави да се виждат тези картинки на страницата Rolling Eyes

Кефи ме. А относно сърпа и чука. Тенденциите в комунистическите движения особено на запад е да "модернизират" символите на комунизма и да ги разчупат. Най-вече това се прави зареди силния антикомунизъм особено след падането на стената в медии, вестници и тн. В България трябва да най-вече да се търсят някви вариации на сърпа и чука, защото повечето като го видят си прават асоциации с масови убийства, Белене и тн., най-вече младите които са пълни кретени и освен за чалга друго не мислят, но да се правят на умни чат пат говорят за политика и все едно слушаш чичо Адолф Very Happy:D ама в някъв фешенски-чалгарски вариант.
Примери за импровизации със символите има много - CPUSA, PCF, CPC, DIE LINKE...

asd

Брой мнения : 214
Registration date : 07.08.2008

Върнете се в началото Go down

Пропаганда. - Page 4 Empty Re: Пропаганда.

Писане  Товарищ Рабочий Пет Окт 22, 2010 3:04 pm

Здравейте! Аз съм нов във форума, но имам собствено мнение по въпроса. Да, това твърдение, че неонацизма в българия набира сила е верно,но ние другари не трябва да изпадаме в паника. Спомнете уроците на историята. Да не би Ленин да се е уплашил от международната буржоазна интервенция? Не, Той и Партията твърдо застанаха зад знамето на борбата и ...победиха. Така, че ние също не трябва да падаме духом. Лично аз предлагам след това малко отклонение пропагандата да бъде насочена към трудовите маси чрез всички възможни средства и най-вече чрез личния пример на пролетария-комунист.

Товарищ Рабочий

Брой мнения : 1
Registration date : 22.10.2010
Age : 35
Местожителство : Sofia

Върнете се в началото Go down

Пропаганда. - Page 4 Empty Re: Пропаганда.

Писане  Acid_Pond Пет Окт 22, 2010 3:38 pm

Здравей, би ли пояснил малко по-конкретно какво имаш предвид с "Лично аз предлагам след това малко отклонение пропагандата да бъде насочена към трудовите маси чрез всички възможни средства и най-вече чрез личния пример на пролетария-комунист."?

Acid_Pond

Брой мнения : 5
Registration date : 19.10.2010

Върнете се в началото Go down

Пропаганда. - Page 4 Empty Re: Пропаганда.

Писане  Working Class Пон Ное 29, 2010 8:00 pm

Пропаганда. - Page 4 215220
Working Class
Working Class

Брой мнения : 96
Registration date : 13.09.2009
Age : 31
Местожителство : Народна Република България

http://www.septemvri23.com

Върнете се в началото Go down

Пропаганда. - Page 4 Empty Re: Пропаганда.

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 4 от 4 Previous  1, 2, 3, 4

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите