Идейно-дискусионен клуб 23 СЕПТЕМВРИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Компартиите в България

+12
Den
Христо Радевски
partizanin
Надя
antikomunist_
септемврийка
Working Class
Stargate
Che Guevara
пешо
asd
remsist
16 posters

Страница 1 от 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Компартиите в България Empty Компартиите в България

Писане  remsist Съб Фев 27, 2010 8:56 pm

Тук предлагам да обсъждаме програмите и действията на сега съществуващите компартии в нашата страна - положителни, отрицателни страни, възможности за взаимодействие и т.н.

Ето нещо по темата: СЪюз на комунистите в България http://www.communist.hit.bg/index.html

Тяхното кратко представяне може да прочетете на този адрес: http://www.communist.hit.bg/documents/VisitkaSKB.pdf

Какво ще кажете за техните ценности и приоритети?
remsist
remsist

Брой мнения : 1136
Registration date : 06.08.2008

http://www.septemvri23.com

Върнете се в началото Go down

Компартиите в България Empty Re: Компартиите в България

Писане  asd Нед Фев 28, 2010 9:30 am

Ето и устава на политическа партия съюз на българските комунисти: http://www.communist.hit.bg/documents/Skb_ustav.pdf
Ще цетирам няколко точки от този устав, които най-добре разкриват същността на партията.
Чл.1./1/Съюзът на комунистте в България /СКБ/ е партия на работническо-селския и
интелектуален пролетариат и всички хора на наемния труд.
/2/Ръководна роля в дейността на СКБ е марксистко-ленинското учение
/ 3 / СКБ се изгражда върху принципите на демократическия централизъм, което
означава, че малцинството се подчинява на решенията на болшинството, решенията на
висшестоящите органи са задължителни за низшестоящите, има изборност, мандатност
и периодична отчетност на ръководните органи.
Чл.2./1/ Целите на СКБ са:
а/В съвременната обстановка: пропагандиране и защита на социалистическите и
комунистическите идеи и противопоставяне на настъплението на глобалистичния
капитал;
б/Крайната цел е построяването на социалистическо и комунистическо общество;
/ 2 /Начините за постигане на целите по ал. 1 са: устната и печатна пропаганда –
участие в семинари, митинги, манифестации, протестни действия; участие в
предизборните кампании; медийни изяви;собствени печатни издания и други
законосъобразни действия.

Макар и много да плуят СКБ, че е поредната фалшива комунистическа партия, тя действително представлява комунистическата партия която България в момента се нуждае от нея. В крайна сметка тя не приема толкова крайно радиклана позиция характерна за други комунистически организации и партии, а се преспособява към политическата ситуация и използва методите на изява експлоатирайки буржоазната партийно мандатна система. Тоест тя цели в рамките на закона да развива своята пропаганда дейност и още в процеса на формиране на крайно лявата коалиция (за която се заговори напоследък че ще става в България) да не излезе името й на крайно лява терористична организация. Затова и въпросния линк където е пуснал другаря remsist, те казват за подържане на отношенията с ес и нато. НО никъде не казват, че подържат политиката на ЕС и НАТО. Значи другари трябва да погледнем реално на обстановката и политическата, обществената и икономическата ситуация в нашата мила родина. Ако в Гърция КОЕ, ККЕ си позволяват открито да заклемяват ЕС и НАТО, то това е защото масите в Гърция са къде къде по-класова осъзнали се, а и пък синдикалната дейност там вече е ежедневие. В Гърция обстановката е революционна, докато тук в България още има много да работим за да я достигнем въпросната обстановка. СКБ опитва на първо време, чрез методите на буржоазната демокрация (като вeзирам Чл.2./2/ от устава им) да набере сили.
Искам също да напомня другари, че именно СКБ съдиха БСП за опорочаване на лявата идея. И те са от малкото комунистически партии в България (даже и да не кажа единствената) посочила решително с пръст бсп и казала самата истина- че това е банда олигарси и социалдемократическа (сиреч капиталистическа) паплач!

asd

Брой мнения : 214
Registration date : 07.08.2008

Върнете се в началото Go down

Компартиите в България Empty Re: Компартиите в България

Писане  пешо Нед Фев 28, 2010 7:14 pm

Лордико, тази партия няма нищо общо с комунистическа партия.Всеки който прочете програмата им разбира, че това е една обикновена буржоазна партия, която за да привлече лековерни и объркани членове приема окрасата на комунистическа. Всичко това е толкова ясно, че дори не виждам смисъл да се коментира.

пешо

Брой мнения : 82
Registration date : 10.08.2008

Върнете се в началото Go down

Компартиите в България Empty Re: Компартиите в България

Писане  asd Нед Фев 28, 2010 8:00 pm

другарю хубаво ще е да се аргументирате, няма смисъл да водим дискусията с шаблонни фрази или пошли заклемявания и анатемосвания.

asd

Брой мнения : 214
Registration date : 07.08.2008

Върнете се в началото Go down

Компартиите в България Empty Re: Компартиите в България

Писане  remsist Пон Мар 01, 2010 1:05 am

...а се преспособява към политическата ситуация и използва методите на изява...
- точно както БСП дълги години се "приспособява", т.е. предаваше, хората, които, гласувайки за тях, очакваха социализъм, а получаваха единствено и само капитализъм. Сега, когато социал-предателският балон на БСП върви към своя край, буржоазията явно замисля нов капан - проектът на Георги Апостолов и Костадин Чакъров.

Аргументи? Вижте им "ценностите" и "приоритетите" - http://www.communist.hit.bg/documents/VisitkaSKB.pdf Idea

Дори само твърдението, че поддържат "сегашната външнополитическа ориентация на Бългаия" (включваща, както добре е известно войски и бази на САЩ на българска териотория, участие в ЕС и НАТО, участие в окупациите на Ирак и Афганистан и т.н.) е нечувано предателство. Предателство, за което не може да има извинение.

Има думи, които пробиват
на сърцето коравия щит
и наливат отрова вонлива
от жлезите на свойте зъби.

Има дума предател, при нея
аз потръпвам, аз пламвам във миг
и лицето ми – кръв, руменее,
сякаш някой ми удря плесник.

Н.Вапцаров


Но в документа има още ред положения, които недвусмислено сочат, че става въпрос за мошеници, а не за комунисти.
remsist
remsist

Брой мнения : 1136
Registration date : 06.08.2008

http://www.septemvri23.com

Върнете се в началото Go down

Компартиите в България Empty Буржоазията е заляла всички партии, които преговарят с БСП и Първанов!

Писане  Che Guevara Пон Мар 01, 2010 7:31 am

Като член на СКБ мога само да уточня:
1. СКБ в момента се изправя като единствената независима политическа партия. Тя не получава субсидиране за своето съществуване от БСП или от Първанов, както повечето "пишман леви" партии!
2. Теоретичната дискусия в СКБ е на много високо теоретично ниво. В партията привлякахме хора с огромен интелектуален потенциал. На конгреса през м. април ще бъдат изработени окончателните документи.
3. През 21 век неокомунизма изработва своите нови послания. Не можем да приемем, че марксизмът е закостеняло и шаблонно учение. той е наука и научният подход ни дава основание да мислим, че съвременните реалности изискват съвременни теоретични и практически реакции.
4. Дали СКБ е с буржоазен уклон? За наша радост - не е! Такива твърдения може да са само атака от хора свързани с БСП и Първанов. СКБ не е под техен контрол и те в момента са изпаднали в тиха ярост от този факт. Буржоазно е да бъдеш коалиционен партньор с буржоазни и реформаторски партии, но не е буржоазно да прецениш силите и възможностите си към днешна дата, както правим в СКБ, и да намериш верните послания и линии на борбата. Всичко друго ще ни направи маргинални и шаблонни сектантски течения.
5. Революцията днес трябва да бъде насочена към умовете и сърцата. Право на обикновените хора е да кажат дали искат България да бъде в ЕС и НАТО. А наше право е да критикуваме всичко, което е в ущърб на онези 85%, които живеят, продавайки труда си и да оценяваме положително онова, което е в техен интерес.[b]

Che Guevara

Брой мнения : 7
Registration date : 01.03.2010

Върнете се в началото Go down

Компартиите в България Empty Грешка в поста на Remsist!

Писане  Che Guevara Пон Мар 01, 2010 7:34 am

Remsist, показваш документи от стария сайт. В момента се изработват нови програмни декларации. Имаме и нов сайт - www.komunisti.eu

Che Guevara

Брой мнения : 7
Registration date : 01.03.2010

Върнете се в началото Go down

Компартиите в България Empty Re: Компартиите в България

Писане  remsist Пон Мар 01, 2010 10:07 am

Che Guevara написа:Remsist, показваш документи от стария сайт. В момента се изработват нови програмни декларации. Имаме и нов сайт - www.komunisti.eu

Нов сайт със старите "ценности" и "приоритети": http://www.komunisti.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=1:2009-12-18-14-49-56&catid=3:2009-12-18-14-46-59&Itemid=6 Компартиите в България Deal
remsist
remsist

Брой мнения : 1136
Registration date : 06.08.2008

http://www.septemvri23.com

Върнете се в началото Go down

Компартиите в България Empty Re: Компартиите в България

Писане  Stargate Пон Мар 01, 2010 11:37 am

A този Чакъров наистина ли е подкрепил БНС на изборите ? Question Question Question
Stargate
Stargate

Брой мнения : 199
Registration date : 06.08.2008
Age : 106
Местожителство : Умирай трудно

http://www.septemvri23.com/

Върнете се в началото Go down

Компартиите в България Empty Re: Компартиите в България

Писане  Che Guevara Пон Мар 01, 2010 11:38 am

Защо си толкова злобен? Ние сме в 21-ви век и методите на борба трябва да са като за 21-ви век. не можем да останем в началото на 20-ти. Ще използваме всички слабости на буржоазията и ще ги бием по тях. Не ти харесва СКБ! Добре. Но днес срещу СКБ са всички десни партии, БСП и Първанов. Значи ти или си буржоазна подлога и помагаш на БСП, Първанов и десницата, на буржоазията срещу комунистите, или си комунист и си с нас! Точка! Гарантирам ти, че аз съм по-голям комунист от теб, знам какво е исторически материализъм и диалектика, знам добре пътищата за победа на комунистите, докато ти просто изпълняваш някаква поръчка! Да благодарим на Паунов и Минчев за това. Атаката е ясна и нормална. Страхът ги тресе капиталистите и ни нападат! Това означава, че сме на прав път! А ти ми отговори защо спите и само се джафкате по форумите и интернет? Може би ви е страх! НЕ СЕ ПРИТЕСНЯВАЙ - АЗ СЪМ ПРОЛИВАЛ ИСТИНСКА КРЪВ ЗА ИДЕИТЕ СИ! НЕ Е ТОЛКОВА СТРАШНО!
Но няма да приема сектанти и хора с неизяснена идеология да ме обвиняват в буржоазен уклон! Силата на СКБ става факт и обикновените хора го виждат! Но къде ще се криете вие - платените гъзолизци на "Позитано" (а това, че сте платени не е тайна вече за никого), когато забият камбаните?
Парите не са всичко - по-добре ги върнете на Първанов и Станишев! И препоръчайте на Паунов и Минчев да си седнат на задника. Нито първия, нито втория могат да надскочат сянката си! А тя е доста буржоазно-черна и точно заради това - финансово тлъста. Платена с финикийски знаци от онези, които не искат да има истински, независими, мислещи и нормални комунисти в 21-ви век! Каквито сме ние в Съюза на комунистите в България!
Прощавам ти злобата, но глупостта - не мога!

Павел Иванов

Ако наречеш още веднъж някой потребител "платен гъзолизец" или използваш някоя друга подобна обидна квалификация, изхвърчаш от форума. Ясно? /адм./

Che Guevara

Брой мнения : 7
Registration date : 01.03.2010

Върнете се в началото Go down

Компартиите в България Empty Re: Компартиите в България

Писане  remsist Пон Мар 01, 2010 11:59 am

Г-н Иванов, по-полека с емоциите. Не се дръжте като потребител на хулиганс.бг Idea Както правилно отбеляза Лордико:

хубаво ще е да се аргументирате, няма смисъл да водим дискусията с шаблонни фрази или пошли заклемявания и анатемосвания.

И като се успокоите, моля Ви, попитайте г-н Чакъров:

1) подкрепя ли сегашната външнополитическа ориентация на България

2) наистина ли е подкрепил БНС на последните парламентарни избори.
remsist
remsist

Брой мнения : 1136
Registration date : 06.08.2008

http://www.septemvri23.com

Върнете се в началото Go down

Компартиите в България Empty Re: Компартиите в България

Писане  asd Пон Мар 01, 2010 12:43 pm

remsist написа:

2) наистина ли е подкрепил БНС на последните парламентарни избори.

Според мен трябва да се уточни в какво се изразява точно тази подкрепа. Както и мотивите за отдаването й, ако е имала такава разбира се.

asd

Брой мнения : 214
Registration date : 07.08.2008

Върнете се в началото Go down

Компартиите в България Empty Re: Компартиите в България

Писане  remsist Пон Мар 01, 2010 12:48 pm

lordico написа:
remsist написа:

2) наистина ли е подкрепил БНС на последните парламентарни избори.

Според мен трябва да се уточни в какво се изразява точно тази подкрепа. Както и мотивите за отдаването й, ако е имала такава разбира се.
- Напълно съм съгласен с твоето уточнение.
remsist
remsist

Брой мнения : 1136
Registration date : 06.08.2008

http://www.septemvri23.com

Върнете се в началото Go down

Компартиите в България Empty Re: Компартиите в България

Писане  Che Guevara Пон Мар 01, 2010 1:05 pm

Не Господине, обръщението към мен е Другарю! А стилът ми е такъв, защото съм ядосан от опитите на т. нар. "комунистически" партии да поведат тази атака. Разбирам ги! Ако вие имате някакви въпроси към К. Чакъров - кажете ми. Ще ви уредя среща и може да го попитате направо. Истината е много далече от това, което се внушава с въпросите по-горе! Пак твърдя - атаката срещу комунистите в момента идва главно от БСП, Първанов, Паунов и Минчев само, за да се запази статуквото в страната. Видите ли представители на тези организации - бягайте по-надалече! Лъжата е тяхната майка, Интригата - тяхна леля! Smile))

Che Guevara

Брой мнения : 7
Registration date : 01.03.2010

Върнете се в началото Go down

Компартиите в България Empty Re: Компартиите в България

Писане  remsist Пон Мар 01, 2010 1:12 pm

Che Guevara написа:Не Господине, обръщението към мен е Другарю! А стилът ми е такъв, защото съм ядосан от опитите на т. нар. "комунистически" партии да поведат тази атака. Разбирам ги! Ако вие имате някакви въпроси към К. Чакъров - кажете ми. Ще ви уредя среща и може да го попитате направо. Истината е много далече от това, което се внушава с въпросите по-горе! Пак твърдя - атаката срещу комунистите в момента идва главно от БСП, Първанов, Паунов и Минчев само, за да се запази статуквото в страната. Видите ли представители на тези организации - бягайте по-надалече! Лъжата е тяхната майка, Интригата - тяхна леля! Smile))

Отговор на двата мои въпроса мога да получа, предполагам и писмено, например тук, във форума. Ако иска г-н Чакъров да отговори и чрез вашия сайт. Но нека всички видят, нека отговора го има черно на бяло. Защото този отговор го дължите не лично на мен (затова и няма смисъл от лична среща), а на комунистите в България.

И така:

моля Ви, попитайте г-н Чакъров:

1) подкрепя ли сегашната външнополитическа ориентация на България

2) наистина ли е подкрепил БНС на последните парламентарни избори.
remsist
remsist

Брой мнения : 1136
Registration date : 06.08.2008

http://www.septemvri23.com

Върнете се в началото Go down

Компартиите в България Empty Отговор

Писане  Che Guevara Пон Мар 01, 2010 1:23 pm

Костадин Чакъров на последното областно събрание в Пловдив категорично заяви, че:
1. Ще протестираме срещу всяко посегателство от страна на структурите на ЕС и НАТО срещу наемните работници - срещу техните интереси, здраве и прокапиталистическа пропаганда. ЕС и НАТО могат да бъдат приети единствено като организации, защитаващи интересите на обикновените хора, т.е. - след тяхната радикална устройствена промяна.
2. БНС е представител на десницата. Подкрепата за тях е дадена първо от една друга гражданска организация със свои органи, в която К. Чакъров е членувал, и която е взела демократично решение за тази подкрепа на събрание. Тази подкрепа се дава единствено при условие за спиране на атаките срещу хулиганските нападения над комунисти и анархисти и не представлява обвързване с идеологията на десницата. Единодействието е търсено във формите за протест срещу политическото статукво и срещу олигархията в лицето на БСП и останалата десница. Реална подкрепа не е оказвана, тъй като БНС не са спазили уговорките за ненападение. (В този смисъл и Сталин подписа с Хитлер пакт за сътрудничество и ненападение, нали?)

Все пак не Костадин Чакъров гласува за 10% данък, а Станишев и Сашо Паунов, подкрепени от Първанов, Царя и Доган. Там трябва да търсим буржуазията и нейните лакеи!

Che Guevara

Брой мнения : 7
Registration date : 01.03.2010

Върнете се в началото Go down

Компартиите в България Empty Re: Компартиите в България

Писане  remsist Пон Мар 01, 2010 1:37 pm


(В този смисъл и Сталин подписа с Хитлер пакт за сътрудничество и ненападение, нали?)

Първо, не е пакт, а е договор. Второ не е подписан между Сталин и Хитлер, а между СССР и Германия. Трето, това не е договор за сътрудничество, а за мир. Въобще, личи си доброто Ви "познаване" на историята. Компартиите в България Wavey

Но най-важното е друго: не знам Сталин да е оказвал политическа подкрепа на НСДАП Idea

Успех с "радикалното преустройство" на ЕС и НАТО отвътре Компартиите в България Wavey
remsist
remsist

Брой мнения : 1136
Registration date : 06.08.2008

http://www.septemvri23.com

Върнете се в началото Go down

Компартиите в България Empty Re: Компартиите в България

Писане  Stargate Пон Мар 01, 2010 3:07 pm

Che Guevara написа:Костадин Чакъров на последното областно събрание в Пловдив категорично заяви, че:
1. Ще протестираме срещу всяко посегателство от страна на структурите на ЕС и НАТО срещу наемните работници - срещу техните интереси, здраве и прокапиталистическа пропаганда. ЕС и НАТО могат да бъдат приети единствено като организации, защитаващи интересите на обикновените хора, т.е. - след тяхната радикална устройствена промяна.
2. БНС е представител на десницата. Подкрепата за тях е дадена първо от една друга гражданска организация със свои органи, в която К. Чакъров е членувал, и която е взела демократично решение за тази подкрепа на събрание. Тази подкрепа се дава единствено при условие за спиране на атаките срещу хулиганските нападения над комунисти и анархисти и не представлява обвързване с идеологията на десницата. Единодействието е търсено във формите за протест срещу политическото статукво и срещу олигархията в лицето на БСП и останалата десница. Реална подкрепа не е оказвана, тъй като БНС не са спазили уговорките за ненападение. (В този смисъл и Сталин подписа с Хитлер пакт за сътрудничество и ненападение, нали?)



1) Как ще се преустрои радикално ЕС и NATO ?

2) Значи въобще не е помагал на Расате по време на изборите и няма нищо общо с него ?
Stargate
Stargate

Брой мнения : 199
Registration date : 06.08.2008
Age : 106
Местожителство : Умирай трудно

http://www.septemvri23.com/

Върнете се в началото Go down

Компартиите в България Empty Re: Компартиите в България

Писане  remsist Пон Мар 01, 2010 3:41 pm

proletar написа:
2) Значи въобще не е помагал на Расате по време на изборите и няма нищо общо с него ?
. Не му е помогнал, не защото не е искал, а защото БНС не били спазили някакви си "уговорки за ненападение". Но иначе
Подкрепата за тях е дадена
Idea . И Павел Иванов да не лъже, че Костадин Чакъров "просто е членувал" в Национално обединение "Държава и воля" - Костадин Чакъров е бил негов председател Exclamation
remsist
remsist

Брой мнения : 1136
Registration date : 06.08.2008

http://www.septemvri23.com

Върнете се в началото Go down

Компартиите в България Empty За историята, незнанието и предателството

Писане  Che Guevara Пон Мар 01, 2010 4:23 pm

"Пактът Рибентроп-Молотов (официално название: на руски: Договор о ненападении между Германией и Советским Союзом, на немски: Deutsch-sowjetische Nichtangriffspakt) e договор за ненападение сключен на 23 август 1939 г. в Москва между Нацистка Германия и сталинския Съветски Съюз. Договорът носи имената на подписалите го външни министри на двете държави — Вячеслав Молотов и Йоахим фон Рибентроп." Basketball
И ако искаш нещо повече - лично Гьоринг се е учил на авиационно майсторство в Подмосковието. СССР е предоставил преди 1935 год. инструктури и военна техника за подготовката на немски военослужещи и нацисти. http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=2006-09-28&article=156201 Толкова за познаването на историята, драги ми ГОСПОДИНЕ!
Парите на Паунов. "Позитано" и др. незнайковци явно са те объркали. Всъщност колко ти плащат тези Господа за тази атака?
Разбирам, че ти не познаваш Чакъров! Иначе нямаше да си толкова креслив. Задай си въпроса: На кой политик/политици пречи СКБ? Не знаеш отговора? Ами, вдигни телефона и се обади в централата на Сашо Паунов. Там има хора, които ще ти отговорят! Smile
Мен не може да ме излъжеш - пипалата на "Позитано" са дълги! А ръцете на Гоце лепкави. Паяжината е оплела доста хора! Мислех, че "23 септември" представляват нещо по-различно. Уви! Лъгал съм се! Явно при вас липсва най-важното нещо - вие сте далеч от хората, които работят, не ги познавате, не познавате техните интереси, не познавате техните нужди. Вие изпълнявате поръчка и поръчителят е нечистоплътен.
И защо комунистите в страната казват, че Коста Чакъров е най-чистият човек, когото познават, а вие се засинявате да го плюете?
Не е добре това, не е по другарски!
Капитализмът се бие по друг начин! Омръзнаха ни вътрешнопартийните ежби и няма да се подадем на такива интриги. Структурите на СКБ в цялата страна са отворени за всеки честен комунист. Ако имате въпроси, елате и питайте. Ако нямате - ще си останете в интернет и виртуалната революция.

Che Guevara

Брой мнения : 7
Registration date : 01.03.2010

Върнете се в началото Go down

Компартиите в България Empty Re: Компартиите в България

Писане  Working Class Пон Мар 01, 2010 7:40 pm

Che Guevara написа:"Пактът Рибентроп-Молотов (официално название: на руски: Договор о ненападении между Германией и Советским Союзом, на немски: Deutsch-sowjetische Nichtangriffspakt) e договор за ненападение сключен на 23 август 1939 г. в Москва между Нацистка Германия и сталинския Съветски Съюз. Договорът носи имената на подписалите го външни министри на двете държави — Вячеслав Молотов и Йоахим фон Рибентроп." Basketball
И ако искаш нещо повече - лично Гьоринг се е учил на авиационно майсторство в Подмосковието. СССР е предоставил преди 1935 год. инструктури и военна техника за подготовката на немски военослужещи и нацисти. http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=2006-09-28&article=156201 Толкова за познаването на историята, драги ми ГОСПОДИНЕ!
Парите на Паунов. "Позитано" и др. незнайковци явно са те объркали. Всъщност колко ти плащат тези Господа за тази атака?
Разбирам, че ти не познаваш Чакъров! Иначе нямаше да си толкова креслив. Задай си въпроса: На кой политик/политици пречи СКБ? Не знаеш отговора? Ами, вдигни телефона и се обади в централата на Сашо Паунов. Там има хора, които ще ти отговорят! Smile
Мен не може да ме излъжеш - пипалата на "Позитано" са дълги! А ръцете на Гоце лепкави. Паяжината е оплела доста хора! Мислех, че "23 септември" представляват нещо по-различно. Уви! Лъгал съм се! Явно при вас липсва най-важното нещо - вие сте далеч от хората, които работят, не ги познавате, не познавате техните интереси, не познавате техните нужди. Вие изпълнявате поръчка и поръчителят е нечистоплътен.
И защо комунистите в страната казват, че Коста Чакъров е най-чистият човек, когото познават, а вие се засинявате да го плюете?
Не е добре това, не е по другарски!
Капитализмът се бие по друг начин! Омръзнаха ни вътрешнопартийните ежби и няма да се подадем на такива интриги. Структурите на СКБ в цялата страна са отворени за всеки честен комунист. Ако имате въпроси, елате и питайте. Ако нямате - ще си останете в интернет и виртуалната революция.

Я да те запитам другарю,ти на последните избори,като доблестен член на КПБ,тоест на БСП.Не пусна ли своя глас за "партията майка"-бесепето???
Working Class
Working Class

Брой мнения : 96
Registration date : 13.09.2009
Age : 31
Местожителство : Народна Република България

http://www.septemvri23.com

Върнете се в началото Go down

Компартиите в България Empty Re: Компартиите в България

Писане  remsist Пон Мар 01, 2010 8:36 pm

Парите на Паунов. "Позитано" и др. незнайковци явно са те объркали. Всъщност колко ти плащат тези Господа за тази атака?

Ако не се лъжа не аз, а Вие, г-н Иванов, доскоро бяхте член на КПБ? Аз винаги съм членувал само и единствено на едно място - "23 септември". А Вие, г-н Иванов, колко партии сте сменили досега?

Ако Вие сте участвали/участвате в някакви схеми на спонсорство от страна на буржоазни кръгове, то това не значи, че всеки комунист, който не приема странните "ценности" и "принципи" на господата Чакъров-Апостолов, трябва също да е покварен.
remsist
remsist

Брой мнения : 1136
Registration date : 06.08.2008

http://www.septemvri23.com

Върнете се в началото Go down

Компартиите в България Empty Re: Компартиите в България

Писане  пешо Пон Мар 01, 2010 9:19 pm

Господин Иванов има една приказка, че маймуната колкото по-високо се качва на дървото, толкова повече й лъсва задника. Та и във вашия случай е така. Поспорете още малко тука и ще си кажете и майчиното мляко, ще бъдете принуден да изричате още много лъжи на зададените ви въпроси. За комунистите отдавна е ясно, кой е Паунов. Аз напуснах неговата партия още през 2000, защото тогава вече беше ясно, че Паунов не е никакъв комунист и готви сделка с БСП. След това отидох в 23. А вие какво правихте при паунов до вчера, А. Ще ми говориш кой е гъзолизец точно ти. Мери си приказките. Този форум тука не ти е сбирщината на Чакъров от живковисти и провокатори. Ако не престанеш с обидите ще бъдеш изхвърлен от тук.

пешо

Брой мнения : 82
Registration date : 10.08.2008

Върнете се в началото Go down

Компартиите в България Empty Re: Компартиите в България

Писане  Che Guevara Пон Мар 01, 2010 10:13 pm

Владо, в КПБ бях само една година. Всичко ми стана ясно много бързо. Освен това съм членувал в БКП, която по-късно стана БСП. Толкова. Сега съм член на СКБ. Въпросът е, че винаги съм бил и си оставам комунист. Моята лична борба е само част от борбата на обикновените българи. Виждам, че много се ядосвате, когато трябва да спорите с хора, които притежават онази искра, която ви пречи. Мислите, че ви обиждам? Грешите! Но няма как да си затворя очите и да не видя, че вие се възприемате като единствения рупор на лявото в страната. Отдавам го на младежки пориви. Имахте време да изградите своите структури. Не го направихте.
Сега в България идват онези комунисти, които са запознати и с партийно строителство, и с партийно функциониране. Българската трудова класа има нужда от нас и ние се появихме. Такава е историческата логика. Вие или ще застанете до нас, или ще бъдете просто наблюдатели. БСП изигра своите ходове. Сега на ход сме ние. И няма да позволим никой да ни обижда. Вие го правите, водени от някакви интереси. Може и да са благородни... Не знам! Знам само, че СКБ е комунистическата партия на трудовите хора. При нас има марксисти, ленинисти, сталинисти, живковисти, но със сигурност няма лукановисти, лиловисти, първановисти, станишевци, пауновисти и др. подобни.
Аз продължавам да бъда комунист и ако трябва да бъда достатъчно исторически коректен, ще ви припомня, че Димитър Благоев е членувал в 4 организации, а комунистите до 1948 година преминаха през членство в поне 3 такива. Не членството и неговата промяна е важно - важна е идеята, която изповядваш. А нашата идея е само една - комунистическата!

Che Guevara

Брой мнения : 7
Registration date : 01.03.2010

Върнете се в началото Go down

Компартиите в България Empty Re: Компартиите в България

Писане  пешо Пон Мар 01, 2010 10:28 pm

През кои три организации са преминали комунистите? През БРСДП т.с., БКП и БРП к. И децата знаят, че това е една и съща партия. Програмата на вашия изтърсак е буржоазна. Какви комунисти може да има в една партия с буржоазна програма. Стига с тези евтини фокуси. С тях можеш да заблудиш само невежи и лековерни хора. Въпреки кусурите си ПБК и КПБ в сравнение с вашия "проект" са ортодоксални марксистки организации. Кои традиции следвате на БКП? Очевидно само живковистките и то не изцяло защото отричате Варшавския договор и СИВ. Равнопоставеност на различните видове собственост... Браво. Каква собственост имаме ние пролетариите? Двете си ръце. Очевидно вие ще защитавате единствено интересите на собствениците. Защо пишеш тогава за трудещите се. Те нямат собственост. Вашата програма защитава именно собствениците от трудещите се. Не сме съгласни с отнемането на честно придобитата частна собственост... Само тази точка от програмата ви е достатъчна, за да разбере всеки комунист каква пасмина сте се събрали.

пешо

Брой мнения : 82
Registration date : 10.08.2008

Върнете се в началото Go down

Компартиите в България Empty Re: Компартиите в България

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 1 от 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите