Идейно-дискусионен клуб 23 СЕПТЕМВРИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Вълко Червенков

+5
never_surrender
Весо
Georgi91
sproletarski
Working Class
9 posters

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Go down

Ако на власт в България беше оставал Червенков социализмът можеше ли да просъществува?

Вълко Червенков - Page 2 Vote_lcap12%Вълко Червенков - Page 2 Vote_rcap 12% 
[ 2 ]
Вълко Червенков - Page 2 Vote_lcap18%Вълко Червенков - Page 2 Vote_rcap 18% 
[ 3 ]
Вълко Червенков - Page 2 Vote_lcap29%Вълко Червенков - Page 2 Vote_rcap 29% 
[ 5 ]
Вълко Червенков - Page 2 Vote_lcap41%Вълко Червенков - Page 2 Vote_rcap 41% 
[ 7 ]
 
Общо гласове : 17
 
 

Вълко Червенков - Page 2 Empty Re: Вълко Червенков

Писане  remsist Сря Май 05, 2010 5:59 pm

Весо написа:Аз ви казах какви са фактите, вие ми вадите някакви документи, които по никакъв начин не могат да оборят моите доводи.
Ремсист, ако имаш сериозен подход към историята, в някои случаи трябва в много по-голяма степен да се довериш на документираните спомени, отколкото на официални документи. Още повече ако става въпрос за документи на партии като БКП, КПСС и прочие, които са известни с това, че десет пъти са пренаписвали собствената си история.
Да речем, за Руската революция от 1917г, кое е достоверното, книгата на Джон Рид или това което пише в "Краткия курс"?
В официциални документи по история на БКП, като партийни членове са вкарани и Шейтанов и Васил Икономов и даже Нешо Тумангелов - това вярно ли е?

Лордико, ваши поръчкови и ръководени от вън (Русия, Англия) терористи, взривяват Света Неделя с 500 души вътре, ти за един паметник се кахъриш...

Весо,

1. За пръв път чувам такова понятие "документирани спомени"

2. Краткият курс не е документ, а историческо изследване

3. За пръв път чувам не само някой да е пишел за Шейтанов или Икономов като за част от БКП, но и въобще не съм попадал където и да е да пише за тях.

4. Много добре знаеш, че атентатът в Св.Неделя не е дело на БКП

5. Темата е за Вълко Червенков, а не за историята на анархисткото движение.
remsist
remsist

Брой мнения : 1136
Registration date : 06.08.2008

http://www.septemvri23.com

Върнете се в началото Go down

Вълко Червенков - Page 2 Empty Re: Вълко Червенков

Писане  Весо Сря Юни 02, 2010 10:23 am

Бях я забравил тая темичка...


"Фактически констатации" на Московското съвещание на партията с дата 6 септември 1923г.

А тези констатации от септември 1923г, писани в Москва, не можем ли да приемем като отчитане на дейност пред съветските другари, а за някои от "дейците" на БКП и пред оперативните началници? Някои от вас чел ли е протоколите от заседанието на Задграничното бюро на БКП в Москва през месец юни същата година? Там има много интересни неща, между другото и това, че ръководителят на софийската ЧК Вълко Червенков, казва, че е останал изненадан от убийството на генерал Георгиев, извършено от пряко подчинените му терористи, тоест резонен е въпросът тогава кой го е наредил и е осъществявал непосредственото ръководство на бойната група? И до днес не е ясно кой е издал заповедта да се пали фитила на 16 април, като отговорността се прехвърля на "ултралевичарите" във ВО, които обаче са мъртви и не са могли да се защитят.



За пръв път чувам такова понятие "документирани спомени"

Щом нещо е написано и подписано и се намира в архив (например този на ФАБ) за мен лично е документ. За вас с дипломите незнам какво е, а и не ме интересува.

Краткият курс не е документ, а историческо изследване
Няма значение, в двете книги пише коренно различни неща за 1917. Кой лъже?

За пръв път чувам не само някой да е пишел за Шейтанов или Икономов като за част от БКП, но и въобще не съм попадал където и да е да пише за тях.

В сборниците на убитите антифашисти, аз лично съм намерил имената на няколкостотин анархисти, които вашите истинолюбиви историци са "покръстили" като партийци или ремсисти.

Много добре знаеш, че атентатът в Св.Неделя не е дело на БКП

Идеята и началната подготовка на атентата са дело на БКП, знаеш, че мишената първо са били Начев и ръковдството на ОБ. Атентата от 16 април е извършен с помоща на дейци на БКП, поставили се в услуга на империалистическите интереси на Съветска Русия и Англия, които в тогавашния момент, що се отнася до България, съвпадат.

Темата е за Вълко Червенков, а не за историята на анархисткото движение.

Не се отклонявам от темата, а допълвам и разширявам.

Весо

Брой мнения : 23
Registration date : 31.08.2008

Върнете се в началото Go down

Вълко Червенков - Page 2 Empty ИЗВОДЪТ

Писане  sproletarski Пон Юни 07, 2010 7:17 pm

И какъв трябва да бъде изводът - че да бъдеш комунист е нещо лошо и унизително! Изобщо старият буржоазен трик - методът на оплюването и преиначаването на историята!
Днес всяка антикомунистическа проповед е изгодна за буржоазията! Именно чрез разни течения, непризнаващи целите и задачите на работническата класа, каквото например е анархизмът, буржоазията постига една от главните си цели да обърква и дезорганизира пролетариата!
Една от задачите на организираният пролетариат е да разобличава пробуржоазната същност на анархизма днес!
sproletarski
sproletarski

Брой мнения : 210
Registration date : 26.11.2008

Върнете се в началото Go down

Вълко Червенков - Page 2 Empty ЗА ДРУГАРИТЕ В СПОРА

Писане  sproletarski Пон Юни 07, 2010 7:28 pm

Моят съвет е когато водим спор да имаме винаги наум като какъв се представя опонента и какъв е той в действителност!
От това кой е той можем да си направим извода каква идеология изповядва и къде точно, със или без умисъл, греши! Това ще покаже и защо му допадат лъжите за историята на комунистическото и работническото движение у нас и по света.
Историята , социологията и философията са науки които се обясняват винаги класово!
sproletarski
sproletarski

Брой мнения : 210
Registration date : 26.11.2008

Върнете се в началото Go down

Вълко Червенков - Page 2 Empty Re: Вълко Червенков

Писане  Весо Вто Юни 08, 2010 4:24 am

Абе, кретен, точно в този момент ли намери да говориш простотии...

Весо

Брой мнения : 23
Registration date : 31.08.2008

Върнете се в началото Go down

Вълко Червенков - Page 2 Empty Re: Вълко Червенков

Писане  sproletarski Вто Юни 08, 2010 9:26 am

Весо написа:Абе, кретен, точно в този момент ли намери да говориш простотии...
Весо стига се зъби! Ако говориш за побоя нанесен на наши другари, то и за всеки посредственик ще е ясно, че не съм бил в течение! В къщи нямам ток, да не говорим за компютър. Когато изкарам някой лев си позволявам за кратко да отида в интернет клуб.
И все пак не съжалявам за нито една своя дума когато и да е казана тя! И особено "точно в този момент"!
Във връзка с инцидента - причина е нашата слаба организираност! Съдейки по досегашните данни това са били криминални типове, които срещу заплащане са готови да пребият и баща си! А когато някой им плаща означава, че някой се страхува от нас! Не е трудно да се досетим кой е този някой - фашизираната буржоазия! Не може да се очаква, че гадовете от различните фашистки котерии няма да вземат своите терористични мерки срещу "23 септември" с цел да сплашат хората му! Трябва да вземем съответните мерки за които не искам да пиша.
Другари, аз разбирам вашата мъка и желание за мъст, аз самият съм вбесен от станалото, но въпреки това не трябва да свеждаме нашите най-активни действия до терористични единоборства! Разберете веднъж завинаги на нас ни е необходима връзка с широките пролетарски маси! Само там е силата, сигурността и залога за победа!
sproletarski
sproletarski

Брой мнения : 210
Registration date : 26.11.2008

Върнете се в началото Go down

Вълко Червенков - Page 2 Empty Re: Вълко Червенков

Писане  Надя Вто Юни 08, 2010 9:53 am

Другари, това което ще ви споделя, ще ви прозвучи несериозно, но замислете се, кой има интерес да бъдат смачкани идеалистите, защото забележете, срещу останалите протестиращи няма насилие? Естествено бившите комунисти-живковисти. Тук анархистите нямат намеса, въпреки че с тях имаме големи различия, те не биха посегнали на идеалист. Неонацистите-лумпени са само изпълнителите, а истинските поръчители са други. Това са вечновраждуващите с идеалистите бивши партийци. Дано да греша.
Надя
Надя

Брой мнения : 112
Registration date : 06.03.2010
Age : 58

Върнете се в началото Go down

Вълко Червенков - Page 2 Empty Re: Вълко Червенков

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите