Идейно-дискусионен клуб 23 СЕПТЕМВРИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

„Под крилото на Партията“

+9
Reiko
asd
Весо
Надя
Georgi91
zearendil
Христо Радевски
remsist
Radioactive
13 posters

Страница 1 от 3 1, 2, 3  Next

Go down

„Под крилото на Партията“ Empty „Под крилото на Партията“

Писане  Radioactive Вто Мар 09, 2010 11:21 am

По план трябваше предишното предаване на ЕРА да е за историята на анархизма у нас след 1944 г. Озаглавих го „Под крилото на Партията“ предвид че БКП управляваше през тези години. Което разбираемо предизвика интерес сред слушателите, които се вълнуват от историята на Партията.

За съжаление (или може би за щастие) в предишното предаване не говорихме по темата, но тази седмица ще се постараем да го сторим. Понеже историята не е много весела и предполагам, че ще има слушатели, които твърдо не са съгласни с казаното, предварително ще ви поканя да се свържете с радиото и да си кажете какво мислите на живо. За връзка в реално време можете да използвате Skype, името на радиото е era.a-bg.net. Можете да ни пишете в чата или да звъните по време на предаването, макар тази седмица да се очертава да съм сам в студиото, ще се постарая да ви включа и да представя гледната ви точка.

С извинение за дългия спам и с пожелание да ви бъде интересно,
от екипа на радио ЕРА

Radioactive

Брой мнения : 7
Registration date : 29.09.2009

Върнете се в началото Go down

„Под крилото на Партията“ Empty Re: „Под крилото на Партията“

Писане  remsist Вто Мар 09, 2010 12:22 pm

Тоя разговор сме го водили 10000000 пъти. За жалост, не съм забелязал от последния път да е открито нещо ново, например някой документ (не спомен, а документ) Idea
remsist
remsist

Брой мнения : 1136
Registration date : 06.08.2008

http://www.septemvri23.com

Върнете се в началото Go down

„Под крилото на Партията“ Empty Re: „Под крилото на Партията“

Писане  Христо Радевски Вто Мар 09, 2010 7:38 pm

Радиоактивен, не мислиш ли че трябва да се вземат поуки от определени събития през 1944? Не е ли време да се поправите и да спрете да разпространявате фалшивото учение, вместо оригинала? Smile

Христо Радевски

Брой мнения : 124
Registration date : 14.10.2009
Местожителство : НРБ

Върнете се в началото Go down

„Под крилото на Партията“ Empty Re: „Под крилото на Партията“

Писане  Radioactive Вто Мар 09, 2010 8:23 pm

Идеята е да се включите на живо в предаването или да пишете по време на предаването на скайпа. Да сте един вид опозиция , за да се получи по интересно и да се чуят и други мнения . Ако иска някой направо да се подготви и да се включи на живо утре по радиото .

Radioactive

Брой мнения : 7
Registration date : 29.09.2009

Върнете се в началото Go down

„Под крилото на Партията“ Empty Re: „Под крилото на Партията“

Писане  zearendil Сря Мар 10, 2010 9:14 am

Христо Радевски написа:Радиоактивен, не мислиш ли че трябва да се вземат поуки от определени събития през 1944? Не е ли време да се поправите и да спрете да разпространявате фалшивото учение, вместо оригинала? Smile

Що, ако не се поправим в затвора ли ще ни тикнете?

Аз този разговор не съм го водил, предполагам и много други не са. Освен това записът от радиото е документ – можеш да го пратиш на всеки всякога вместо да се обясняваш с него. Но то си е ваша работа.

zearendil

Брой мнения : 5
Registration date : 02.10.2009

Върнете се в началото Go down

„Под крилото на Партията“ Empty Re: „Под крилото на Партията“

Писане  remsist Сря Мар 10, 2010 10:29 am

zearendil написа:
Христо Радевски написа:Радиоактивен, не мислиш ли че трябва да се вземат поуки от определени събития през 1944? Не е ли време да се поправите и да спрете да разпространявате фалшивото учение, вместо оригинала? Smile

Що, ако не се поправим в затвора ли ще ни тикнете?

Аз този разговор не съм го водил, предполагам и много други не са. Освен това записът от радиото е документ – можеш да го пратиш на всеки всякога вместо да се обясняваш с него. Но то си е ваша работа.

Вие си имате позиция по въпроса - изкажете си я и по радиото. Не виждам смисъл да спорим по въпрос, за който към момента липсват документи (а такива със сигурност има в архива на МВР и в Държавния архив). Просто към момента не мисля, че би се получила продуктивна дискусия, а просто една непродуктивна кавга.

Що се отнася до потребителя Хр.Радевски - zearendil, не му се връзвай, той има достатъчно вредни неясноти по нашето собствено учение (особено по националния въпрос), че да смяташ неговото мнение за адекватно на нашето общо мнение за вас, анархистите.
remsist
remsist

Брой мнения : 1136
Registration date : 06.08.2008

http://www.septemvri23.com

Върнете се в началото Go down

„Под крилото на Партията“ Empty Re: „Под крилото на Партията“

Писане  Христо Радевски Сря Мар 10, 2010 5:07 pm

Ремсист, това последното каква връзка има със конкретната тема?

Христо Радевски

Брой мнения : 124
Registration date : 14.10.2009
Местожителство : НРБ

Върнете се в началото Go down

„Под крилото на Партията“ Empty Re: „Под крилото на Партията“

Писане  Georgi91 Сря Мар 10, 2010 5:17 pm

Радевски, аз мислех, че си анархист, поне вижданията ти съвпадат до голяма степен а анархистките. Поправи ме, ако греша.
Georgi91
Georgi91

Брой мнения : 102
Registration date : 14.08.2008

Върнете се в началото Go down

„Под крилото на Партията“ Empty Re: „Под крилото на Партията“

Писане  remsist Сря Мар 10, 2010 5:53 pm

Georgi91 написа:Радевски, аз мислех, че си анархист, поне вижданията ти съвпадат до голяма степен а анархистките. Поправи ме, ако греша.

Аз ще те поправя - анархистите не са безродници (ако за това си си мислел, че Радевски клони към тях)
remsist
remsist

Брой мнения : 1136
Registration date : 06.08.2008

http://www.septemvri23.com

Върнете се в началото Go down

„Под крилото на Партията“ Empty Re: „Под крилото на Партията“

Писане  zearendil Сря Мар 10, 2010 6:16 pm

Ей, ще ме накарате да го попрочета тоз поет... (фалшивия, не истинския, разбира се Very Happy)

Между другото нашия форум по едно време го бяха налазили разни откровени и недотам провокатори, тъй че си имайте едно наум Wink. Не че не беше забавно, но май не изглежда добре отстрани...

zearendil

Брой мнения : 5
Registration date : 02.10.2009

Върнете се в началото Go down

„Под крилото на Партията“ Empty Re: „Под крилото на Партията“

Писане  remsist Сря Мар 10, 2010 6:40 pm

zearendil написа:Ей, ще ме накарате да го попрочета тоз поет... (фалшивия, не истинския, разбира се Very Happy)

Между другото нашия форум по едно време го бяха налазили разни откровени и недотам провокатори, тъй че си имайте едно наум Wink. Не че не беше забавно, но май не изглежда добре отстрани...

Прочети по-добре истинския - заслужава си. За другия - ще видим как ще се развият нещата...
remsist
remsist

Брой мнения : 1136
Registration date : 06.08.2008

http://www.septemvri23.com

Върнете се в началото Go down

„Под крилото на Партията“ Empty Re: „Под крилото на Партията“

Писане  Христо Радевски Сря Мар 10, 2010 10:27 pm

remsist написа:
Georgi91 написа:Радевски, аз мислех, че си анархист, поне вижданията ти съвпадат до голяма степен а анархистките. Поправи ме, ако греша.

Аз ще те поправя - анархистите не са безродници (ако за това си си мислел, че Радевски клони към тях)

Незнам какъв е проблема с безродничеството, като цяло, но по лични наблюдения и впечатления, анархизма като едно криворазбрано копие на нашата идеология също е безродническа идеология.

„Под крилото на Партията“ 430x330

Естествено, ключовото в една или друга идеология, не е въпроса със нациите, тъй като повечето хора в днешният свят вече са ги предолели. Останалото е връщане към ретроградните представи на националистите.

* До Георги - Не съм анархист, чел съм достастъчно за анархизма, и смятам че идеологията няма бъдеще, особено заради това че е едно криворазбрано доразвиване на комунизма. Та ако имам общи точки с анархистите, то е само защото съм комунист и съм горд с това.

Христо Радевски

Брой мнения : 124
Registration date : 14.10.2009
Местожителство : НРБ

Върнете се в началото Go down

„Под крилото на Партията“ Empty Re: „Под крилото на Партията“

Писане  Надя Сря Мар 10, 2010 10:53 pm

Анархистите винаги са се придържали към опортюнистическата, т.е. антипролетарска идеология, те отричат диктатурата на пролетариата, винаги са мислели, че са нещо повече от комунистите, не одобряват комунистическите партии, отричат партийната дисциплина. Neutral


Последната промяна е направена от Надя на Сря Мар 10, 2010 11:09 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Надя
Надя

Брой мнения : 112
Registration date : 06.03.2010
Age : 58

Върнете се в началото Go down

„Под крилото на Партията“ Empty Re: „Под крилото на Партията“

Писане  remsist Сря Мар 10, 2010 11:00 pm

Това, на което се позоваваш ("анархия вместо България") беше провокация. Това е добре известно. Така че, ако това ти е аргументът за "безродничеството" на анархистите, считай, че нямаш аргумент.

Ако си влязал в този форум, за да вменяваш на комунистите безродничество и национален нихилизъм, просто си сбъркал адреса. След това, което написа за анархистите и за това, че тяхната идеология "Също" Question била безродническа, започвам да се съмнявам в безкористието на твоята активност във форума.
remsist
remsist

Брой мнения : 1136
Registration date : 06.08.2008

http://www.septemvri23.com

Върнете се в началото Go down

„Под крилото на Партията“ Empty Re: „Под крилото на Партията“

Писане  Христо Радевски Чет Мар 11, 2010 7:20 am

Не съм дошъл да "вербувам" никого, а защитавам онова, което мисля, и изразявам като мнение. No

Христо Радевски

Брой мнения : 124
Registration date : 14.10.2009
Местожителство : НРБ

Върнете се в началото Go down

„Под крилото на Партията“ Empty Re: „Под крилото на Партията“

Писане  Весо Чет Мар 11, 2010 8:52 am

Радевски и Надя да не пропускат да си пият редовно хапчетата...

Весо

Брой мнения : 23
Registration date : 31.08.2008

Върнете се в началото Go down

„Под крилото на Партията“ Empty Re: „Под крилото на Партията“

Писане  Надя Чет Мар 11, 2010 10:16 am

Весо написа:Радевски и Надя да не пропускат да си пият редовно хапчетата...
Ти за нас изобщо не бери грижа. Хора, които искат да объркат реда(ако изобщо има въдворен някакъв ред) в една държава, за нормални хора ли ги имаш? Neutral
Надя
Надя

Брой мнения : 112
Registration date : 06.03.2010
Age : 58

Върнете се в началото Go down

„Под крилото на Партията“ Empty Re: „Под крилото на Партията“

Писане  remsist Чет Мар 11, 2010 10:21 am

Хм, това с "хапчетата" не беше много учтиво.
remsist
remsist

Брой мнения : 1136
Registration date : 06.08.2008

http://www.septemvri23.com

Върнете се в началото Go down

„Под крилото на Партията“ Empty Re: „Под крилото на Партията“

Писане  Georgi91 Чет Мар 11, 2010 10:55 am

Христо Радевски написа:
remsist написа:
Georgi91 написа:Радевски, аз мислех, че си анархист, поне вижданията ти съвпадат до голяма степен а анархистките. Поправи ме, ако греша.

Аз ще те поправя - анархистите не са безродници (ако за това си си мислел, че Радевски клони към тях)

Незнам какъв е проблема с безродничеството, като цяло, но по лични наблюдения и впечатления, анархизма като едно криворазбрано копие на нашата идеология също е безродническа идеология.

Естествено, ключовото в една или друга идеология, не е въпроса със нациите, тъй като повечето хора в днешният свят вече са ги предолели. Останалото е връщане към ретроградните представи на националистите.

* До Георги - Не съм анархист, чел съм достастъчно за анархизма, и смятам че идеологията няма бъдеще, особено заради това че е едно криворазбрано доразвиване на комунизма. Та ако имам общи точки с анархистите, то е само защото съм комунист и съм горд с това.

Няма проблем в "безродничеството", но то няма връзка с комунизма. А доколкото ми е известно, анархистите говорят за нихилизъм. Може би тук се бъркат понятията или се преиначават и от там идва недоразумението. За премахването на държавата се борим и ние, и анархистите, това е ясно - в комунистическото общество няма държави, няма власт, а самоуправление. А до окончателното премахване на държавата, тя ще бъде инструмент в ръцете на пролетариата. Но понятието "безродничество" не е уместно в случая. Бих искал по-точно да си изясниш вижданията, Радевски.
Georgi91
Georgi91

Брой мнения : 102
Registration date : 14.08.2008

Върнете се в началото Go down

„Под крилото на Партията“ Empty Re: „Под крилото на Партията“

Писане  Весо Чет Мар 11, 2010 11:22 am

"Хм, това с "хапчетата" не беше много учтиво."

Съжалявам, пазя добрите си обноски само за годишния Виенски бал...

Весо

Брой мнения : 23
Registration date : 31.08.2008

Върнете се в началото Go down

„Под крилото на Партията“ Empty Re: „Под крилото на Партията“

Писане  remsist Чет Мар 11, 2010 11:28 am

Весо написа:"Хм, това с "хапчетата" не беше много учтиво."

Съжалявам, пазя добрите си обноски само за годишния Виенски бал...

Мисля, че има и други начини да се изрази несъгласие с нечия позиция.
remsist
remsist

Брой мнения : 1136
Registration date : 06.08.2008

http://www.septemvri23.com

Върнете се в началото Go down

„Под крилото на Партията“ Empty Re: „Под крилото на Партията“

Писане  asd Чет Мар 11, 2010 11:29 am

Никакъв смисъл аз лично не виждам анархисти и комунисти да се плуем. Ситуацията е такава в момента, че трябва да търсим единодействие между нас с много добра кординация. Слушам съм предавания на ЕРА и не на един път чух как оплювате болшевизма, но никъде не чух да оплювате фашизма (поправете ме ако греша). Чуда се ФАБ какво цели с този анти-комунизъм особено по време на криза, когато трябва да сме единни. Чуда се на анархистите защо така ни атакувате, да сте чували или виждали от нас някаква анти анархическа пропаганда? (говоря за сега)

asd

Брой мнения : 214
Registration date : 07.08.2008

Върнете се в началото Go down

„Под крилото на Партията“ Empty Re: „Под крилото на Партията“

Писане  Georgi91 Чет Мар 11, 2010 12:31 pm

Във връзка с мнението на лордико искам да кажа, че според мен сред анархистите главната причина за омразата им спрямо нас се корени в непознаването на идеите на марксизма, разглеждане на комунистическата идея като "живковизъм" и т.н. Друга причина може да бъде, че сред тях просто е пълно с провокатори, целящи разделение сред антикапиталистите и, както подчерта лордико, плюейки нас, някак си загърбват фашизма на заден план. Аз лично нямам нищо против анархизма. Да, имаме идейни различия, но според мен те са крайно незначителни и не би трябвало да бъдат пречка за едно евентуално обединение. Предлагам здравомислещите анархисти да се замислят по въпроса. Ако не, ще продължим да си играем на "кой е по-по-най" и в крайна сметка нито едните, нито другите ще свършат нещо полезно. Нека вземаме пример от гръцките другари!
Georgi91
Georgi91

Брой мнения : 102
Registration date : 14.08.2008

Върнете се в началото Go down

„Под крилото на Партията“ Empty Re: „Под крилото на Партията“

Писане  Весо Чет Мар 11, 2010 12:37 pm

Лордико и Георги, единодействието и координацията си ги има. Разбира се това не засяга разни виртуални герои, като някои тук.
Критиката на обществото създадено след 1917 в Русия и след 1944г в България, не е антикомунизъм.
Анти-анархистическа пропаганда са поне пет постинга в тази тема, както и в някои други теми на форума.
Да оставим това, ок?

Весо

Брой мнения : 23
Registration date : 31.08.2008

Върнете се в началото Go down

„Под крилото на Партията“ Empty Re: „Под крилото на Партията“

Писане  asd Чет Мар 11, 2010 12:55 pm

Весо написа:Лордико и Георги, единодействието и координацията си ги има. Разбира се това не засяга разни виртуални герои, като някои тук.
Критиката на обществото създадено след 1917 в Русия и след 1944г в България, не е антикомунизъм.
Анти-анархистическа пропаганда са поне пет постинга в тази тема, както и в някои други теми на форума.
Да оставим това, ок?

Говоря за целенасочена анти анархическа пропаганда, не за някакви отделни мнения във форуми. И не разбрах кое да оставим, това да ни преравнявате до фашиститите на моменти, че даже и по-зли да ни изкарвате? confused

asd

Брой мнения : 214
Registration date : 07.08.2008

Върнете се в началото Go down

„Под крилото на Партията“ Empty Re: „Под крилото на Партията“

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 1 от 3 1, 2, 3  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите